folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Alkolle İlgili Yeni Düzenlemeler

Alkolle İlgili Yeni Düzenlemeler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Şimdi bu güzelim reklamlar olmayacak mı?

http://www.youtube.com/watch?v=eYgIw9XA4I0

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

ulan iyi ki önceden bırakmışım be.. yoksa gereksiz yere biraz daha sinir hastası olacaktım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Nasıl bir mantığa sahipsiniz sigara ile ter kokusunu eldeki lekeleri karşılaştırıyorsunuz. Ter kokusu insana zararlı mı kanser mi yapıyor ne yapıyor? Ayrıca adam işten çıkarken duş alma durumu olmayabilir ama sigara içmek zorunda değil kimse. O zaman bir başkası da poşete bok koyup onunla dolaşsın bok kokusu onun hoşuna gidiyor olabilir. Sigarayı savunanlar da o bok kokusunu koklayın boka da saygı gösterin. Ne de olsa adamın kendi hayatı. Hem bok kokusu sigara gibi zarar da vermez herhalde.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Özellikle de sigara çok kötü. İçen içsin kendi bilir ama özellikle kapalı ortamlarda biri sigara yaksa içmeyenleri kötü etkiliyor. Ben sigara dumanı soluyunca çok sinirli oluyorum.  Ayrıca bir kişi sigara içtiğinde yanında bulunanları da pasif içici yapıyor. 

Farklı bir boyut olarak bir kişi sigara yakıyor dumanı içine çekiyor, sonra o pis dumanı daha pis bir halde etrafa üflüyor. Ve bu adamın içine çekip bıraktığı dumanı çekmek zorunda kalıyoruz. Burada bir hak geçme durumu var. Sigara bu yüzden haramdır yorumu yapılır. ( zarar yönünü saymadım bile) 

Alkol bütün kötülüklerin anasıdır diye boşuna söylemiyorlar. İçen içsin ama içtikten sonra kendini kaybedenler çoğunlukta. Durum böyle olduğu için reklamı yapılmamalı. İçmesi serbest olsun, 18 yaşından küçüklere satılmasın. Sonrada isteyen kendi tercihini yapar içer veya içmez.

Bu konuda AKP yi destekliyorum. Yerinde karar bence.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Buradaki mevzu alkol veya sigara değil devletin sizin adınıza sizin için neyin iyi olduğuna karar vermesidir.Yarın öbür gün adam gelip derse bu kitabı okuma bu kitap zararlı veya o filmi izlemeyin o film zararlı ona da mı eyvallah çekeceksiniz ? Bu olaylar radikal islam'a giden bir rejimin ayak sesleridir.Müslümanlar da sağda solda kendini patlatıyor o zaman camileri de yasaklayalım kimse intihar bombacısı olmasın var mısınız gençler ?

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

bu işin sonu belli tiner cekmek suc ben ıstanbulda degılım ama yer zaman duyorum tınercı muhabbetlerını ve soyle bır gercek var turk ınsanını yasaklar tevsık eder adam hıc ıckıyı merak etmemısdır ama yasak dıye merak eder.

en basıt ornek ben hayatım boyunca ıckı ıcmedım sadece sıgara var 

yesıl cın adlı ıckıyı merak edıyorum kullananların yorumu adı gıbı yesıl cın goruyosun dıyolar bu ıckı ulkede serbest olsaydı derımkı la olm ole bısı olsa yasaklarlar herhalde 

ama yasak oldugu ıcın merak edıyor ıste 

bırde su var tıner ve esrar yasak olmasına ragmen onu kesılebılmıs degıl sunuda unutmayın devletın pek bır yaptırım gucu yok

bizim buraralarda kapalı mekanlarda sıgara ıcılıyor devlet ofıslerınde bıle ama bunu kım sorgulucak zabıtamı polısmı ben ak partylıyım baskan tanıdıgım de gec bak bakam bıse yapabılıyolarmı onemlı olan bu 

yasak hesabından gıdersenız yıllar once ben lısedeyken bır cocuk sarhos olup turk bayragı yakmısdı. sonuc : elemanı  bırdaha 1 ay sonra orduk zor tanıdık seklı semalınde kalıcı degısıkler yapmıslar basbaya alının polat alemdara donusmesı gıbı oldu :D

şimdi adamlar tv de turk bayragı yakıyor herkesde mal mal bakıyor 

sonucta kanunlar cıgnenmek ıcındır dıyen bır toplmuz.

biz bu işe kısaca bole gelmıs bole gıder dıyoruz .bu haerek bızım ıcın degıl gelecek nesıller oldugunu unutmayınız veletler ıckıyı bulamassa ıcemezler hesabı yoksa kımse sana zorla ıckıyı bırAktıramaz ama cocukların ornek olmasını engelleyebılır 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Siliyorum yazdıklarımı siktir edin. Takılın beyler böyle. İçmeyin alkolü. Sigarada tüketmeyin. Ama tüketenlere bok kokusuydu şuydu buydu diyemezsin. Adamsanız burada yazdıklarınızı karşımda söyleyin. Yok ders çalışın. Yok ben çalışanım bok kokusu çekemem. Çekmek istemiyosan siktir git. Kondisyon çalış. Hatta çalıştığın yeri söyle ben geliyim. Sırf taşak olsun diye çay getirdiğinde yüzüne sigara üflerim. Ve sende hiçbir bok yapamazsın. Anca gelip burda bıdı bıdı konuşursun.

Evet abi ben bir süt bebesiyim bebelac'la besleniyorum anca buradan bıdı bıdı ötüyorum.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı

Özellikle de sigara çok kötü. İçen içsin kendi bilir ama özellikle kapalı ortamlarda biri sigara yaksa içmeyenleri kötü etkiliyor. Ben sigara dumanı soluyunca çok sinirli oluyorum.  Ayrıca bir kişi sigara içtiğinde yanında bulunanları da pasif içici yapıyor. 

Farklı bir boyut olarak bir kişi sigara yakıyor dumanı içine çekiyor, sonra o pis dumanı daha pis bir halde etrafa üflüyor. Ve bu adamın içine çekip bıraktığı dumanı çekmek zorunda kalıyoruz. Burada bir hak geçme durumu var. Sigara bu yüzden haramdır yorumu yapılır. ( zarar yönünü saymadım bile) 

Alkol bütün kötülüklerin anasıdır diye boşuna söylemiyorlar. İçen içsin ama içtikten sonra kendini kaybedenler çoğunlukta. Durum böyle olduğu için reklamı yapılmamalı. İçmesi serbest olsun, 18 yaşından küçüklere satılmasın. Sonrada isteyen kendi tercihini yapar içer veya içmez.

ulan senin zihniyetini.., sokakta çektiğin egzoz dumanı pasif içicilikte elde ettiğin zarardan katlarca fazla, arabayıda yasaklayalım o zaman.

Bu faşizmden fenalık geldi, yarın öbür gün sıra kısa eteğe gelir benim çocugum bakıp sapık oluyor psikolojisini bozuyor çok güzel uygulama olmuş dersiniz, öbür gün küpeye gelir benim çocugum özenip kendine zarar veriyor onları yaptırıp kulak yapısını bozuyor çok güzel uygulama olmuş dersiniz, öbür gün makyaja gelir öbür gün başka şeye böyle böyle bakmışsın herkes aynı kıyafet aynı tip sokaklara dökülmüş. Bu işler böyle başlıyor başlangıcı bu ilerizekalı insanlarımız malesef olayın sigara alkol zarar vs olmadığını algılayamıyor sonra bu insanlar gider ülkenin sonuna imzalarını atarlar göğüslerini gere gere atarlar, başbakanın söylediği yalanların yediği bokların videosunu izletirsin ama ona oy verdiği için artık yine kabullenmez yediremez kendine vardır bir bildiği der yine gider onu savunur hatta daha fazla savunur nasıl bu kadar rezil bir toplum olduk inanılmaz.

http://goo.gl/0i2Fv
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    Nobel bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı

ulan senin zihniyetini.., sokakta çektiğin egzoz dumanı pasif içicilikte elde ettiğin zarardan katlarca fazla, arabayıda yasaklayalım o zaman.

Bu faşizmden fenalık geldi, yarın öbür gün sıra kısa eteğe gelir benim çocugum bakıp sapık oluyor psikolojisini bozuyor çok güzel uygulama olmuş dersiniz, öbür gün küpeye gelir benim çocugum özenip kendine zarar veriyor onları yaptırıp kulak yapısını bozuyor çok güzel uygulama olmuş dersiniz, öbür gün makyaja gelir öbür gün başka şeye böyle böyle bakmışsın herkes aynı kıyafet aynı tip sokaklara dökülmüş. Bu işler böyle başlıyor başlangıcı bu ilerizekalı insanlarımız malesef olayın sigara alkol zarar vs olmadığını algılayamıyor sonra bu insanlar gider ülkenin sonuna imzalarını atarlar göğüslerini gere gere atarlar, başbakanın söylediği yalanların yediği bokların videosunu izletirsin ama ona oy verdiği için artık yine kabullenmez yediremez kendine vardır bir bildiği der yine gider onu savunur hatta daha fazla savunur nasıl bu kadar rezil bir toplum olduk inanılmaz.

ilimin ışığından ayrılıp batıl inançlara gömülen her toplum gibi biz de rezilliğe doğru gömülüyoruz hocam bu olması gereken bir şey.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Evde rakı yapımı zor bir olay değil, hatta şöyle diyeyim ev yapımı rakı çok daha leziz oluyor. İnsanımız bu güzel şeyi evinde üretirse daha fazla tüketir, bünyesine ve kesesine daha faideli olur kanaatindeyim. Bence hükümetin istediği şey alkol üretimini evlere yaymak, tüketici sayısını artırmak ve alkol alan insanları birbirine gelir gider hale getirmek.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 3921 Toplam Mesaj: 43