folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Anakart İşlemci Ve Ram

Anakart İşlemci Ve Ram

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kararti
    kararti's avatar
    Erkek

arkadaşlar bende amd x2 4200 işlemci ve epox mf570 sli anakart var. pc bozuldu ve sorunun tam olarak nerden olduğunu çözemediler. Ya anakarttan ya da işlemciden diyorlar.

şimdi donanımdan anlayan arkadaşlara soruma gelince ; intel e geçeyim diyorum ama intel hakkında pek bilgim yok bana bütçeyi fazla zorlatmayacak ve bu eski donanımı aratmayacak anakart+işlemci ve ram kombinasyonu tavsiyesi istiyorum. 400 tl civarı. şimdiden teşekkürler

Bayram geçtikten sonra yak g.tüne kınayı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Amd topla hocam 400 liraya güzel amd toplanır

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Sorunun kaynağını öğren onun yenisinden al o kadar basit hocam gidip yeni pc toplamaya ne gerek var dyorum çünkü aynı performans demişsin.

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kararti
    kararti's avatar
    Erkek

archair23 bunu yazdı:
    -----------------------------

Amd topla hocam 400 liraya güzel amd toplanır

bu 2. amd makinam 2 side sorun çıkardı bende AMD seviyorum ama artık kıllanmaya basladım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kararti
    kararti's avatar
    Erkek

Liquid bunu yazdı:

Sorunun kaynağını öğren onun yenisinden al o kadar basit hocam gidip yeni pc toplamaya ne gerek var dyorum çünkü aynı performans demişsin.

sorun ya işlemci ya anakart şimdi anakart olsa 940 pinli eski anakart bulmak sıkıntı işlemciden olsa işlemci amd alsam 938 pin olcak oda benim anakarta uymayacak. bu 2 si değişince bende 3X1 667 mhz ram var ve cogu anakart 2 slotlu 3 slotlu olanlarda biraz tuzlu anakart değişirse ramlaride yenilemem gerekecek yoksa bende istemiyorum bu kadar masraf yapmayı.

burda sözde kurumsal bir iş yerine verdim tamir etsinler diye adamın bana dediği ramler va hdd sorun yok ama bizde amd makina olmadığı için ( çok tercih edilmiyomus ) anakart ve işlemciyi test edemiyoz oldu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    hocam sen bi şu sorunu yazsana merak ettim ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kararti
    kararti's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:
    hocam sen bi şu sorunu yazsana merak ettim ?

yazayım kardes şimdi benim pc uzun zmandır kafayı yedi camdan atmadan önce bi servise göndereyim dedim. önce sistemi yazayım

amd x2 4200 işlemci epox mf570 sli anakart zotac 9600 e.k 3gb 667 mhz kingston ram 120+500 gb hdd

şimdi sorun 1 win 7 kurulmuyo yani kuruluyor ama normal yollardan değil yükleme esnasında takılıyo ama cdrom u acıp kapatınca devam ediyo 6 7 kez acıp kapatıyorum cdrom u kurunluncaya kadar ee böyle oluncada kurulunca düzgün calısmıyo.

sorun 2 çok yavasladı. bende 2 hdd var biri 120 gb biri 500 gb xp de format atarken 120 lige kurdurmuyo 500 ü sectiriyo ancak 500 ün fişini cekince kurabiliyorum kurduktan sonra 500 ü takıyorum. ayrıca acronisle diger diske yedek alıyorum geri yükleyeceğim zamanda bu sefer 120 liği görüyo 500 lüğü bos görüyo.

pc yi ilk acınca saatin yanındaki bütün öğeler yüklemeden bi yere tıklarsam pc kitleniyo.

bu son sorun ve en manyagı . pc normal acılıyo oyun kuruyorum oyunu oynuyorum pcyi kapatıyorum tekrar actıgımda acılmıyo win baslatılıyor diyo orda kalıyo güvenli kipten girip oyunu silince pc acılıyo bunu 2 oyunda yaptı hatta inat ettim MOH u 5 kere kurup sildim öyle bitirdim. acaba sadece oyundamı yapıyo diyerekten yazıcının driverını kurdum aynı sorunu yine yaptı. bu gib saçma sorunlar var yani

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    AMDnin de ta İNTELİN de ta ......

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

sorun işlemciden değilmiş gibi duruyor.Anakart veya hdd lerde sorun varmıs gibi gozukuyor ama görüp test etmek lazım burdan fazla birşey söylenmez.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kararti
    kararti's avatar
    Erkek

RaAmLis bunu yazdı:

sorun işlemciden değilmiş gibi duruyor.Anakart veya hdd lerde sorun varmıs gibi gozukuyor ama görüp test etmek lazım burdan fazla birşey söylenmez.

evet büyük ihtimalle öyle ama verdiğim teknik servis artık nasıl teknik servisse baska bi bozuk amd makina gelmeden tam olarak anlayamıyolarmıs seni intel e geçirelim dediler. zaten anakart değişirse işlemcide değişecek gibimi geliyo yoksa hala 940 pin anakart üretiliyor mu bilmiyorum arştırmadım tam olarak

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

am2 anakart tabiikide halen üretiliyor.Gigabyte öneririm f/p açısından iyidir sorun cıkarmaz fazla

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 3213 Toplam Mesaj: 27