folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Amerikanın Gözünde Ortadoğu Ülkesi Miyiz?

Amerikanın Gözünde Ortadoğu Ülkesi Miyiz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Bu kişinin bilgisine göre değişir nereli olduğumuz. Mesela ben İtalya da laptop çaldırdım bütün İtalyanlar benim gözümde hırsız amk çocukları. Antalya'ya gelen Ruslara göre cennet, İngilizlere göre çıkarları yoksa cehennem, Amerikalılara göre savaş üsleri yoksa Ortadoğulu, Almanlara göre müttefik değilsek anti demokrat, Fransızlara göre yabancı, Araplara göre Avrupalı, İranlılara göre siyonizme boyun eğmiş........ gider bu iş :)

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    satrekarte bunu yazdı

uzak doğu olsak ne yazar bu abd nin piçliğinden birşey kaybettirmez tıpkı diğer ab  ülkeleri gibi

Anti-Amerikancı, Anti-Semitist, Anti-İslamist vs.. gibi, "anti" ler yerine kendimizi tanımlayacak başka ön-ekler bulabilsek.

İnsanları anti'lerle yönlendirmek ne kolay..

O, bu, öteki piç değil; biz kendimizi bilelim, kendimize bakalım.

Herkes ekmeğinin derdinde. Kötüler, kötülükler her yerde var.

https://www.youtube.com/watch?v=vUSOtJJEZuE

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Dahiliz. En ortadoğu biziz bence.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Amerika, ülkeleri şu Ortadoğu ülkesi pis kaka, bu Avrupa ülkesi oo paşa diye sınıflandırmaz hocam. Tarihi, kültürel, ekonomik, askeri ve jeopolitik konumu ile kendi çıkarlarına göre ve zamanı baz alarak değerlendirir. Ben gözel bir garıyam gibi biz Avrupalıyız kesinlikle Ortadoğulu değiliz triplerine giren tek salak ülke de biziz zaten. Kaldı ki Ortadoğu diye net bir coğrafi bölge yoktur. Literatürde bu konu tartışmalıdır. İsrail de Ortadoğulu mu değil mi o zaman ona bakmak lazım. Her şey coğrafya değil.

Bölgeler ve ülkeler değerlendirilirken nicel verilerden hareketle tasnif edilirler. Yaşam kalitesi indeksleri, terörizm ve siyasi risk indeksleri vs. bunun en iyi örneğidir. Üretimi arttırır, pazarınızı genişletir, kendiniz ağır silah üretirseniz nereli olduğunuz pek önemsenmez.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Şu anda, içinde bulunduğumuz zamanda Ortadoğu olarak adlandırılan coğrafyanın ABD açısından bence en önemli filtresi, hâlen yönetim sorununu çözememiş ülkelerin çoğunlukta olduğu bir coğrafya olmasıdır. Yönetim sorunu, nasıl yöneteceğiz sorunu ve genel anlamda siyaset, üçüncü dünya ülkelerinin, IQ seviyesi şempanzeden hallice olanların sorunudur yani bizim ülkemizin sorunudur. Eğer bir ülkede sanattan/kültürden, bilimsel ilerlemelerden/teknolojiden bahsedilmiyorsa o ülke üçüncü dünya ülkesidir ve genel IQ seviyesi az önce dediğim gibi şempanzelerden hallicedir.

Türkiye'de bugün televizyon ekranlarında bilimsel problemlerin tartışmaları yerine Nagehan Alçı'nın palavraları, Rasim Ozan Kütahyalı'nın böğürmeleri ve bilimum yandaşların saçmalıkları yer alıyorlarsa, sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yerini de Survivor gibi embesil programları alıyorsa ABD'nin bizi Ortadoğu ülkesi ilân etmemesi zaten ayıptır. Hele hele biz hâlen kendimizi o klasmanda görmüyorsak eşşekliğin önde gidenliğini yapıyoruzdur.

Bakın cidden, dediklerimi bir ciddiye alın ve bu akşam televizyonu bir açın ve tarayın ama objektif kafayla tarayın ve görün. Siyasetten başka ne var? Bir tane bilimsel, sanatsal/kültürel temanın hüküm sürdüğü program var mı? Ne var? Ben söyleyeyim, hiçbir bok yok.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Şu anda, içinde bulunduğumuz zamanda Ortadoğu olarak adlandırılan coğrafyanın ABD açısından bence en önemli filtresi, hâlen yönetim sorununu çözememiş ülkelerin çoğunlukta olduğu bir coğrafya olmasıdır. Yönetim sorunu, nasıl yöneteceğiz sorunu ve genel anlamda siyaset, üçüncü dünya ülkelerinin, IQ seviyesi şempanzeden hallice olanların sorunudur yani bizim ülkemizin sorunudur. Eğer bir ülkede sanattan/kültürden, bilimsel ilerlemelerden/teknolojiden bahsedilmiyorsa o ülke üçüncü dünya ülkesidir ve genel IQ seviyesi az önce dediğim gibi şempanzelerden hallicedir.

Türkiye'de bugün televizyon ekranlarında bilimsel problemlerin tartışmaları yerine Nagehan Alçı'nın palavraları, Rasim Ozan Kütahyalı'nın böğürmeleri ve bilimum yandaşların saçmalıkları yer alıyorlarsa, sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yerini de Survivor gibi embesil programları alıyorsa ABD'nin bizi Ortadoğu ülkesi ilân etmemesi zaten ayıptır. Hele hele biz hâlen kendimizi o klasmanda görmüyorsak eşşekliğin önde gidenliğini yapıyoruzdur.

Bakın cidden, dediklerimi bir ciddiye alın ve bu akşam televizyonu bir açın ve tarayın ama objektif kafayla tarayın ve görün. Siyasetten başka ne var? Bir tane bilimsel, sanatsal/kültürel temanın hüküm sürdüğü program var mı? Ne var? Ben söyleyeyim, hiçbir bok yok.

Altına imzamı atıyorum, 

Aziz Nesin'in bizler için söylediği laf yüzünden çok kufretmistim kendisine, çok kufrettirmistim. Yillar boyunca, artık anlıyorum herifi. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Onemli olan Ortadogu veya Avrupa ulkesi olmak degil. Caliber'in de soyledigi gibi Turkiye'de cahillik popiler oldu. Dusunmek bir suc haline geldi, okuz gibi soyleneni dinlersen aferin aliyorsun.

Onemli olan disaridan ne siniflandirma gordugun degil.

• Biz ulkemizdeki insanlari gelistirmek icin ne yapiyoruz?
    • Neden bizim universite ogrencilerimizin buyuk bir kismi sadece askerlikten yirtmak icin okula gidiyor?
    • En son bilim icin ne yaptik?
    • Universitelerimiz de arastirma neden bu kadar az?

Bu tur sorulari milletce sorarken kendimizi de dusunmemiz gerekiyor?

• En son sen nezaman bir konu uzerinde arastirma yaptin? Mantikli olarak deliller araciligi ile dusun dun mu?
    • En basiti, sen en son ne zaman roman disinda bir kitap okudun?

Amerika'daki sirketleri gecelim, Sadece Samsung bir Turkiye sirketi olsaydi Turkiyede'ki kisi basina ortalama gelir %36.49 daha fazla olurdu. (2013 numarasina gore)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Suriye'den çok Suriyeli var bizde tabi ki Ortadoğu ülkesiyiz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

İngiltere de dahil olacakmış.Güzel strateji gerçekten

ReyiZ tarafından 21/Mar/17 19:47 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

demokrasi ve hukukun  hiçe sayıldığı özgürlük ve insan hakları gibi kavramların ise unutulduğu 
    gelişeceği yere diktatörlüğe götürülmeye çalışılıp bütün dünya ülkeleriyle arasının bozulduğu ülkeye bu tarz yaprımların uygulanması bence gayet doğal ve normaldir.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 5419 Toplam Mesaj: 48
ortadoğu