folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Akraba Mı Akrep Mi? (Hırsızlık Olayi)

Akraba Mı Akrep Mi? (Hırsızlık Olayi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    S-E-R-H-A-T bunu yazdı

ben olsam giderim daı oglunun yanına,

- hacı aradıgım arabayı buldum, sendeki 2600 u ver almaya gidecem derim.

o an hal hareket tavırlarından anlarsın.

yok mok ne alaka ne 2600 ü diye konuyu uzatırsa da, "annem babam da biliyo durumu uzatma getir şu gün parayı da konu uzayıp yayılmasın" de ve ayrıl yanından.

Hocam.  zaten babasınin savunma mekanizmasından herşey  anlaşılıyor.  Kendi evini soyan ana baba mı olur. :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek

Nisanlisina sormak aklina geldi mi hocam sana hediye falan aldi mi diye sonra durumu anlat nisanlisina şans bu belki atlar nişanlısı 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    marad10a bunu yazdı

Nisanlisina sormak aklina geldi mi hocam sana hediye falan aldi mi diye sonra durumu anlat nisanlisina şans bu belki atlar nişanlısı 

Aklımda hocam bugün yarın mevzuyu açarım dediğin gibi. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

Hocam kusura bakma da suç sende  parani bankaya koymayarak

2. Paran var  baskasinin yaninda niye sayiyorsun.

3.dayi oglunum.gunahininalmiyim.ama suc onda agzini burnunu kir  yada git polise ver emin ol oter akrabaymis anam mis babamis gecicen bu isleri. Acimiycan 

Break Dance Bboy MaxeL
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    MaxeL bunu yazdı

Hocam kusura bakma da suç sende  parani bankaya koymayarak

2. Paran var  baskasinin yaninda niye sayiyorsun.

3.dayi oglunum.gunahininalmiyim.ama suc onda agzini burnunu kir  yada git polise ver emin ol oter akrabaymis anam mis babamis gecicen bu isleri. Acimiycan 

Sen de haklısın hocam. Hata bizde de var.  

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

Aga bence bu kadar kasmaya gerek yok. Zaten gidip kendisine sorsan desen sen mi aldın diye, hemen red etmeye başlıyorsa yalandır, soruyla karşılık verip gözleri kaçırıyor azda kızarıyorsa yine yalana hazırlık yapıyordur. Yani gidip sordun diye aran bozulacaksa bozulsun, adama karşı zaten şüphelenmişsin bir kere. Anan baban kalkıpda beraber biriktirdiğiniz paradan alacak değil. Hırsızda dedikleri gibi o parayı orda bırakmaz. Günahını almak istemem o yapmış diye ama sorup hal hareketinden belli eder zaten. Sormadan olmaz. İş çevirmeye gerek yok. Git çağır bir yere oturun çay için sonra sor gitsin. Sende düşünüp durma bu kadar. 

Ya da yok ya emin değilim yapmaz dayı oğlu diyorsan; senin için şöyle bir söz buluverdim : 

Dostlarımızdan şüphelenmek, onların ihanetinden çok daha utanç vericidir. -François de La Rochefaucauld

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    palakan229 bunu yazdı

Aga bence bu kadar kasmaya gerek yok. Zaten gidip kendisine sorsan desen sen mi aldın diye, hemen red etmeye başlıyorsa yalandır, soruyla karşılık verip gözleri kaçırıyor azda kızarıyorsa yine yalana hazırlık yapıyordur. Yani gidip sordun diye aran bozulacaksa bozulsun, adama karşı zaten şüphelenmişsin bir kere. Anan baban kalkıpda beraber biriktirdiğiniz paradan alacak değil. Hırsızda dedikleri gibi o parayı orda bırakmaz. Günahını almak istemem o yapmış diye ama sorup hal hareketinden belli eder zaten. Sormadan olmaz. İş çevirmeye gerek yok. Git çağır bir yere oturun çay için sonra sor gitsin. Sende düşünüp durma bu kadar. 

Ya da yok ya emin değilim yapmaz dayı oğlu diyorsan; senin için şöyle bir söz buluverdim : 

Dostlarımızdan şüphelenmek, onların ihanetinden çok daha utanç vericidir. -François de La Rochefaucauld

Hocam kasmıyorum. Suçlamıyorum da kimseyi sadece mantıksal şüphelerim var. Ve bu şüpheler de malum şahsın üstünde tecelli ediyor.    Artı tuz ekmek olduğum birinin bana bunu yapmasını yediremiyorum.  

Bu Dünya iyiyi kötü kötüyü iyi yapar.  Bunu da ben diyorum :) 

jocus tarafından 17/Şub/17 03:18 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

banada her kim ise ihtiyacı olanı almış gibi geldi. aynı durum bir arkadaşımın başına geldi parmak izi filan aldırcaktı arkadaşı suçunu kabul etti oda paranın hepsini değil içinden bir kısmını almıştı.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Hepsini alsaydı ne yapardın öyle düşün birde,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    jocus bunu yazdı
    patates bunu yazdı

hani yüzde yüz kimseyi elinde kanıt olmadan birşey diyemezsin. 

fakat durum u okuduğum zaman senne düşünüyorsan bende onu düşünüyorum. üzücü bir durum bu belli.

dediğin şeyler doğru hırısz olsa hepsini alır.

dayı oğlun ya farkettmezsin diye az almıştır. yada farketsen bile ses etmezsind iye düşünmüştür.

yada aldı yerine koyucaktı belkide. vs vs 

ama olay dayı oğlunda

Olay dayı oğlunda bende farkındayım ve beni her yerden engellemiş ailesinin yanına gitti dün.  ALLAH hidayete erdirir inşallah.  

Hocam en basiti bi zarf att düşecekmi bak. (Polis araştırıyor, akraba olabileceğini değerlendiriyor, diğer paralarda parmak izi bulmuş. Sorun soruşturun akraba ise getirsin sulh olun dediler felan gibi)

Hayırlısı...
Toplam Hit: 8623 Toplam Mesaj: 70
hırsızlık hainlik