folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Amazon Globalden Aldığım Ürün İçin Upsnin Gümrükleme Talep Etmesi

Amazon Globalden Aldığım Ürün İçin Upsnin Gümrükleme Talep Etmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

şöyle faydalı iki soru sorayım:

1- gümrüksüz amazon türkiye alışverişi için hangi adımları atmak gerekir?

2- amazon türkiye ye şirket kurmadan satış yapmak için nasıl bir yol izlemek gerekir?

1) Türkiye içinden gönderim yapan bir satıcı bulmak lazım onun haricinde başka yol yok. 

2) Şirket olmadan satıcı hesabı açamıyorsun vergi numarası istiyorlar satıcı hesabı açarken 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

An itibariyle kargo elime ulaştı. Amazon için kullandığım kötü sözleri geri alıyorum. Ödeme yaptıktan 4 gün sonra ürünler abdden elime ulaştı. Çok başarılı bir organizasyon 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

An itibariyle kargo elime ulaştı. Amazon için kullandığım kötü sözleri geri alıyorum. Ödeme yaptıktan 4 gün sonra ürünler abdden elime ulaştı. Çok başarılı bir organizasyon 

Demiştim, POA mesajını dikkate almayın.

Twitter: @CanKirca
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Demiştim, POA mesajını dikkate almayın.

Mesajda belirtilen formu doldurup dedikleri mail adresine atmıştım bir dahaki sefere dikkate almayacağım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Tam 1 ay 5 gündür kargo bekliyorum. Hızlı kargo seçeneği yoktu satıcıda ve daha 15 gün daha bekleyeceğimi gösteriyor. 

www.kriptopedi.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Tam 1 ay 5 gündür kargo bekliyorum. Hızlı kargo seçeneği yoktu satıcıda ve daha 15 gün daha bekleyeceğimi gösteriyor. 

Tanri yardimcin olsun, cok istedigim biseyi amazondan almistim yaklasik 1 ayda geldi hergun bakiyodum kargo hareketi, tovbe ettim yurtdisi urun almam artik eger yurticinde varsa

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

Tanri yardimcin olsun, cok istedigim biseyi amazondan almistim yaklasik 1 ayda geldi hergun bakiyodum kargo hareketi, tovbe ettim yurtdisi urun almam artik eger yurticinde varsa

Hocam motor sübabı aldım. Blok masanın üstünde duruyor baktıkça sigara yakıyorum. Ama burdan alsam nerdeyse 3 katıydı 5 haneli rakamlara yaklaşacaktı nerdeyse. 

Daha önce Almanyadan 3 günde kargo geldi bu sefer içimizden geçti.

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı
    Tnrsk bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

Hocam motor sübabı aldım. Blok masanın üstünde duruyor baktıkça sigara yakıyorum. Ama burdan alsam nerdeyse 3 katıydı 5 haneli rakamlara yaklaşacaktı nerdeyse. 

Daha önce Almanyadan 3 günde kargo geldi bu sefer içimizden geçti.

Ben daha hızlı gelsin diye biraz daha fazla ödeyip priority shipingi seçtim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    Easx bunu yazdı
    Tnrsk bunu yazdı
    Easx bunu yazdı 

Maalesef benim üründe o seçenek yoktu, olsa 50 dolar daha verirdim valla

www.kriptopedi.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Satıcı Amazon değildir ya da gümrük ücretini kendin ödemeyi secmissindir. Ben de koltuk aldım DHL amazona kayıtlı mail adresime posta attı IBAN verdi gümrük ücretini yazdı yolladım yolladigima dair makbuzu da mail attım ertesi güne yola çıktı geldi.

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 2076 Toplam Mesaj: 31
amazon