folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olcayatay
    olcayatay's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    vigilante@ e sen ne diyorsun yani ne demek istiyorsun hocam ?

Kargalar sürüyle, kartallar yanlız uçar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    olcayatay bunu yazdı:
    -----------------------------
    vigilante@ e sen ne diyorsun yani ne demek istiyorsun hocam ?
    Yazılan şeylerin soruya hiçbir zarar veremeyeceğini söylüyorum...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Eğer Allah'ın var olduğunu kabul edecek olursak,bana göre bu tür sorulardan önce, Allah'ın ne olduğunu öğrenmemiz gerekir.Fakat çok boyutlu bir şeyi 3 boyuta alışmış düşünce yapımızla idrak etmemiz biraz zor. Allah'ın ne olduğunu anlamamız için 3 boyut düşünce yapısından kurtulup çok boyutlu bir düşünce yapısı geliştirmemiz gerekiyor.

18 Ağustos 2007'deki Kryon celsesinden alıntı. 

... 

Buradaki sahneyi bir çok sekilde hazırlayabilirim, o zaman bu mesaj içinde, küçük bir yaratık olusturacagız.Bu bir karınca, ve bu karıncaya bir görev verilmis. Diger tüm karıncalar bu karıncanın gidip Tanrının yüzünü bulmasını istiyor, ve sezgisel olarak da Tanrının yüzünün bir yerde oldugunu biliyorlar. Ve böylece, karınca yola çıkıyor. Kendini devasa bir resmin üzerinde buluyor, bir duvar kadar büyük bir resim. Resim Tanrının yüzü, bunda süphe yok ve de çok güzel. Renkler parlak, yüz neseli, ve o kadar gerçek ki üzerine tırmanabilirsiniz.. ancak karıncanın bunlara dair en ufak bir fikri dahi yok. Karıncanın adım adım ilerlerken bildigi tek sey ayaklarının altında birçok renk oldugu. Ve karınca resmin üzerinde ne kadar yol alırsa alsın,Tanrının yüzünün neye benzedigine dair hiçbir fikri yok. Karınca bütünü görmek için çok küçük ve bulmacanın parçalarını kavramak için çalısmaya devam edecek. Nihayetinde, gerip dönüp diger karıncalara bilgi veriyor, “Yürüdüm, yürüdüm, yürüdüm. Tanrının yüzüne dokundum, ama o sadece bir renk. Ancak yeterince uzun yürürseniz, renkler degisiyor, ve farklı bir renge dönüsüyor.” Bu karıncalar için Tanrının yüzü realitesi sürekli degisen renktir. Karıncanın büyük resmi görmesine imkan yok, degil mi? 4nsanlık da aynıdır, çünkü insanlık Tanrıyı insanın üç boyutlu sahnesinin bir parçası olarak görmektedir, ve tahminlerde bulunmaktadır. 4ste size önemli bir bilgi: Tanrı sizin zaman çerçevenizde degildir.

...

“Tanrının Yüzü” resmine farklı bir boyut kazandıralım. Bunu iki-boyutlu degil de üç boyutlu bir resim ile yapmamıza izin verin. Birden, karınca durmadan degisen renk tepelerini tırmanmaya baslıyor! Karınca diyor ki, “Tanrının yüzü çok sasırtıcı, simdi de degisen renk tepeleri var, ama hala Tanrının yüzünü göremiyorum.” Buradaki sorun daha önce belirttigim ile aynıdır. Boyutlararası bir hale ulastıgınızda, görmek isteyeceginiz ya da yasam deneyiminizde görmek üzere egitildiginiz sekilde gözlemleyeceginiz hiçbir sey yoktur. Bu nedenle, bir mantık ya da net bir algı söz konusu degildir. Yasam deneyiminize dayalı üç boyutlu bir karar verirsiniz, ancak bu kararların hiçbiri dogru degildir, çünkü sadece kendi realitenizi yansıtırsınız,Tanrının degil.

...

Her Hakkım Saklıdır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

a.) Evet, yaratabilir.

Ardından arkadaş diyecek ki;

"Eeee, ne oldu? o kadar güvendiğiniz, gücü herşeye yeter dediğiniz, EN GÜÇLÜ dediğiniz şeyden daha güçlüsü var ?"

b.) Hayır, yaratamaz.

Ardından arkadaş diyecek ki;

"Eeee, hani Allah en güçlüydü? Hani gücü herşeye yeterdi? Ne oldu? Niye yaratamıyor ?"

c.) c şıkkı yok, çünkü soruya ya evet yada hayır diye cevap verilebilir. yani her durumda adam bizi Allahsız yaptı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek
    DoctorX bunu yazdı:

infernaL bunu yazdı:

hotboy bunu yazdı:
    bu soruyu soranın aklından şüphe edeceksin,..

bence evrendeki herseyden suphe etmek daha mantıklı

evrendeki gherşeyden şüphe et ama o evreni yaratandan şüphe etme. 

agzına saglık kardesım

Telegram @WVesselam
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geberlan
    geberlan's avatar
    Erkek
    okumama bile değmez :) saçma sapan konularr, çapsız çapsız yorumlarr...

vueeey ula hava patliiy ula gök delinuiii
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

he mq

yaratır

- nasıl olur 

ben öyle istiyorum ama aynı zamanda da yaratamaz.

Siz kendinizle ilgili, ülkenizle, ailenizle, dünya ile iligli her türlü sorunu çözdünüz güllük gülistanlık bir ülke haline getirdinizde şimdi felsefeyi dini tartışıyorsunuz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

direk fettullahın kitabından alıntı bu cevabımsı şey cümlesi cümlesine okumuştum:d

soruya gelince,

allahı bir kral gibi, kutsal kitaplarınızı da anayasa kitapları gibi yüzeysel algıladığınız sürece bu paradokslar da, saçma sapan tartışmalar da sürecek.

bu soru sorulduğunda allah yok olmayacak. cevaplandığında allah var olmayacak. cevapları yanlış yerlerde arıyorsunuz malesef. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    diana bunu yazdı:
    DoctorX bunu yazdı:

infernaL bunu yazdı:

hotboy bunu yazdı:
    bu soruyu soranın aklından şüphe edeceksin,..

bence evrendeki herseyden suphe etmek daha mantıklı

evrendeki gherşeyden şüphe et ama o evreni yaratandan şüphe etme. 

agzına saglık kardesım

Niye? Asıl ilk ondan şüphe etmek lazım. Zaten çoğu şüpheci de oradan başlar şüphe etmeye....

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolfwerine
    Wolfwerine's avatar
    Erkek
    Bu soruda Gücle ilgili çelişki war o yüzden kanimca cevap verilemez. insan gücüymüş gibi ayirt edebilcegimiz bir şeyden bahsetmedigimiz için odan daha güclü bi varlık yaratip yaratamayacagini nasil düşünebilirsiniz ki ? Neye göre güclü Kime göre Daha güclü ? Onun Güc kavramini Sezgilerimizle Ayirt edemeyiz nede Aklimizla 5 newton gücünde veya 6 newton gücünde tanrinin gücü değebilirmisinki kendinden daha güclü bi varliktan bahsedebilesiniz ? ona gore güc kavramini ona insanmiş gibi büyüklük yüklemek dogru olmaz yani soru hatali...
Toplam Hit: 13407 Toplam Mesaj: 127