folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Amazon Globalden Aldığım Ürün İçin Upsnin Gümrükleme Talep Etmesi

Amazon Globalden Aldığım Ürün İçin Upsnin Gümrükleme Talep Etmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

10 yıldan fazladır amazon kullanırım hocam normal bu süreç zaten.

Amazon senden vergi için para alırken gümrükte ödenecek maksimum parayı hesaplayıp alıyor. Ürün gümrüğe geldikten sonra sen ilgileniyorsun. Benim aldığım ürünlerde sadece ups veya hangi firmaysa gümrükte senin ürününü işleyen onların attığı maildeki dökümanı doldurup geri gönderdim ve sıkıntısız ürünler geldi. Daha sonra amazon gümrükte ne kadar para kesildiyse onu ödüyor ve artan parayı senin kartına geri yatırıyor. Mesela amazon senden 50 dolar gümrük parası aldıysa ama gümrükte 20 dolar ödediyse 30 doları sana geri iade ediyor. 15 ile 30 gün sürüyor genelde bu iade süreci ama iade ediyor.

Vekalet kredi kartı ekstresi filan ilginç benden hiçbir zaman istemediler aldığın ürünlerle alakalı olabilir ya da sistem değişmiştir gümrükte bilemiyorum.

Ama zaten durum böyleydi her zaman. İlla ki gümrüğe geldiğinde ürün aracı firma seninle iletişime geçip form doldurmanı istiyordu.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

10 yıldan fazladır amazon kullanırım hocam normal bu süreç zaten.

Amazon senden vergi için para alırken gümrükte ödenecek maksimum parayı hesaplayıp alıyor. Ürün gümrüğe geldikten sonra sen ilgileniyorsun. Benim aldığım ürünlerde sadece ups veya hangi firmaysa gümrükte senin ürününü işleyen onların attığı maildeki dökümanı doldurup geri gönderdim ve sıkıntısız ürünler geldi. Daha sonra amazon gümrükte ne kadar para kesildiyse onu ödüyor ve artan parayı senin kartına geri yatırıyor. Mesela amazon senden 50 dolar gümrük parası aldıysa ama gümrükte 20 dolar ödediyse 30 doları sana geri iade ediyor. 15 ile 30 gün sürüyor genelde bu iade süreci ama iade ediyor.

Vekalet kredi kartı ekstresi filan ilginç benden hiçbir zaman istemediler aldığın ürünlerle alakalı olabilir ya da sistem değişmiştir gümrükte bilemiyorum.

Ama zaten durum böyleydi her zaman. İlla ki gümrüğe geldiğinde ürün aracı firma seninle iletişime geçip form doldurmanı istiyordu.

ben süreci tamamen amazon yürütecek bana gerek kalmayacak şeklinde anlamıştım olayı demek ki yanlış biliyormuşum. Senin söylediğin belgeyi doldurup mail adreslerine gönderdim bakalım dediğin gibi benden vergi istemezlerse süreç doğru yürüyor diyeceğim ama gümrük ürün bedeli üzerinden tekrardan %18 vergi isterse o zaman sokarım böyle işe diyip iade açacağım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Amazon vergiyi senden keser eğer o kadar vergi ücreti gitmez ise, kalanı tekrar iade eder.

Eskiden çok uğraştırıcı olmazdı bu işler ama artık bir tık daha zor sanırım ( bayağı zamandır yurt dışından ürün almıyorum çünkü ).

Ama herhangi bir ödeme yapmazsın, onları amazon hallediyor.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

ben süreci tamamen amazon yürütecek bana gerek kalmayacak şeklinde anlamıştım olayı demek ki yanlış biliyormuşum. Senin söylediğin belgeyi doldurup mail adreslerine gönderdim bakalım dediğin gibi benden vergi istemezlerse süreç doğru yürüyor diyeceğim ama gümrük ürün bedeli üzerinden tekrardan %18 vergi isterse o zaman sokarım böyle işe diyip iade açacağım

Normalde seni aradıklarında bilgilendiriyorlar ödeme satıcı firma tarafından karşılandı diye ama sanırım tam bilgilendirmemişler. Vergi filan vermiyorsun amazon kesti zaten onu. Sen maili yolladıktan sonraki 3 iş günü içerisinde kargolamazlarsa o maile tekrar yaz ürünlerim yollanmadı filan diye işlem hızlanır bu arada. Bizim ülkede bürokrasi biraz yavaş işlediğinden savsaklayabiliyorlar. Bir iki kere başıma geldi mail attım tekrardan bizzat müdürleri ilgilenmişti özür filan dilemişti. Satıcı amazon olunca biraz ciddiye alıyorlar sanırım herhangi bir şikayet durumunu. Amerikadan 32 saatte gelen ürün nasıl 5 günde kargoya verilmiyor minvalinde birşeyler demiştim sende biraz üstlerine gidebilirsin aciliyeti varsa.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Öncelikle UPS'ten gelen mesaj otomatik, ülkeye gelen her ürün için POA belgesi talep etmek için gönderilir. Ancak gönderici ödemeli ürünler anormal bir durum olmadığı sürece gümrüğe takılmaz/işlemleri otomatik sağlanır. Yani bir belge vs. ibraz etmenize gerek yoktur. Daha dün Amazon'dan 90USd değerinde 2 ürün geldi ülkeye, SMS bana da ulaştı ancak süreci bildiğim için dokunmadım ve bugün teslim aldım. UPS'in müşteri hizmetlerinde ilgili departmana bağlanın, onlar detayları paylaşırlar.

Twitter: @CanKirca
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

Amazon'a yazdınız mı ? Yazdıysanız ne cevap geldi ? 1 yıl önce amazon'dan vergi+kargo dahil 1600 USD ürün almıştım bir kuruş ödemedim gümrükte. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

konuyu gördüm, ben de tam bir sey siparis edecektim aileme.. Cankirca'ya özelden sordum bir sorun olmaz dedi. Alacagim ürün fiyati söyle

simdi ben kimsenin gidip gümrükle ugrasmasini istemiyorum. Bu ürünü aldigimda direk eve gelir mi? Belge vs vermek zorunda miyiz? Yani ben kendi kartimla alacagim ama aileme yollayacagim (yani orda olmayacagim)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

konuyu gördüm, ben de tam bir sey siparis edecektim aileme.. Cankirca'ya özelden sordum bir sorun olmaz dedi. Alacagim ürün fiyati söyle

simdi ben kimsenin gidip gümrükle ugrasmasini istemiyorum. Bu ürünü aldigimda direk eve gelir mi? Belge vs vermek zorunda miyiz? Yani ben kendi kartimla alacagim ama aileme yollayacagim (yani orda olmayacagim)

Daha önce bu şekilde aldım bireysel olarak ve vergi ödemedim.

Alıcı adresi şirket adresi ise kurumsal islem görüyor ve ithalat işlemi yapmak gerekiyor. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Amazon globale ingilizce olarak yazdım. İstenilen belgeleri gönderin vergi ödemeyeceksiniz denildi. Olur da gümrük paketi salmazsa paket geri bize dönecek siz de para iadesi alacaksınız dediler 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

şöyle faydalı iki soru sorayım:

1- gümrüksüz amazon türkiye alışverişi için hangi adımları atmak gerekir?

2- amazon türkiye ye şirket kurmadan satış yapmak için nasıl bir yol izlemek gerekir?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 2085 Toplam Mesaj: 31
amazon