folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Akvaryum Hobisiyle İlgilenen Muritler

Akvaryum Hobisiyle İlgilenen Muritler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

https://twitter.com/i/status/1748843367025262923

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

50*40*40 ölçülerinde bitkili akvaryumum var
    tüplü co2 sistem . mygos armatür .zemin full montecarlo.
    tuxedo koi ırk lepistes besliyorum 

Telegram @WVesselam
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    Durqrimast bunu yazdı

Yıllardır akvaryum ile uğraşıyorum soruların varsa buradan sor cevapliyim hem başka arkadaşlarımız da faydalanmış olur. 

Hocam seni tanıdığıma çok memnun oldum. Benim sorularım var, sahip olmayı çok arzuladığım bir şey bu akvaryum olayı ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=eCyP7jqAJiE

Bu adamın akvaryumu gibi bir akvaryum yapıp ofis odama koymak istiyorum.

Tuzlu su akvaryumu istiyorum ama birisi lazım bana öğretecek. Çünkü bildiğim kadarıyla tatlı su akvaryumu kadar kolay değil bu tuzlu su akvaryumunu ayarlamak.

Çok araştırma yapmak gerekiyor fakat işin içinden çıkamadım, pes ettim. Birde araştırma yapıp bir şeyler kurmak bazı noktada daha çok maaliyetli olabilir. Tecrübeler önemli bence.

Birisinin bana bu akvaryumu kurup öğretmesi lazım.

Bu kadar büyük olmasına gerek yok fakat görüntü ve balık çeşitliliği olarak bu çok güzel.

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek
    vesselam bunu yazdı

50*40*40 ölçülerinde bitkili akvaryumum var
    tüplü co2 sistem . mygos armatür .zemin full montecarlo.
    tuxedo koi ırk lepistes besliyorum 

lepistes yavrularından gönderme şansın varmı :) bendekilerle kırmak istiyorum. Benim lepistes türü Red Chest var 2 dişi 1 erkek ve saymadığım kadar yavru.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

creaqua markasının akvaryumunu ve ışıklandırmasını kullanıyorum yaklaşık 1 yıl önce tankı kurdum içinde karides , neon tetra ve nerite salyangoz bakıyorum. Tetralar karides yavrularını yemesin diye christmas moss aladım 3d printerda moss table bastım (https://www.thingiverse.com/thing:3703066 ) yaklaşık 8-9 tane karides almıştım şuan yüzlerce oldular :D moss larıda budayıp budayıp duruyorup çöpe atıyorum etrafımda verebileceğim hediye edebileceğim hiç bir akvaryum hobisiyle uğraşan arkadaşım yok :(  (Ankara Çayyolu taraflarında varsa 2-3 ayda bir  seve seve hediye edebilirim.). Bitki olarakta saz almıştım inanılmaz yayılıyorlar 2 ayda bir söküm ve düzenleme yapıyorum bunlara. Ne güzel su üstü bitkilerim vardı su mercimeğinin daha büyüğü bişeydi ama yazın adi salyangoz salgınında yok oldular 2-3 ayda anca kurtuldum o salyangozlardan.

Salyangoz ve karidesleri istanbuldan https://atakanpetshop.com/ dan sipariş etmiştim kargoyla ölüm olmadan geldi güzeldi kargosu. Diğer canlıları ve bitkileride https://www.instagram.com/nudokonseptakvaryum/ ankara içindeki bu firmadan aldım öneririm. Bu tarz yetiştiricilik yapacak varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

İlerideki hayalim bi tuzlu su kurmak ama şu dönemde inanılmaz tuzlu fiyatları :D skimmer ve ışık fiyatlarını görünce biraz daha sonra yapayım ben demiştim :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Ben de uzun zaman önce ve uzun yıllar akvaryum sahibiydim. Bitki akvaryumuz olmazsa olmazıç Ayrıca taş/kaya da güzel durur. Işıklandırma önemli. Gece ve gündüz ışıkları yaparsan daha şık durur. Balık koymadan önce akvaryumda suyu2 hafta kadar bekleymeni tavsiye ederim. Suyun içinde az da olsa bir flora oluşması balıkların hayatını kolaylaştırır. Doğurgan balık alacaksan küçül yapraklı bitki elbette bol olacak. Çeşitli balık atacaksan da balıkların birbirine uyumuna dikkat et. Bence pangasus, vatos, japon, 1 tane beta, lepistes türü balıklar çok güzel bir akvaryum olur. Vatosları cüce alırsan üreyebilirler.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

kazasker1

hocam açıkcası sadece beta düşünüyorum 1 erkekle 5-6 dişi. akvaruymu ona göre düzenlemem lazım. 

Ccaglayan

hocam bu bitkilere co2 falan uğraşıyor musun.  bitki konusunda biraz kendimi geliştirmem lazım. aklımda zaten bir dizayn var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı

kazasker1

hocam açıkcası sadece beta düşünüyorum 1 erkekle 5-6 dişi. akvaruymu ona göre düzenlemem lazım. 

Ccaglayan

hocam bu bitkilere co2 falan uğraşıyor musun.  bitki konusunda biraz kendimi geliştirmem lazım. aklımda zaten bir dizayn var.

Birden fazla beta her zaman uyum içinde yaşamayabilir aklında olsun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı

kazasker1

Ccaglayan

biliyorum hocam test edeceğim açıkcası

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı
    kazasker1 bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı

kazasker1

Ccaglayan

biliyorum hocam test edeceğim açıkcası

Olmazsa ciklet (Çiklit) düşünebilirsin. Çok şık ve dayanıklı balıktır, renkli cikletler güzel bir akvaryum oluşturabilir.

Toplam Hit: 1163 Toplam Mesaj: 25
hobi akvaryum balik