Adanada Patlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    kvasir bunu yazdı
    leadertay bunu yazdı

inş can kaybı yoktur.

artık o kadar yapmacık bir otomatiklikte bir yandan durumun yarı sorumluluğundan kurtulmak için yazıyorsunuz ki,

"inş" yerine olası zarar görmüş kişiler için birkaç mikro saniye daha ayırıp adam akıllı "inşallah" yazamıyorsun. Bu kadar samimiyetsizlik olur.

(Bunun üstüne konudan sıyrılmak için gelebilecek olan "telefondaydım" yalanı bir bahane değildir, inş belirsiz lafı dışında 3 türkçe kelime düzgün ve anlaşılır yazılmıştır, bu mesajı attığın makina bir terlik dahi olsa diğer 3 kelimeye olanak tanıdığı için seni yine aklayamayacaktır. "inş can kybı yoktr" yazsaydın zaten bu mesajı yazmaya uğraşmazdım.)

ya bu nasıl bir duyar kasmadır yok inş yazmış yok samimi değilmiş 

asıl siz böyle yaptıkça insanlığınızı kaybediyorsunuz 

matem gününde şurada yazdıklarınıza bir bakın

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

bu şekildeki haberleri okuduğumda Allah tan diliyorum. sebep olanların yapanların hepsinin aynı acıyı yaşaması.

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    kvasir bunu yazdı
    leadertay bunu yazdı

inş can kaybı yoktur.

artık o kadar yapmacık bir otomatiklikte bir yandan durumun yarı sorumluluğundan kurtulmak için yazıyorsunuz ki,

"inş" yerine olası zarar görmüş kişiler için birkaç mikro saniye daha ayırıp adam akıllı "inşallah" yazamıyorsun. Bu kadar samimiyetsizlik olur.

(Bunun üstüne konudan sıyrılmak için gelebilecek olan "telefondaydım" yalanı bir bahane değildir, inş belirsiz lafı dışında 3 türkçe kelime düzgün ve anlaşılır yazılmıştır, bu mesajı attığın makina bir terlik dahi olsa diğer 3 kelimeye olanak tanıdığı için seni yine aklayamayacaktır. "inş can kybı yoktr" yazsaydın zaten bu mesajı yazmaya uğraşmazdım.)

ya bu nasıl bir duyar kasmadır yok inş yazmış yok samimi değilmiş 

asıl siz böyle yaptıkça insanlığınızı kaybediyorsunuz 

matem gününde şurada yazdıklarınıza bir bakın

biz kimiz ? Bunu ben tek başıma yazdığımı hatırlıyorum. Sen neyle eşleştirdin beni o muazzam zihin dünyanda ?

ortaya bir yargı atmışsın "duyar kasıyorsun, insanlığını kaybediyorsun" diye, nedeni nerede ? Nereden duyar kastığım(bu ne olduğu belirsiz siktiğimin kalitesiz cümlesini de bir daha yazmak istemiyorum) sonucuna nasıl geldiğin belli değil, neden insanlıktan uzaklaştığımız belli değil.

Bu mesajdan çıkacak tek sonuç düşünmeden konuşan, düşünmeden belli kararlara sahip olan, buna karşıt insanları hedef gösteren dolayısıyla ayrıştıran bir insanın mevcut olduğu. Bunun kanıtı dışında mesajın bir boka yaramıyor.

Matem gününde buraya yazdıklarımız ayağı da zaten hiç d***r kasmak değil yani ben hiç "namazlı ağzımla yalan söylemem abi" esnaf muhabbetine, duygu sömürüsüne benzetmedim, hiç.

Diğer arkadaşlara sorum, bu konuda en sağlıklı haberi nereden alırız ? Türkiyede bilinen medya kanallarına hiç yansımayan olaylar oluyor. Ben bunu duyuyorum bizzat olayı yaşamış kişilerden ve bunlar bir patlama haberi kadar ciddi, zaten yine saldırı olayları, bunlar hiçbir kanalda gazete de yok görüş farketmeksizin. Haber alma konusunda verimliliğimizi arttırmak için nerelere başvuralım ?

kvasir tarafından 24/Kas/16 11:40 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Birgüne de  iyi umutlu bir haberle uyanalım ama nerdeee. WELCOME TO ORTADOĞU    FROM TURKEY.

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

az once valilik onunden gectim haberlerde olayin boyutunun fotograflari yok.

cok kotu olmus offf.

bu arada adanada gecen ay yakalanan bombaci pkk orgut mensubu sinif ogretmenligi 1.sinif ogrencisi dun itibari ile itirafci olmayi kabul edip fehman huseyin ile haberi olmadan tanistugini egitim aldigi yeri egitim icerigini vb hepsini anlatti

bir gun sonra bu olay

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

adanada 2. bombalı araç sürücüsü öldürülerek durdurulmuş !

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek
    kvasir bunu yazdı
    leadertay bunu yazdı

inş can kaybı yoktur.

yaptığın tek kelimeyle 1. sınıftaki çocukların öğretmeni onu tınlamaması üzerine yaptığı hareketler gibi.. ulan memleketin zammına koymuşlar sen gelmiş "inş" kelimesine takmışsın.... eski ergenlerin diyişiyle "SİE" diyorum sadece.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

terörü vatandaş olarak biz mi önleyecez ne yapacaz yada önlemesi gerekenlerin maaşları mı az geliyor motivasyon olarak maaş takviyesi falan mı yapmak lazım anlamadım ki, terörü önleyemiyorsan devlet niye var vatandaş niye vergi veriyor çözemedim bu işi, her vatandaşı polis asker mi yapsak veya amerikadaki gibi bir silah yasası çıkarsak anayasaya koysak herkes bulundurup taşısa işe yarar belki

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Eskiden o bombalar sinirlardan gecirilirdi ancak suan ortada sinir minir kalmadigi icin adam sehir icinde bi evde hazirliyo gidip patlatiyo. Üstüne bi de yayin yasagi. Bi de bu ülkeyi kimse bölemez, onlar bizim sehitlerimiz laflari. Oooh yasasin 15 temmuz demokrasi bayrami(!)

Yersen..

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 4825 Toplam Mesaj: 37
adanada patlama