Amatör Fotoğraflarım-Daha Çok Yeniyim..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    West
    West's avatar
    Erkek

Zamanla geliştirirsin. Otu böceği çekmeye devam et

west[at]tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Çekmeye ve fotoğraf konusunda felsefi kitaplar okumaya devam et

Gün geçtikçe daha az fotoğraf çekecek ama daha çok zaman harcayacaksın...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neron
    neron's avatar
    Erkek

adama yakın gir. check 

soğan fotografı . check 

kedi . check 

olur bu iş biraz daha uğraş :)

bi de azcık daha klasiğin dışına çıkmanı öneririm :)

No Pasaran...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Klasiğin dışına hop hadi klasiğin dışına çıkıyorum diyip çıkamazsın . Fotoğraf çeke çeke gelişecektir .

Ben derim ki 1 gün ayır bu iş için . Sağı solu her tarafı gez çekebildğin kadar saçma sapan abuk subuk iso vs ayarlarla oynayarak fotoğraf çek (günün yarısında) diğer yarısında da artık resim böcek manzara vs. vs. çek . kocaman bi yol katettiğini göreceksin .

Ben beğendim fotoğrafları eline sağlık . Başarılarının devamını dilerim 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swinlarg
    swinlarg's avatar
    Erkek

hayırlı olsun güzel cekimler yapmışsın ilk deneyim olarak daha iyilerini bekliyoruz :)

siyah beyaz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

hepinize teşekkür ederim, dediklerinizi yapmaya çalışacağım, ve birde bu gece fotoğraf çekme işini nasıl halledeceğim? gece çekimlerim berbat,

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:
    -----------------------------

hepinize teşekkür ederim, dediklerinizi yapmaya çalışacağım, ve birde bu gece fotoğraf çekme işini nasıl halledeceğim? gece çekimlerim berbat,

İSO değeri Bir filmin ışığa ne kadar hassas olduğunu gösterir.. Yüksek değer Yüksek hassasiyet >>> Kirli grenli görüntü

normalde ben 100 ISO kullanırdım...

Enstantane değeri Fotoğrafın çekim aşamasında filme ya d asensöre kaç saniye ışık düşeceğini, obtüratörün ne kadar açık kalacağını gösterir

1 , ..... 1/30   1/125 1/250 1/500 gibi seride devam eder dikkat edersen önceki sonrakinin iki katı sürededir...

diyafram açıklığı f stop değeri objektifin ışık geçiren alanını yayrlar

f/1 - f/1,4 - f/2 - f/2,8 - f/4 - f/5,6 - f/8 - f/11 - f/16 ... gibi bunlarda da her iki değer arasında iki katı ışıl geçer... Ama ara değerler de kimi objektif üzerinde tık"lıdır f/8 ile f/11 arasında bir değer de kulanman gerekirse kullanabilkirsin...

f/.. sayısı ne kadar artarsa objektiften geçen ışık o kadar azalır fakat çözme gücü o kadar artar net alan derinliğ artar...

Gece çekimlerinde renk dengesi sorunu da yaşıyor olabilirsin.. BEYAZ DENGESİ white ballance ayarını kurcala florasan Tungsten hangi ılıkta çekiyorsan ya da otomatiğe getir..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drunkpilot
    drunkpilot's avatar
    Erkek

hayırlısı olsun. gece çekimine başlayacakmışsın. örnek fotoğraf yollamak istedim.

http://img218.imageshack.us/img218/6033/img6722t.jpg

Error: invalid velemyuled!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:

BosphorusPasha bunu yazdı:

İSO değeri Bir filmin ışığa ne kadar hassas olduğunu gösterir.. Yüksek değer Yüksek hassasiyet >>> Kirli grenli görüntü

normalde ben 100 ISO kullanırdım...

Enstantane değeri Fotoğrafın çekim aşamasında filme ya d asensöre kaç saniye ışık düşeceğini, obtüratörün ne kadar açık kalacağını gösterir

1 , ..... 1/30   1/125 1/250 1/500 gibi seride devam eder dikkat edersen önceki sonrakinin iki katı sürededir...

diyafram açıklığı f stop değeri objektifin ışık geçiren alanını yayrlar

f/1 - f/1,4 - f/2 - f/2,8 - f/4 - f/5,6 - f/8 - f/11 - f/16 ... gibi bunlarda da her iki değer arasında iki katı ışıl geçer... Ama ara değerler de kimi objektif üzerinde tık"lıdır f/8 ile f/11 arasında bir değer de kulanman gerekirse kullanabilkirsin...

f/.. sayısı ne kadar artarsa objektiften geçen ışık o kadar azalır fakat çözme gücü o kadar artar net alan derinliğ artar...

Gece çekimlerinde renk dengesi sorunu da yaşıyor olabilirsin.. BEYAZ DENGESİ white ballance ayarını kurcala florasan Tungsten hangi ılıkta çekiyorsan ya da otomatiğe getir..

işte bu ayarlar :D bazen açıyorum bazen kapatıyorum şu 1/30 falan bazılarında orbürator kapanmıyordu bekliyordum mal gibi bazen bozulduğunu bile düşündüğüm olmuştu makinayı kapatıp açmıştım :| şimdi dediklerini anladım eyvallah ama şu f işini anlamadım, 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

drunkpilot bunu yazdı:

hayırlısı olsun. gece çekimine başlayacakmışsın. örnek fotoğraf yollamak istedim.

http://img218.imageshack.us/img218/6033/img6722t.jpg

işte hocam asıl sorun bu ki ben bunu çekmeyi bilmiyorum :) 

Toplam Hit: 10652 Toplam Mesaj: 80