folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    VIGILANTE bunu yazdı:
    -----------------------------
    begendik bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:

begendik bunu yazdı:
    usta kanıt kuran-ı kerim dir... Bilim adamlarının günümüzde son teknoloji lab. ile farkına vardıkları bilgiler olaylar vb. bundan 1400 küsür yıl önce kuranda belirtilmiş. Ozaman evrendeki diğer galaksileri görecek telskop veya hücreyi görebiledcek kadar mikroskop vardıda insanlığın  haberimi yoktu... ki bu kitabı insanlar yazsın. şayet kurandaki kadar mantıklı düzenli bir metin yazılamamıştır. Kuran o zaman bir çok ulus tarafından taklid edilmeye çalışılmışsada başarılamamıştır. daha neyi tartışıyorsunuz...
    Bırak arkadaşım ya bir dolu anlamının ne olduğu tartışılan şeyin olduğu kitaptan ben de kafama göre çıkarımlar yaparım ne var yani. Al izle şunu;

http://www.youtube.com/watch?v=Gz4jarIe_5k

usta bundan önce kitabın belkide %60-70 i anlaşılmıyor tartışılıyordu. fakat teknoloji ilerledikçe insanlar yeni şeylerin farkına vardıkça kurandaki anlaşılmayan ayetler cümleler teker teker anlaşılır hale geliyor.. sen anlamadığın şeyleri çıkar ben anladığım şeyleri çıkarayım. bakalım hangisi daha mantıklı ve çok ... amacın sadece tartışma yaratmak yoksa sende biliyosun bunları...

bana aziz nesin in videosunu kanıt sunuyor. ben sana kuranı kanıt sunuyorum. ezilecek halin kalmamış hala ezik davranışlarda bulunuyorsun. bu sitede her defasında bu gibi konularda gereken mercilere cevapları iletilmiş konu kapatılmış ama hala anlamakta zorluk cekiyorsunuz.

Aziz Nesin'in videosunu bir kanıt olarak sunduğumu mu söyledim ben?

usta boşver aziz nesini sen kurandaki bilgilere inanıyor ve kuranın allah tarafından gönderildiğine inanıyormusun. ona göre tartışalım yoksa birbirimizi anlamayabiliriz.

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    begendik bunu yazdı:

usta boşver aziz nesini sen kurandaki bilgilere inanıyor ve kuranın allah tarafından gönderildiğine inanıyormusun. ona göre tartışalım yoksa birbirimizi anlamayabiliriz.

Ateistim.

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    begendik bunu yazdı:

Ateistim.

En kralı,kilit.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

bir tanrı varmı yada yokmu bunun yanıtını hiç bir ölümlü veremez var diyende yok diyen kadar yalancıdır. Ve bu yaratıcının, planlayıcının adının allahmı baalmı ne olduğunu bilemeyiz , görsekte idrak edemeyiz .

Ancak sonsuz güce sahip olan bir varlık, yani sonsuz olan bir varlık yine sonsuz güçlü bir varlığı yaratabilir ancak  kendinden güçlü olmaz burada lise matematiğine göz atmakta fayda var 

sonsuz + sonsuz = sonsuz , sonsuz x sonsuz = sonsuz ,    sonsuz . N  = sonsuz , sonsuz  +  N = sonsuz 

şunu düşünmek gerek , sonsuz güce sahip ve sonsuz bir varlık neden birşey yaratır , canı sıkıldığı için olamaz heralde ?  ve kendi kadar güçlü cümleside bile yaratıcı kabul edilenin gücünün bir üst sınırı olduğunu otomatik kabul etmiş oluyoruz ki ozaman tanrı sonsuz değildir. 

tabiki inanan arkadaşlara da hak veriyorum, basit ve cahil ölümlüler olarak paradox sorulara yanıt vermek bizim işimiz değil. Biz bilmediğimiz anlamadığımız herşeye din deyip geçer günlük ekmek kavgamıza çiftleşme telaşımıza devam ederiz. Bir ölümlü için en mantıklı olan da budur zaten.   Alçak gönüllülükle kabul etmemiz lazım ki biz bi bok anlamayız , tanrı gelip mrb ben tanrı böyle böyle işte bu işler diye anlatsa bile anlayacak donanım yok bizim yapıda ... 

herşeyin bir şeyi vardır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

suiQast54 bunu yazdı:

Ya ben o atelerin ta a.q milletin aklını bulandırıp dinden çıkartmak için elinden gelen herşeyi yapıor o çocuklarıhepsinin a.q.

dinine yada kendine saygı gösterilmesini istiyosan sende saygı göstereceksin , küfretmeyeceksin. Böyle soru sorulamaz mış ? neden sorulamaz gücünüze gidiyorsa yanıt verin madem .

ben mevzuyu dilimin döndüğü kafamın bastığınca yanıtladım, kimseye koymadan da yaptım bu işi mümkünse böyle devam etmek istiyorum . Ama diyorsan ki illaki koyacam,  sana da koyarlar merak etme -ztn daha dün banlandım bi ay önceki kısaltmalı bir küfürden  , şindi bu adamı banlamazlarsa büyük haksızlık ... 

herşeyin bir şeyi vardır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

bu ve benzer konularda yıllardır arpa boyu yol alınamamasının nedeni görüşü fikri ne olursa olsun suikast gibi hıyarların varlığıdır. aptal dostun olacağına akıllı düşmanın olsun derler ki bu şahıs en büyük zararı savunduğunu iddia ettiği dine vermektedir. şindi PM den bana küfretmiş fln fln  , ne denir ki bu kro ya ?

öncelikle adım kamil değil , paylaşacak fikrin yoksa asıl senin bu forumda ne işin var "mustafa" ? 

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 13511 Toplam Mesaj: 127