folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Amerikanın Gözünde Ortadoğu Ülkesi Miyiz?

Amerikanın Gözünde Ortadoğu Ülkesi Miyiz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek

http://abcnews.go.com/US/electronics-restricted-flights-middle-eastern-airports/story?id=46263119

Şöyle bir haber gördüm. Ortadoğu ülkelerinden abd ye Camera vb. Cihazların sokulması yasaklanmış. Bizde dahil miyiz bu ülkelere? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

avrupa diye götlerini yırtıyorlar ama bildiğin ortadoğuyuz hacı..

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stremauncion
    Stremauncion's avatar
    Homo
    DevilKingtr bunu yazdı

avrupa diye götlerini yırtıyorlar ama bildiğin ortadoğuyuz hacı..

Yaptıklarım için pişman değilim aklım hâlâ yapmadıklarımda. Bu hayatta unutulan değil iz bırakan ol.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Hacı avrupada bile aynı gözle bakıyorlar çoğu yerde.

Romanyaya gitmiştim. Uçaktan indik pasaport kontrolünü geçtim. Bende Bulgaristan Pasaportu var. Önümde de birtane Türk dayı vardı. Bavulları aldıktan sonra görevli pasaporta baktı bana devam et dedi.

Dayının Türk Pasaportunu görünce götüne kadar soydu dayıyı. Birkaç Türk Pasaportu olanları da aynı şekilde ayıkladılar. Bu şekilde birkaç ülkede daha gördüm aynı muameleyi.

Ondan dolayı avrupalı falan değiliz amq.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Amerika, ülkeleri şu Ortadoğu ülkesi pis kaka, bu Avrupa ülkesi oo paşa diye sınıflandırmaz hocam. Tarihi, kültürel, ekonomik, askeri ve jeopolitik konumu ile kendi çıkarlarına göre ve zamanı baz alarak değerlendirir. Ben gözel bir garıyam gibi biz Avrupalıyız kesinlikle Ortadoğulu değiliz triplerine giren tek salak ülke de biziz zaten. Kaldı ki Ortadoğu diye net bir coğrafi bölge yoktur. Literatürde bu konu tartışmalıdır. İsrail de Ortadoğulu mu değil mi o zaman ona bakmak lazım. Her şey coğrafya değil.

Bölgeler ve ülkeler değerlendirilirken nicel verilerden hareketle tasnif edilirler. Yaşam kalitesi indeksleri, terörizm ve siyasi risk indeksleri vs. bunun en iyi örneğidir. Üretimi arttırır, pazarınızı genişletir, kendiniz ağır silah üretirseniz nereli olduğunuz pek önemsenmez.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

Arap ülkesi olarak görüyorlar, çoğu batılı Türkiye halkini arap ve Arapça konuşuyor sanar

black implies white, self implies other, life implies death.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Siyasi olarak konusmuyorum

Hangi  ülke hangi ülkeye zarar veriyorsa o ülkenin insanina terörist gibi bakıyor.

Şimdi amerika bizim ülke üzerinde yediği naneleri bildiği için bizimde ona zarar vereceğimiz konusunda korkuyor doğal olarak. 

Şimdi ben gelip birinizi dövsem sizin bana zarar vereceğinizi mi yoksa hic dokunmadığım birinden mi korkarım. 

Bizimkiler adam olsa bende ucaktan inen her amerikaliyi yada avrupaliyi ayni şekilde arardım. 

Çoğunun vatan sevgisi dilde. Anlatırken aslan , icraatta kediler.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Ortadoğu kavramı İngiltere 'nin kendi götünden uydurduğu bir kavram. Ve evet Türkiye de bu ülkeler arasında.

Konuya gelirsek sen ne olduğu belli olmayan Suriye lileri ülkeye alır bir de bunlara Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verirsen olacağı budur.

Bugün TC kimliği alan yarın pasaport alır bir şekilde ABD ye gider terörist eylem yapar. Şimdi sizce adamlar haksız mı?

SkynetX tarafından 21/Mar/17 12:16 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Benim gözümde de ortadoğuyuz hacılar? Abd ye kadar gitmeye ne gerek var

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Herhangi bir ilçe merkezine in 30 dk yürü .

Kendin karar ver. 

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

sadece abd gözünden değil, tüm gelişmiş avrupa ve ülkeleri ve diğer ülkeler olarak da ortadoğuyuz.

önceden ''gelişmekte olan ülke'' olan konumumuz yerini ''gerilemekte olan ülke'' konumuna bırakıyor kendini malesef.

şöyle bir olay vardır. din'i devlet işlerine karıştırırsan her zaman gerilemeye veya yerinde saymaya mahkumsun.

başımızdaki adamlar dünya gözünde diktatör olarak biliniyor, ki bu bizim içinde geçerli.
    son olarak başkanlık sistemi olaylarından sonra bu bakış açıları daha da kesinleşti avrupa ülkeri için.
    durum vahim allah sonumuzu hayır etsin.

Toplam Hit: 5376 Toplam Mesaj: 48
ortadoğu