Akıllı Priz Fiyat

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Hocam boyle fiyati anca pazarda alirsin. Maliyet hesabi yapmaniz lazim yani soyle ki

Eger siz bu urunu uretip satmayi planliyorsaniz oncelikle uretim bandi maliyeti hesaplamaniz lazim bunlara ne girer makina maliyeti ham madde isci sayisi makina amortismani elektirim su vergiler vs vs bunlar orneklenir. Daha sonra dersinki bu mal bana x maliyete mal oldu.

Simdi gelelim 2. Asamaya siz surumdenmi kazanacaksiniz yoksa perakendedenmi onu netlestirin.

3. Asama rakip firmalar ne uretiyir nekadara satiyor onun analizi

4. Asama sirket yilda nekadar buyuyecek %3 -5 herneyse o hesabi yapip ona gore fiyata yansitilir.

Daha ayrintili anlatmam isterdim ancak mobilde bukadar oluyor

Öncelikle yorumunuz için tesekkur ederim. Söylediğiniz araştırmaları yaptık belirli bir fiyat belirledik fakat bu fiyatlara müşteri bulurmuyuz insanlar bunu ne kadar ücrete kadar alırlar sadece bunu tespit etmeye çalışıyoruz :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

yaptıktan sonra bana pm atar mısın fiyatıyla birlikte?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

yaptıktan sonra bana pm atar mısın fiyatıyla birlikte?

Elbette atarım, bu bir önsipariş miydi? :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Hocam fiyat aralığı ve talebi belirlemek için anket yaptırman gerekli. Anket firmaları bu işi yapıyor. Eğer gerçekçi bir sonuca ulaşmak istiyorsan bu yolu izlemeni tavsiye ederim ek olarak senin pazarlayacağın ürüne göre fiyatlandırma çeşitleri var. Şu özellik var 10 tl ekliyeyim, ismi şu olcak 5 tl eksik olsun tarzı bi fiyatlandırma olmaz. Öyle olursa hesaplanamayan maliyetlerden dolayı projen seri üretime geçtikten sonra zarar ettireceği için sonlandırırlar.

http://tantalosmaket.blogspot.com.tr/2008/10/pazarlamada-fiyat-stratejileri.html bu linkte örnekleri var orayı incelemeni öneririm. Tabi işletme okuyan tanıdıkların varsa onlar da yardımcı olabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    bykamu bunu yazdı

Hocam fiyat aralığı ve talebi belirlemek için anket yaptırman gerekli. Anket firmaları bu işi yapıyor. Eğer gerçekçi bir sonuca ulaşmak istiyorsan bu yolu izlemeni tavsiye ederim ek olarak senin pazarlayacağın ürüne göre fiyatlandırma çeşitleri var. Şu özellik var 10 tl ekliyeyim, ismi şu olcak 5 tl eksik olsun tarzı bi fiyatlandırma olmaz. Öyle olursa hesaplanamayan maliyetlerden dolayı projen seri üretime geçtikten sonra zarar ettireceği için sonlandırırlar.

http://tantalosmaket.blogspot.com.tr/2008/10/pazarlamada-fiyat-stratejileri.html bu linkte örnekleri var orayı incelemeni öneririm. Tabi işletme okuyan tanıdıkların varsa onlar da yardımcı olabilir.

Fİkriniz için teşekkür ederim, değerlendireceğim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Siz kaç düşünüyorsunuz merak ettim doğrusu 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek
    selo-g bunu yazdı

bende çok merak ettim.

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    blackmir bunu yazdı
    selo-g bunu yazdı

bende çok merak ettim.

Bende merak ettim doğrusu.  

Bide böyle maliyet hazırlayıp üzerine üç beş kar koyup satarım düşünceniz yanlış.  ürünü tasarlayın patent alın bu işlerde uzman bir firmaya satın daha karlı olursunuz.  Artık ticaret değişik bir hal aldı kar zarar olayları da çok değişti.  Bazı ürünlere Bakıyorsunuz maliyet 5 lira adam 3 liraya satıyor.  

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

Merhaba,

Soyle bir urun hakkinda da dusunebilirsiniz bu RF alici ama sizinkine wifi modulu de eklerseniz daha iyi olabilir. Isteyen alir mevcut priz kutusunun icine gizleyerek kullanabilir.

http://www.aliexpress.com/item/AC-220V-30A-Relay-Receiver-Remote-Control-Switch-315-433mhz-learning-code-ASK-Smart-Home-B/32423648588.html?spm=2114.13010308.0.52.ZIIzhG

Another day another death another sorrow another breath...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bir yeni urun her zaman pahali olmali best of best dergisine bak diyorsun ki ben buna 10 dolar vermem baskasi 10.000 dolar veriyo bizim gozumuzden degil kaliteli teknolojik yasamak isteyen adamin gozunden bak. Amerikadayim patent marka isleriyle ugrasiyorum.

Hayirli olsun

Toplam Hit: 7377 Toplam Mesaj: 52
fiyat wifi arduino arduino akıllı smart akıllı priz priz plug smartplug