Akıllı Priz Fiyat

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Arkadaşlar herkese tekrardan merhaba. Daha önceden akıllı priz başlığı altında hayata geçirmeye çalıştığım prizler için sizlerden fikir almıştım. Şimdi yine sizlerden bir konuda yardım istiyorum. Projem bulunduğum Teknoloji ofisinin yönetiminden onay aldı. Şimdi bu ürünü pazarlamamı istiyorlar, aşağıdaki özelliklere sahip bir akıllı prizle teknoloji mağazasında veya başka bir yerde karşılaşsanız ne kadarlık bir bütçeye kadar bu prizi alırdınız? Piyasada sadece akım koruma desteği ve usb soketi olan ürünlerin fiyatları dahi 25-55 ₺ arasında değişim göstermekteler, bunlarla kıyaslayıp makul cevaplar verirseniz sevinirim :)

1- Her nasıl takılırsa takılsın soketler prize kolay takılacak

2-USB girişler ile mobil cihazların şarj olacak

2-      3- Akım koruması ile elektronik cihazların korunacak

3-       4-Wi-fi aracılığıyla uzaktan bağlantı yaparak prizlerin açılıp kapanması ve aynı zamanda hangi prizden ne kadarlık bir enerji harcandığı mobil uygulama üzerinden görüntülenecek

4-      5Akım koruma rölesi sayesinde prizlere takılmaya çalışılan yabancı cisimlere karşı elektrik verilmeyecek

5

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

200 tl. ( vermem ama hakettiği fiyat budur bence ) 

http://www.parkantik.com/Akilli-Priz,PR-232.html?gclid=Cj0KEQjw-Mm6BRDTpaLgj6K04KsBEiQA5f20E2lVQhhwe6TGIC0Pab2FADPQQODWZVU6MfwFqlqyyekaAru98P8HAQ

bunuda göz önünde bulundurursak 230-240 bence

I am Jack's inflamed sense of rejection
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Muadilleri 200 ediyorsa hakikaten bu verimi sağlayan cihaz 300 de eder.

Ama nacizane görüşüme göre bunların hepsini bir cihazda toplayıp fiyatı artırmak yerine iki sürüm şeklinde yapıp özellikleri bölseniz hem daha ucuza satılır hem de bence daha fazla rağbet görür. 300 liralık prizin alıcısı az çok belli.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı

200 tl. ( vermem ama hakettiği fiyat budur bence ) 

http://www.parkantik.com/Akilli-Priz,PR-232.html?gclid=Cj0KEQjw-Mm6BRDTpaLgj6K04KsBEiQA5f20E2lVQhhwe6TGIC0Pab2FADPQQODWZVU6MfwFqlqyyekaAru98P8HAQ

bunuda göz önünde bulundurursak 230-240 bence

Anladım, düşünceniz için teşekkür ederim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Ama nacizane görüşüme göre bunların hepsini bir cihazda toplayıp fiyatı artırmak yerine iki sürüm şeklinde yapıp özellikleri bölseniz hem daha ucuza satılır hem de bence daha fazla rağbet görür. 300 liralık prizin alıcısı az çok belli.

Aslında sizinde belirttiğiniz gibi 2 farklı ürünle çıkacaktık piyasaya ama bağlı bulunduğumuz teknopark kuruluşu olumlu yaklaşmadı o yüzden hepsini tek seferde yapmak zorunda kaldık açıkcası. Görüşünüz için teşekkürler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle kolay gelsin,

Ürününüzün maliyetini kaba taslak hesapladınız mı? Çünkü maliyet olarak bana size pahalıya mal olacak gibi geliyor. Dolayısı ile bence öncelikli olarak kendiniz bir maliyet analizi yapmanız gerekli.

Birde diğer konunuzu okudum ve size sormak istediğim birkaç sorum var. Bunlardan biri ürününüzün boyutu. Gördüğüm kadarı ile birçok komponent barındıracak örn: akım koruması, smps, gömülü sistem kartı, vs..

Piyasadaki ürünlerden daha küçük yahut en azından aynı boyutta tasarlayabilecek misiniz?

Bir diğer sorumda ürününüz cihazları ani/aşırı gerilim dalgalanmasına karşı da koruyacak mı? Örneğin yıldırım düşmesi halinde oluşacak kısa süreli ani gerilim dalgalanmasına karşı priziniz koruma yapacak mı? 

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Bence:

1- Her nasıl takılırsa takılsın soketler prize kolay takılacak  +10 TL

2-USB girişler ile mobil cihazların şarj olacak  +10 TL

2-      3-  Akım koruması ile elektronik cihazların korunacak  +20 TL

3-       4- Wi-fi aracılığıyla uzaktan bağlantı yaparak prizlerin açılıp kapanması ve aynı zamanda hangi prizden ne kadarlık bir enerji harcandığı mobil uygulama üzerinden görüntülenecek  +40 TL

4-      5Akım koruma rölesi sayesinde prizlere takılmaya çalışılan yabancı cisimlere karşı elektrik verilmeyecek  +30 TL

Şafak 1152!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    rsnalp bunu yazdı

Arkadaşlar herkese tekrardan merhaba. Daha önceden akıllı priz başlığı altında hayata geçirmeye çalıştığım prizler için sizlerden fikir almıştım. Şimdi yine sizlerden bir konuda yardım istiyorum. Projem bulunduğum Teknoloji ofisinin yönetiminden onay aldı. Şimdi bu ürünü pazarlamamı istiyorlar, aşağıdaki özelliklere sahip bir akıllı prizle teknoloji mağazasında veya başka bir yerde karşılaşsanız ne kadarlık bir bütçeye kadar bu prizi alırdınız? Piyasada sadece akım koruma desteği ve usb soketi olan ürünlerin fiyatları dahi 25-55 ₺ arasında değişim göstermekteler, bunlarla kıyaslayıp makul cevaplar verirseniz sevinirim :)

1- Her nasıl takılırsa takılsın soketler prize kolay takılacak

2-USB girişler ile mobil cihazların şarj olacak

2-      3-  Akım koruması ile elektronik cihazların korunacak

3-       4- Wi-fi aracılığıyla uzaktan bağlantı yaparak prizlerin açılıp kapanması ve aynı zamanda hangi prizden ne kadarlık bir enerji harcandığı mobil uygulama üzerinden görüntülenecek

4-      5Akım koruma rölesi sayesinde prizlere takılmaya çalışılan yabancı cisimlere karşı elektrik verilmeyecek

5

5 numarayı anlamadim,  nasil olacak bu iş? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhackerx12
    byhackerx12's avatar
    Erkek
    rsnalp bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Aslında sizinde belirttiğiniz gibi 2 farklı ürünle çıkacaktık piyasaya ama bağlı bulunduğumuz teknopark kuruluşu olumlu yaklaşmadı o yüzden hepsini tek seferde yapmak zorunda kaldık açıkcası. Görüşünüz için teşekkürler

Anladığım kadarıyla 1512'ye başvurdunuz. Teknopark ne derse desin o önemli değil. Siz bu özellikleri içeren tek bir ürünmüş gibi sunun daha sonrasında asıl kuruldan geçerde firmanızı kurarsanız, 2'ye ayırıp o şekilde devam edin. Kimse size gelipde bunu yapmıssında diğerini yapmamışsın  demez. 2 ürün daha çok pazara ulaşır ve kendi ürünüzle rakip kendize rakip olursunuz. Bence 2 üründen devam edin hatta bir üçüncü üründe yapıp 2 ürünün birleşimini de pazara sunun müşteri fiyata göre kendi karar versin.

Mesela şöyle bir pazarlama tekniği var senin 3 ürünün var 2 özelliği olan A, farklı 2 özelliği olan B ve A+B=C olan ürün 

Şimdi A 50 TL, B 60 TL, C 80 TL olursa yapılan araştırmalara göre çoğu kişi C yi alıyor sebebini zaten anladınız. Ya da benim işime hangisi geliyosa onu alırım diyor sende onu satıyorsun. Hem müşteri 80 TL diye tamamen üründen vazgeçmeyip gidip 50 TL lik olan işine lazım olan ürünü alıyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Maliyetin üstüne 40 tl koy sat hocam bence hakkı budur

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    aercys bunu yazdı

Hocam öncelikle kolay gelsin,

Ürününüzün maliyetini kaba taslak hesapladınız mı? Çünkü maliyet olarak bana size pahalıya mal olacak gibi geliyor. Dolayısı ile bence öncelikli olarak kendiniz bir maliyet analizi yapmanız gerekli.

Birde diğer konunuzu okudum ve size sormak istediğim birkaç sorum var. Bunlardan biri ürününüzün boyutu. Gördüğüm kadarı ile birçok komponent barındıracak örn: akım koruması, smps, gömülü sistem kartı, vs..

Piyasadaki ürünlerden daha küçük yahut en azından aynı boyutta tasarlayabilecek misiniz?

Bir diğer sorumda ürününüz cihazları ani/aşırı gerilim dalgalanmasına karşı da koruyacak mı? Örneğin yıldırım düşmesi halinde oluşacak kısa süreli ani gerilim dalgalanmasına karşı priziniz koruma yapacak mı? 

Maliyet analizi yaptık, kendimiz de bir satış fiyatı düşündük fakat halk böyle bir ürüne ne kadar bütçe ayırır ne kadara kadar alırlar onu tespit etmek için açtım konuyu.

Ürünün boyutuna gelecek olursak mevcut prizden daha küçük yapamayacağız ama 5--6 cm kadar derinliğe sahip olacak, akım koruması diye anlatmaya çalıştığım olayda son bahsettiğiniz olayla ilgili evet prizlerimizde gerilim dalgalanmalarına karşı koruma sistemi yer alacak :)

Toplam Hit: 7364 Toplam Mesaj: 52
fiyat wifi arduino arduino akıllı smart akıllı priz priz plug smartplug