folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Adam Devirdaimi Keşfetmişte Haberimi Yok

Adam Devirdaimi Keşfetmişte Haberimi Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

ben inanıyorumki bi şekilde bu enerji olayını birileri çözdü ama politik dengelerden dolayı gizleniyor.

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Sadece motoru yavaşlatır, enerjinin birazını daha ısıya çevirir. motorun gücünder gider, pil geç biter sonuç olarak daha pahalı enerji

pil kullanılsaydı dediğin doğruydu reiste pil yok ortada :D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    g2k bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    smok3 bunu yazdı

onun dönmesi enerji ürettiği anlamına gelmez. elbette düşük miktarda manyetik enerji hareket enerjisine dönüşüyor ama bu sadece kendini döndürmeye yeter. motora herhangi bir yük bağladığınızda kısa süre sonra duracaktır.

Aynen Öyle.... Zaten Öyle Olduğu için Led Lamba takıyorlar.... Normal Kor Lamba Takamazlar...

jeneratör takıp şehir şebekesine mi takacaksın hocam büyük yaparsan daha fazla üretir.

de bu iş böyle devam etmez sonsuza kadar mıknatısın yapısı bozulması lazım nerde kaldı enerjinin korunumu. ama şurda da mıknatıs bozulmaz diyor:http://biltek.tubitak.gov.tr/merak_ettikleriniz//index.php?kategori_id=4&soru_id=4032

ya da bunların büyüğünden yapmak çok maliyetli olabilir. dişe dokunur bi elektrik üretmek için gereken mıknatıslar çok büyüktür ve maliyeti çok fazladır belki. yok mu bu işi bilen eden biri?

Yahu Hayır Hocam Jeneratörü Şehir için Değil, Bana ne Şehirden Onu Şehir Düşünsün... :))

Ben Sadece Tv yi Bilgisayarı Çalıştırsa Razı Olup Vallahi Takardım... Ama Aklım Kesmediği İçin Zahmetine Girişmiyorum.....

Yoksam Uğraşırım ben Bu Zımbırtılar la. İnan bana.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek

Hocalar o kadar da mümkün olmayan birşey değil gayen makul ve uygulanabilir birşey ama tek başına verimli değil.

Örnek olarak, jeneratörlerde buna benzer bir mantıkla çalışır. Ama bu devre yeterli enerjiyi kendi başına üretemeyeceği için ekstra yakıt kullanılır.

Jeneratörde benzin motoru çalışıtırır motor mıknatısı bir bobin içerisinde döndürür ve mekanik enerji elektrik enerjisine dönüştürülür. 

Aynı mantık shake and light olarak geçen salladıkça yanan el fenerlerinde de geçerlidir.

Edit:

http://www.dailymotion.com/video/xhhdyf_ynduksiyon-akymy-www-fizikbilgisi-com_school

Ek olarak zıt kutuplu mıknatıslar arasında oluşan manyetik alan ile de akım oluşturulabilir (bu videodaki olan olay) ama oluşan manyetik alan fanı ya da bir led lambayı çalıştırmaktan ötesinde verimli olurmu, sanmıyorum

Inferius tarafından 27/Ağu/12 01:04 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyler dağılın işe yaramıyor... 2 hdd söküp 4 tane videodaki mıktanıstan çıkardım şimdi.Fanın 4 yanına koyuyorum dönmüyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Yine mi bu herif. Beleş enerji ürete ürete bi hal oldu ibnetor :P. Bunu pazarlasaydı avrupaya bize söyleyeceğine :D, eski hddleri isteseydi bağışlardık, dünyayı kurtarcak sonuçta :D

The king is bleeding.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek
    CyberAngel bunu yazdı

Beyler dağılın işe yaramıyor... 2 hdd söküp 4 tane videodaki mıktanıstan çıkardım şimdi.Fanın 4 yanına koyuyorum dönmüyor.

fan motorun  videodakiyle aynımı ?  doğal mıknatısmı var yoksa elektro mıknatısmı ?

Temel adalettir .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sittinsene
    sittinsene's avatar
    Erkek
    zigana bunu yazdı
    CyberAngel bunu yazdı

fan motorun  videodakiyle aynımı ?  doğal mıknatısmı var yoksa elektro mıknatısmı ?

videoda dikkat ettiysen 2 mıknatısı üst üste koymuş  tek mıknatıs yetersiz olabilir

yada ; uzaktan fana fön makinasıyla üflüyor olabilir bu tur işlerle uğraşanların piskolojik rahatsız olduğu söylenmişti

sittinsene tarafından 27/Ağu/12 02:43 tarihinde düzenlenmiştir

VERENDE..."O" ALANDA..."O" NEDİR SENDEN GİDECEK?,TELAŞINI GÖRENDE "CAN" SENİN ZANNEDECEK!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

yuh yıl olmuş 2012 hala bu videolara inananmı var? 

pervane hayatta(en azından bu evrende) dönmez,

dinamo motor durumunda ise sürtünme=0, direnç=0 olduğu koşulda yalnızca başlangıç enerjisini korur,

=

imkansız

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zigana bunu yazdı
    CyberAngel bunu yazdı

Aynı ebatlarda değil ama aynısı.2 bilgisayar fanı, 1'de eski işlemci fanı üzeinde denedim.

Mıknatısıda hdd'lerden söktüğümü söyledim zaten.Videodaki mıktatıslarla aynı ama aynı ebatlarda değiller.Samsung hdd'nin içinden çıkın mıktatıslar daha büyük.Hepsi öküz gibi güçlü zaten 2 parmağım arasında kaldı buz koydum.Ben bu mıktatısları daha önceden de biliyordum.Dolaba vidalamışım 2 tane kapıyı tutuyor mesela.Ama bu video'daki olay olmuyor.Eğer o elindeki kaleme benzer şeyin bir numarası yoksa tabi...

Toplam Hit: 8481 Toplam Mesaj: 72