Akıllı Priz Fiyat

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  aercys
  aercys's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Nisan/2008
  Erkek
  rsnalp bunu yazdı
  aercys bunu yazdı

  Hocam öncelikle kolay gelsin,

  Ürününüzün maliyetini kaba taslak hesapladınız mı? Çünkü maliyet olarak bana size pahalıya mal olacak gibi geliyor. Dolayısı ile bence öncelikli olarak kendiniz bir maliyet analizi yapmanız gerekli.

  Birde diğer konunuzu okudum ve size sormak istediğim birkaç sorum var. Bunlardan biri ürününüzün boyutu. Gördüğüm kadarı ile birçok komponent barındıracak örn: akım koruması, smps, gömülü sistem kartı, vs..

  Piyasadaki ürünlerden daha küçük yahut en azından aynı boyutta tasarlayabilecek misiniz?

  Bir diğer sorumda ürününüz cihazları ani/aşırı gerilim dalgalanmasına karşı da koruyacak mı? Örneğin yıldırım düşmesi halinde oluşacak kısa süreli ani gerilim dalgalanmasına karşı priziniz koruma yapacak mı? 

  Maliyet analizi yaptık, kendimiz de bir satış fiyatı düşündük fakat halk böyle bir ürüne ne kadar bütçe ayırır ne kadara kadar alırlar onu tespit etmek için açtım konuyu.

  Ürünün boyutuna gelecek olursak mevcut prizden daha küçük yapamayacağız ama 5--6 cm kadar derinliğe sahip olacak, akım koruması diye anlatmaya çalıştığım olayda son bahsettiğiniz olayla ilgili evet prizlerimizde gerilim dalgalanmalarına karşı koruma sistemi yer alacak :)

  Hocam akım koruması kısmını anladım :) Ancak benim bahsettiğim ani gerilim dalgalanmalarına karşı korumaydı. Yani sizin kullanacağınız aşırı akım koruma rölesi yıldırıma karşı koruma yapamayabilir/yapamayacaktır. 

  Fiyat olarak ta bence maliyetiniz kurtarırsa 3 haneli sayılara çıkmayın. Geçen tv de reklamı dolanıyordu audio akıllı ev sistemi adamlar 2500TL den başlayan fiyatlarla kuruyoruz diye. Onunla kıyasladığında bir prize 200-300TL falan vermek biraz fazla gelir hocam. 

   


  0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ayhun
  ayhun's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Temmuz/2005
  Erkek

  Hocam boyle fiyati anca pazarda alirsin. Maliyet hesabi yapmaniz lazim yani soyle ki

   

  Eger siz bu urunu uretip satmayi planliyorsaniz oncelikle uretim bandi maliyeti hesaplamaniz lazim bunlara ne girer makina maliyeti ham madde isci sayisi makina amortismani elektirim su vergiler vs vs bunlar orneklenir. Daha sonra dersinki bu mal bana x maliyete mal oldu.

  Simdi gelelim 2. Asamaya siz surumdenmi kazanacaksiniz yoksa perakendedenmi onu netlestirin.

  3. Asama rakip firmalar ne uretiyir nekadara satiyor onun analizi

   

  4. Asama sirket yilda nekadar buyuyecek %3 -5 herneyse o hesabi yapip ona gore fiyata yansitilir.

   

  Daha ayrintili anlatmam isterdim ancak mobilde bukadar oluyor


  delimiyim ben?
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  rsnalp
  rsnalp's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Mayıs/2016
  Erkek
  CaniSokucu bunu yazdı

  Bence:

     1- Her nasıl takılırsa takılsın soketler prize kolay takılacak  +10 TL

    2-USB girişler ile mobil cihazların şarj olacak  +10 TL

  2-      3-  Akım koruması ile elektronik cihazların korunacak  +20 TL

  3-       4- Wi-fi aracılığıyla uzaktan bağlantı yaparak prizlerin açılıp kapanması ve aynı zamanda hangi prizden ne kadarlık bir enerji harcandığı mobil uygulama üzerinden görüntülenecek  +40 TL

  4-      5Akım koruma rölesi sayesinde prizlere takılmaya çalışılan yabancı cisimlere karşı elektrik verilmeyecek  +30 TL

   

  Görüşünüz için teşekkür ederim :)

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  rsnalp
  rsnalp's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Mayıs/2016
  Erkek
  Kaan bunu yazdı
  rsnalp bunu yazdı

  Arkadaşlar herkese tekrardan merhaba. Daha önceden akıllı priz başlığı altında hayata geçirmeye çalıştığım prizler için sizlerden fikir almıştım. Şimdi yine sizlerden bir konuda yardım istiyorum. Projem bulunduğum Teknoloji ofisinin yönetiminden onay aldı. Şimdi bu ürünü pazarlamamı istiyorlar, aşağıdaki özelliklere sahip bir akıllı prizle teknoloji mağazasında veya başka bir yerde karşılaşsanız ne kadarlık bir bütçeye kadar bu prizi alırdınız? Piyasada sadece akım koruma desteği ve usb soketi olan ürünlerin fiyatları dahi 25-55 ₺ arasında değişim göstermekteler, bunlarla kıyaslayıp makul cevaplar verirseniz sevinirim :)

     1- Her nasıl takılırsa takılsın soketler prize kolay takılacak

    2-USB girişler ile mobil cihazların şarj olacak

  2-      3-  Akım koruması ile elektronik cihazların korunacak

  3-       4- Wi-fi aracılığıyla uzaktan bağlantı yaparak prizlerin açılıp kapanması ve aynı zamanda hangi prizden ne kadarlık bir enerji harcandığı mobil uygulama üzerinden görüntülenecek

   

  4-      5Akım koruma rölesi sayesinde prizlere takılmaya çalışılan yabancı cisimlere karşı elektrik verilmeyecek

   

  5

  5 numarayı anlamadim,  nasil olacak bu iş? 

  Çocuklar prize parmağını soktuğunda vb. olumsuz durumlarda enerji vermeyecek onu anlatmaya çalıştım

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Kaan
  Kaan's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Mayıs/2007
  Erkek

  Birim maliyeti ve birim ürünün fiyatını şimdiden hesaplamak neredeyse İMKANSIZ.

  Nereden başlasam bilemiyorum,

  Duvardaki basit prizi ele alalım, en basitinden bahsediyorum.

  Komponentlerini bir sıralayalım,

  1- Sac gövde,

  2- Yan tırnaklar 2adet

  3- priz gövdesi

  4- dış gövde

  5- 2adet perçin

  6- kontak metalleri

  7- topraklama sacı

  8- vidalar

  9- yaylar

   

  Bunların her birinin kalıpları var, kalıplarının ömrü var.

  Kalıpların basılacağı presler var, preslere vereceğiniz saatlik ücret var. Kalıbı sökme bağlama, bakım işlerindeki zaman maliyetiniz var.

  Plastik enjeksiyon için de aynı durum söz konusu, hammadde, hammaddenin yeniden eritilmesi ve kullanılması, renk tonunun ayarlanması vs.

  Perçinlerin kalitesi ve perçin sıvama işi var.

  Herşeyden önemlisi bunların montajı var.

   

  Aylık ihtiyaç ve yıllık hedef verileri olmadan hiç kimse teklif dahil vermez fason yapmaya, bu da YATIRIM demek, stoğa mal çekmek demek.

  Ayda 10.000 tane çok çok az bir miktar mesela.

   

  Hadi bunların hepsini başardığını varsayıyorum, ürünün tanıtımı, pazarlaması, rafa girmesi ayrı birşey.

  Yeni bir ürünü gidip bir mağazalar zincirinin rafına koyamazsın, ürüne göre 20-40k para isterler.

   

  Priz üreten en büyük firmalara makinalar yaptım, onlar bile yeni bir ürün çalışması yaparken sadece 5-6 ay fizibilite yapıyorlar. Birçok proje ölü doğuyor.

  Bir prizden 40-50 lira kazanayım gibi bir hayal kurmayın. Böyle bir kar olsa yıllık cirosu Türkiye'nin cirosuyla yarışan firmalar a.koyar bu işin.

   

  Ayrıca yazdığın özelliklerin hepsini ekleyebilmen için de epey büyük bir şey yapman gerekiyor sanırım, yangın çıkarmaya da çok  müsait bir cihaz.

   

  Size en büyük tavsiyem, prototipinizi yapın devletten paranızı alın, tecrübe olsun.

  Hayatınızı bu işe şartlamayın. Ürünün gerçekten iyi olduğunu düşünüyorsanız patentini alın, lisans satın.

   

  Kolay gelsin, yolunuz açık olsun.

   

  Edit: Çocuklar parmağını prize sokamasın diye ben doğmadan alınmış onlarca önlem var.

  Bkz. https://www.google.com.tr/search?q=%C3%A7ocuk+korumal%C4%B1+priz&espv=2&biw=1097&bih=552&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjIyeOOjI_NAhVGWhQKHbZSBbkQ_AUIBigB

   

   

  Kaan tarafından 04/Haz/16 22:22 tarihinde düzenlenmiştir
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  rsnalp
  rsnalp's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Mayıs/2016
  Erkek
  byhackerx12 bunu yazdı
  rsnalp bunu yazdı
  Austen bunu yazdı

  Muadilleri 200 ediyorsa hakikaten bu verimi sağlayan cihaz 300 de eder.

  Ama nacizane görüşüme göre bunların hepsini bir cihazda toplayıp fiyatı artırmak yerine iki sürüm şeklinde yapıp özellikleri bölseniz hem daha ucuza satılır hem de bence daha fazla rağbet görür. 300 liralık prizin alıcısı az çok belli.

  Aslında sizinde belirttiğiniz gibi 2 farklı ürünle çıkacaktık piyasaya ama bağlı bulunduğumuz teknopark kuruluşu olumlu yaklaşmadı o yüzden hepsini tek seferde yapmak zorunda kaldık açıkcası. Görüşünüz için teşekkürler

  Anladığım kadarıyla 1512'ye başvurdunuz. Teknopark ne derse desin o önemli değil. Siz bu özellikleri içeren tek bir ürünmüş gibi sunun daha sonrasında asıl kuruldan geçerde firmanızı kurarsanız, 2'ye ayırıp o şekilde devam edin. Kimse size gelipde bunu yapmıssında diğerini yapmamışsın  demez. 2 ürün daha çok pazara ulaşır ve kendi ürünüzle rakip kendize rakip olursunuz. Bence 2 üründen devam edin hatta bir üçüncü üründe yapıp 2 ürünün birleşimini de pazara sunun müşteri fiyata göre kendi karar versin.

  Mesela şöyle bir pazarlama tekniği var senin 3 ürünün var 2 özelliği olan A, farklı 2 özelliği olan B ve A+B=C olan ürün 

  Şimdi A 50 TL, B 60 TL, C 80 TL olursa yapılan araştırmalara göre çoğu kişi C yi alıyor sebebini zaten anladınız. Ya da benim işime hangisi geliyosa onu alırım diyor sende onu satıyorsun. Hem müşteri 80 TL diye tamamen üründen vazgeçmeyip gidip 50 TL lik olan işine lazım olan ürünü alıyor.

   

  Görüşlerinize çok hak veriyorum aynı fikirdeyim ama belirli süre boyunca yetkililerin söylediklerini yapmak zorunda olduğum için mecburen bu şekilde ilerliyorum fikriniz için çok teşekkür ederim bana da çok mantıklı geliyor ama sınırlıyorlar müsade etmiyorlar biraz ilerledikten sonra bu şekilde devam etmek istiyorum bende...

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nurulmac11
  nurulmac11's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ağustos/2012
  Erkek
  rsnalp bunu yazdı
  Kaan bunu yazdı
  rsnalp bunu yazdı

  Arkadaşlar herkese tekrardan merhaba. Daha önceden akıllı priz başlığı altında hayata geçirmeye çalıştığım prizler için sizlerden fikir almıştım. Şimdi yine sizlerden bir konuda yardım istiyorum. Projem bulunduğum Teknoloji ofisinin yönetiminden onay aldı. Şimdi bu ürünü pazarlamamı istiyorlar, aşağıdaki özelliklere sahip bir akıllı prizle teknoloji mağazasında veya başka bir yerde karşılaşsanız ne kadarlık bir bütçeye kadar bu prizi alırdınız? Piyasada sadece akım koruma desteği ve usb soketi olan ürünlerin fiyatları dahi 25-55 ₺ arasında değişim göstermekteler, bunlarla kıyaslayıp makul cevaplar verirseniz sevinirim :)

     1- Her nasıl takılırsa takılsın soketler prize kolay takılacak

    2-USB girişler ile mobil cihazların şarj olacak

  2-      3-  Akım koruması ile elektronik cihazların korunacak

  3-       4- Wi-fi aracılığıyla uzaktan bağlantı yaparak prizlerin açılıp kapanması ve aynı zamanda hangi prizden ne kadarlık bir enerji harcandığı mobil uygulama üzerinden görüntülenecek

   

  4-      5Akım koruma rölesi sayesinde prizlere takılmaya çalışılan yabancı cisimlere karşı elektrik verilmeyecek

   

  5

  5 numarayı anlamadim,  nasil olacak bu iş? 

  Çocuklar prize parmağını soktuğunda vb. olumsuz durumlarda enerji vermeyecek onu anlatmaya çalıştım

  sanırım priz bunu nasıl yapacak onu sormuş.

   


  black implies white, self implies other, life implies death.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  rsnalp
  rsnalp's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Mayıs/2016
  Erkek
  selo-g bunu yazdı

  Maliyetin üstüne 40 tl koy sat hocam bence hakkı budur

  Dikkate alıcam, fikriniz için teşekkürler :)

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  rsnalp
  rsnalp's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Mayıs/2016
  Erkek
  aercys bunu yazdı
  rsnalp bunu yazdı
  aercys bunu yazdı

  Hocam öncelikle kolay gelsin,

  Ürününüzün maliyetini kaba taslak hesapladınız mı? Çünkü maliyet olarak bana size pahalıya mal olacak gibi geliyor. Dolayısı ile bence öncelikli olarak kendiniz bir maliyet analizi yapmanız gerekli.

  Birde diğer konunuzu okudum ve size sormak istediğim birkaç sorum var. Bunlardan biri ürününüzün boyutu. Gördüğüm kadarı ile birçok komponent barındıracak örn: akım koruması, smps, gömülü sistem kartı, vs..

  Piyasadaki ürünlerden daha küçük yahut en azından aynı boyutta tasarlayabilecek misiniz?

  Bir diğer sorumda ürününüz cihazları ani/aşırı gerilim dalgalanmasına karşı da koruyacak mı? Örneğin yıldırım düşmesi halinde oluşacak kısa süreli ani gerilim dalgalanmasına karşı priziniz koruma yapacak mı? 

  Maliyet analizi yaptık, kendimiz de bir satış fiyatı düşündük fakat halk böyle bir ürüne ne kadar bütçe ayırır ne kadara kadar alırlar onu tespit etmek için açtım konuyu.

  Ürünün boyutuna gelecek olursak mevcut prizden daha küçük yapamayacağız ama 5--6 cm kadar derinliğe sahip olacak, akım koruması diye anlatmaya çalıştığım olayda son bahsettiğiniz olayla ilgili evet prizlerimizde gerilim dalgalanmalarına karşı koruma sistemi yer alacak :)

  Hocam akım koruması kısmını anladım :) Ancak benim bahsettiğim ani gerilim dalgalanmalarına karşı korumaydı. Yani sizin kullanacağınız aşırı akım koruma rölesi yıldırıma karşı koruma yapamayabilir/yapamayacaktır. 

  Fiyat olarak ta bence maliyetiniz kurtarırsa 3 haneli sayılara çıkmayın. Geçen tv de reklamı dolanıyordu audio akıllı ev sistemi adamlar 2500TL den başlayan fiyatlarla kuruyoruz diye. Onunla kıyasladığında bir prize 200-300TL falan vermek biraz fazla gelir hocam. 

   

  Sadece akım koruma rölesiyle değil MOV,sigorta vb elemanları da kullanıp ona göre bir devre tasarlayıp koruma yapmaya çalışacağım ne kadar başarılı olurum bilmiyorum ama :) Fİkrinizi dikkate alacağım teşekkürler :)

 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  my4
  my4's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Nisan/2013
  Erkek

  üzeirne android yazılım kurup , wifi üzerinden on off yapabiliriz . ardunio ile de olabilir . 


  daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
Toplam Hit: 7601 Toplam Mesaj: 52
fiyat wifi arduino arduino akıllı smart akıllı priz priz plug smartplug