folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Abuk Subuk Beslenmek Yerine Sefer Tasına Mı Dönsek?

Abuk Subuk Beslenmek Yerine Sefer Tasına Mı Dönsek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    DanLev bunu yazdı

Son 2 aydır uyguladığım olay.

Ben akşamdan sandwiç yağıyorum ya da; o gün spor salonuna gideceksem pilavımı, tavuğumu veya köftemi, salatamı yapıp saklama kaplarına koyuyorum (1milyoncudan aldığım aynı boy 3 adet plastik ve ağzı kilitlenen kap işte) 

Kapları da sırt çantama koyuyorum; missssss

İş yerimde herkes kantinden, civarda ki pidecilere giderken ben hem sağlıklı, hem ucuz hemde lezzetli şekilde karnımı doyuruyorum.

Bu sayede son 2 ayda 800 TL arttırdım. Demek ki aylık dışarıda yemek masrafım 400 papel.

Böl 20'ye, günlük 20 liralık yemek yiyormuşum eskiden. Vay hayvan vay....

:D hahaha Alemsin abü.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

öğleleri 2 gün eve gidiyorum 3 gün (spor günüm) süzme ton balığı yiyorum 

cumartesi pazar yatıyorum :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

kardeşimin de beslenme alışkanlığı bozulmuştu, ben de akşamdan birşeyler hazırlayıp buzdolabına koyuyordum.

Sabah işe giderken kahvaltı yapmıyor diye akşamdan hazırladığım sandviç ve yemekleri normal saklama kapları ile birlikte kapının koluna asıyordum, o da çıkarken alıyordu sabahları. 

Eğer belirttiğiniz gibi sağlam-kaliteli kaplar varsa ben de alırım  hem kendim hem kardeşim için. Yoksa ne yediğimiz belli değil vallahi. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    winterstorm
    winterstorm's avatar
    Erkek

Patates haşlama, yumurta, peynir gibi yiyecekler tok tutar. Soğuk zeytinyağlı yemekler olabilir. Ama illa sıcak yemek olsun diyorsan içi metal dışı sert plastikten olan küçük sefertası kapları var, onlardan alıp kullanabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

tam buğday ekmeği, süzme beyaz peynir salatalık göbek ,her sabah sandiv yapıp iş yerinde yiyorum oh mis 

Edit:Hocam decathlondan al 10L sırt cantası onlara rahat 3 tupper sıgar doldur aksamdan sabah götür 

aha aynısını yapıyorum bunlara ek olarak hindi füme koyuyorum gayet lezzetli, bazen de peynir iceberg ton balığı o da güzel. ama ekmek uno premium olacak :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek

ben uzun zamandır yaklaşık 2 senedir evden götürüyorum genellikle benim uyguladığım yöntem şu karton veya aliminyum(plastik-köpük değil) tek kullanımlık kaplardan alıyorum genelde soğuk yenecek yemekler alıyorum(örn: zeytin yağlı pilav salata  dolma veya yoğurtlu pilav makarna gibi).

sefer tası saklama kabı muhabbetine girdim fakat kabı geri eve getirmek zoruma gidiyordu veya unutuyordum, bu sebepten böyle bir yönteme başvurdum iş yerinede 100 lü platik kaşık çatal bıçak aldım hiç problem kalmadı.

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

MRE (meal ready to eat) satan bir yerler var mı ya ne zamandır benim de aklımda sormak. askeri versiyonlarından bahsediyorum. 

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

MRE (meal ready to eat) satan bir yerler var mı ya ne zamandır benim de aklımda sormak. askeri versiyonlarından bahsediyorum. 

bireysel satıs bulamazsın geneldetoptandır trde unifood vardı yapan bırde ozel fırmalara da yaptırıyorlar fakat dısa satıs yok bır esprısıde yok ekzotermık tepkıme yapıyor su ıle ates yaktırtmıyor ınsana 

outdoor marketlerlerı kamp ıcın olanlarına fılan denk gelmıstım belkı bulursun 

yurtdısında cok guzelversıyonları var donmus urunlerde olsun hazır yemekler olsun bızde ancaa101de yenı yenı pılav fılan var 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

tam buğday ekmeği, süzme beyaz peynir salatalık göbek ,her sabah sandiv yapıp iş yerinde yiyorum oh mis 

Edit:Hocam decathlondan al 10L sırt cantası onlara rahat 3 tupper sıgar doldur aksamdan sabah götür 

aha aynısını yapıyorum bunlara ek olarak hindi füme koyuyorum gayet lezzetli, bazen de peynir iceberg ton balığı o da güzel. ama ekmek uno premium olacak :)

Ton balığı bende istiyorum ama koku sıkıntısı var hocam :/

طדṮ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

https://goo.gl/k5Ge8W

Camin agirligi haricinde cok iyi oluyor.

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 5074 Toplam Mesaj: 44
işyeri yemek sefer tası