folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

Bence sakat bi durum karşıyım. Düşün kavga etmeye korkarsın çekinirsin :| Oldu ki anlaşamadın ayrıldın ne halt yiycen ? Akrabasın sonuçta yüz yüze bakıcaksın. Hala, teyze, dayı, amca vs. dediğin kişilere nasıl anne, baba diyeceksin :S

Gel bili bili gates
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı: ----------------------------- Allah ve din inanci olupta akraba evliligine ahlaki acidan karsi cikanlar icin soyle: kan akrabalari mi , evlilikle kurulan sihri akrabaliklar mi , sut akrabalari mi bakilir. Allah kuran-i kerim'de buyurmustur ki 1.dereceden akrabaliklar: anne , kizlar , kiz kardesler , kiz ve erkek kardes kizlari , halalar , teyzeler arasindaki oz veya uvey cinsel iliski , evlilik haramdir. bunun haricinde evleneceginiz nikahsiz her kadin helaldir. hani burada mideniz almiyor , ensest diye (1. dereceden akrabalar arasi cinsel iliski) ne oldugunu dahi bilmeden yargilayip, cahillikle sucluyorsunuz ya.. bu bakis aciniz ve dusunce yapinizi gozonunde bulundurarak orneklendirelim: yarin hukumet referanduma gitti, gerekli oyu aldi.. kalkip amca, dayi , hala , teyze cocuklariyla evlenmeyi yasakladi bunun adi yeni bir din olusturmaktir ve sen dahil bu yasagi kabul etmis herkeste o dine girmis , onu ilah edinmis olur. nerde kaldi simdi o Allah , din irfanin inancin ? Allah ve din inanci belli belirsiz yahut hic olmayipta akraba evliligine karsi cikan modeller icin boyle: akraba evliligi yapacak olan suc isliyormus gibi dusunecegine, demokrasi cumhuriyetinde yasadiginin farkina varip insanlarin secimlerine saygisizlik etmeden sindirebilirsin. muz cumhuriyetinden, amerika birlesik devletlerine kadar 1. dereceden akrabaliklar harici ensest iliskiye girmez. kanunende evlilige sakincasi yoktur. en guzide universiteleri bitirmis , doktorasini yapmis terorist baslari , seri katiller , mezhep liderleri , fasistler , seriatcilar hatta *r*spu cocuklari gibi egriyi dogruyu , guzeli cirkini ayirt edebilen insanlar; fikirleri , inanclari ve dusunceleri ugruna baskalarinin haklarina tecavuz edebilirken , toplumlari kirletebilirken dava adami..mazeretli.. lakin sulasinde irsi hastaligin olmadigi , genlerinin 3 kusak oncesine kadar her mensubu adina temiz , genetik bozukluk olmayan, gelenekci , kanina , soyuna sahip cikmak isteyen (adolf hitler, katolikler, zamanin en ileri medeniyetleri hellenik yunan, roma) , sulale disina acilmak istemeyip akraba evliligi yapmak isteyenler otomatikman cahil, insanlik disi :) bu nasil adalettir ?? mektep okunur , bilgi depolanir lazim olani kullanilir fazlasi unutulur. akli , uslu istikbal icin kullanin. madem Allah ve dini yetersiz ve gereksiz bulacak kadar genissin , en az senin kadar hur iradeye ve dogru yanlis hakkina sahip insanlarin kararlarinada tahammul et. Genel olarak nitekim akraba evlilikleri diger evliliklerde gorulebilecek dogum ve dogum sonrasi; cocukta genlerin yapisina ,ana babanin tasidigi irsi hastalik veya megilli olabilecegi cesitli olumsuz saglik vakalarina istinaden biraz daha fazla risk tasimaktadir, bu riskler arasindaki farkin %'si iki elin parmaklarini gecmez. her evlenen cift cocuk yapacak diyede bir kaide olmadigini hatirlamakta fayda var. akraba evlilikleriyle de elbette saglikli , kusursuz yeni jenerasyon sahibi olunabilinir. 3 kusak oncesine kadar her bir akraba genetik olarak incelenir , saglik karnelerine bakilir, gecmiste gecirdigi hastaliklar , saglik durumu vesayre analiz edilir.. ailenin gen haritasi saglamsada tevekkulleri ile cocuk sahibi olabilirler. ----- bizde akraba evliligi yok , akraba evliliginede karsi degilim , sevip aldigim baska biri olmasa akrabalarim icinden en uygun kizida alirdim. evlilik saygin kutsal bir muessese ise buna herkes saygi gosterecek. haklariniz kadar yasayin, kendi kuyrugunu kistirip yok oyle baskasinin kuyruguna basmak. kaygusuz olaki gerceklesir lanet yagdiracak kadar sig degilim, kardesinede mutluluklar diler baska mesajda atmam konuna. ----------------------------- Caliber bunu yazdı: ----------------------------- Ha birileri kuzenleriyle kardeşi gibi büyümüştür iğrenç gelebilir ama birileri kuzenlerini sadece bayramdan bayrama görüyor olabilir yabancı gelebilir. Araya süt girmediği sürece bir mahsuru yok. Birileri "Ulan ne iğrençsin!" deyip milleti de külliyen gerizekalı görmesin. Dediğim gibi yaşam koşullarıyla alakalı birşey. Ama benim tercihim evlenecek olsam yabancı olmasından yanadır. Yakın akraba, uzak akraba... Akraba bana ters zaten. :D ------------------------------ Bu postlara yakındır düşüncelerimde, karşıyım veya değilim demek anlamsız başına gelmedikten sonra. Helal sınırının içinde olana çıkıp cehalet demek o kadar alime hakarettir. Tercihdir taraflar gönüllüyse sorumluluğunu alabilirse kendi bileceği iştir kişinin.

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Laf enseste gelmiş *mk! :D Başta da dedim kuzeninizle haftada 5 kere görüşebilirsiniz ve bu evlilik fikri size iğrenç gelebilir sapkınlık da gelir bana da gelir yani 5 kere görüşsem çok samimi olsam ama başka birisi 5 ayda bir görür hatta görmeyedebilir ve ona normal gelebilir bu göreceli birşeydir. Yabancı gibi büyümüşlerdir tek ortak noktaları yaşadıkları bayramlar ve soyisimleri olabilir... Mesela bana barbunya iğrenç gelir ama başkası çok lezzetli diyebilir ve ben ona gerizekalı muamelesi yapmam yapamam da. :D Bu da aynı şey barbunya yemek sakıncalı değildir ha gaz riski vardır ama o kişi o riski göze alıyor demek ben alamıyorum. Gerçi barbunya gaz yapar mı bilmiyom da aklıma o geldi. Şimdi barbunya sevmiyorsan başka sevene de girizikâlı dime tamam mı yavrucuğum? Elit takılıyorsunuz ama ray-ban marka at gözlüğünüz mevcut.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    biri kız diğeri erkek olmak üzere iki kardeş var, kızın torunu ile erkek kardeşin torunu evleniyor. bu durumda akraba evliliği olur mu ?

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

behlül misali ise karşıyım , farklıysa deilim.

Merhabaaaaa
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Caliber bunu yazdı:
    -----------------------------

Laf enseste gelmiş *mk! :D Başta da dedim kuzeninizle haftada 5 kere görüşebilirsiniz ve bu evlilik fikri size iğrenç gelebilir sapkınlık da gelir bana da gelir yani 5 kere görüşsem çok samimi olsam ama başka birisi 5 ayda bir görür hatta görmeyedebilir ve ona normal gelebilir bu göreceli birşeydir. Yabancı gibi büyümüşlerdir tek ortak noktaları yaşadıkları bayramlar ve soyisimleri olabilir... Mesela bana barbunya iğrenç gelir ama başkası çok lezzetli diyebilir ve ben ona gerizekalı muamelesi yapmam yapamam da. :D Bu da aynı şey barbunya yemek sakıncalı değildir ha gaz riski vardır ama o kişi o riski göze alıyor demek ben alamıyorum. Gerçi barbunya gaz yapar mı bilmiyom da aklıma o geldi. Şimdi barbunya sevmiyorsan başka sevene de girizikâlı dime tamam mı yavrucuğum? Elit takılıyorsunuz ama ray-ban marka at gözlüğünüz mevcut.

yaklaşım süper gercekten

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek

bunu okumakla bagdastırıyolar yaw eskiden ve cogu yerde insanlar akraba evliği yapıyodu disarıdan kız erkek almazlardı  ozaman toplumda cok  özürlü geri  zekalı insan olurdu isteyen evlenir isteyen evlenmez bu kimseyi ilgilendirmez onlar sorumlulugu alıyordum gidipte onlar ensest vs gibi igrenc tabirler kullananlar geridir cahildir bosuna okuyolar unt okumakla adam olunmuyor herkesin dusuncesine saygı duymayı bılecekler 

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    biri kız diğeri erkek olmak üzere iki kardeş var, kızın torunu ile erkek kardeşin torunu evleniyor. bu durumda akraba evliliği olur mu ?

Kardeş çocukları arasında yapılan 1. derece akraba evliliğidir.

Senin sorduğun ise 2. derece akraba evliliği(torun evliliği) olarak adlandırılır.

enjoy i'm vaccinated
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

Birinci dereceden Yakın akrabalar  bence  sakıncalı ama  herkesin dedi  gibi  nınınınınının  olan la  normal bence

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Akraba evliliginin sonuclari icler acisi ,heleki kan bagi varsa mutlaka  uzak durmak gerekir . Yapildigi taktirde cocuklar problemli oluyor,zihinsel engelli,gec konusma yada yasitlarindan 2-3 yil geride v.s ..Biyolojik,psikolojik ve sosylojik acidan yikici bir durum . Yasaklar daima arzu dogurur , yasak yerine bu konuda insanlari bilinclendirmek gerekiyor , dogacak sakat cocuklara yazik .

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
Toplam Hit: 31449 Toplam Mesaj: 205