Android O (Android 8) Tanıtımı Canlı Yayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı
    A_REX bunu yazdı

bu kadar boktan bir işletim sistemini nasıl dünyaya pazarladılar hala aklım almıyor ya.

Hocam "boktan"ı açıklar mısın?

1 saatte rehber açılmıyor. O yüzdendir bide rami fazla ama bi boka yaramıyor. O yüzdendir. Pis Android lanet Android :D 

Rehber 0.3sn'de açılınca ne oluyor birisi detaylı açıklayabilir mi?

Benim rehber kullanmıyorum, rehberde isim arayıp durmuyorum. rehber kullanılacak ne işiniz var merak ettim..??

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Mesela birisi deneyim, deneyimlerini paylaşsa. BOKTAN BOKTAN  muhabbetler yapmasanız. Youtube dan tanıtım videosu izlemek yerine, buradan birebir okusak, sorsak. 

Errare Humanum Est
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı
    A_REX bunu yazdı

bu kadar boktan bir işletim sistemini nasıl dünyaya pazarladılar hala aklım almıyor ya.

Hocam "boktan"ı açıklar mısın?

1 saatte rehber açılmıyor. O yüzdendir bide rami fazla ama bi boka yaramıyor. O yüzdendir. Pis Android lanet Android :D 

Rehber 0.3sn'de açılınca ne oluyor birisi detaylı açıklayabilir mi?

Benim rehber kullanmıyorum, rehberde isim arayıp durmuyorum. rehber kullanılacak ne işiniz var merak ettim..??

Kinaye yapıyorum hocam :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=xUsfTMG7Pw4

3D Touch seçenekleri arttırılmış. Ayrıca menü arayüzünde iOS esintileri sezdim. Olabildiğince sadeleştirmeye çalıştırmışlar. Gerçi çoğu özellik firmaya göre değişecek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Yıllarca android kullandım ordan gittim 3 yıl ios kullandım şimdi snapdragon 820 li lg v20 kullanıyorum ve özellikle samsung daki rehberin çok geç açılma sorunu gerçekten illallah getirecek cinstendi sırf bu yüzden rom atardım root yapardım yada rehber uygulamasını değiştirirdim. PEki dünya kadar para verdiğimiz bu telefonlarda bu eziyet çekmek zorundamıyız ? Rehber olayını daha basit hızlı yapamıyorlarmı. 

Evet önemli rehberin 0.3 saniyede açılması gerçekten önemli sizin için değilse bile her gün telefonla iş yapan bir yerleri arayan insanlar için önemli. O cihaza milyarlar veriyorsam şak diye girmek zorunda. Ha şuanda lg v20 de böyle bir sıkıntım yok ancak aynı sıkıntıyuı ve benzer problemi yaşayan bir çok cihaz mevcut. 

Ha android candır. İos kısıtları daha kötü.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ya abi hala Galaxy S3 zamanlarındaki rehber geç açılıyor döneminde misiniz cidden ? 2012'de kalmışsınız siz. Kaldı ki o zamanlarda rehberin geç açılma sorunuda Android ile alakalı değil Samsung'un arayüzü diğer firmalardan farklı yapacağım diye kasıp tonla gereksiz şeyle şişirmesiydi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Sırf sizin yüzünüzden Nexus 6, Android 7 telefonumda rehberi açtım. 0.3 saniyeden daha kısa sürdü.

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

Zamanında MeeGo kasti şekilde öldürüldüğü için. Meego nun öldürülmesi bile yetmedi Symbian ın fişini çektiler ve o zamandan sonra ios haricinde piyasada ios dışında tek herkese hitap eden işletim sistemi olduğu için insanlar mecbur onu aldı.

Android hayatımda gördüğüm en berbat işletim sistemi. Umarım yakın zamanda Tizen ön plana çıkar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı
    A_REX bunu yazdı

Zamanında MeeGo kasti şekilde öldürüldüğü için. Meego nun öldürülmesi bile yetmedi Symbian ın fişini çektiler ve o zamandan sonra ios haricinde piyasada ios dışında tek herkese hitap eden işletim sistemi olduğu için insanlar mecbur onu aldı.

Android hayatımda gördüğüm en berbat işletim sistemi. Umarım yakın zamanda Tizen ön plana çıkar.

Meego konusunda haklısında Symbian ömrünü tamamlamış günümüz dokunmatik cihazlarına uyum sağlayamayan kabız bir işletim sistemiydi. Nokia 6600'dan tut Nokia N8'e Symbian kullandım.  

Zaten Nokia'da bu durumu görüp Meego'ya geçmek istedi ama Microsoft sağolsun bitirdi projeyi. Nokia N9 alanlar ortada kaldı.

Tizen'den umudu kestim. Android'in ilk zamanlarında Samsung kendisi Bada'yı geliştiriyordu. Bada'da güzel işletim sistemiydi. Samsung kendi telefonlarına göre yazdığı için stabildi. Sonra Google gel senle Nexus üretelim falan dedi sessiz sedasız Bada projesini bitirdiler. 2 ana sürüm çıktı diye biliyorum Bada'da.

mkyb tarafından 22/Ağu/17 20:39 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

İmla hataları için özür dilerim.

Öncelikle beni gömen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ortadaki kumpası göremeyecek kdr kör olamazsınız. Nokia nın batırılması mikrosoft tarafından satın alınması ve android işletim sisteminin ortaya atılması ve donanım üreticilerin bu süreci desteklemiş olması.

Android kullanmadan önce nokiia 6630  kullandım (220 mhz islemci  10 mb dahili hafiza 22 mb ram) bu cihazla ve üzerinde symbian işlerim sistemi ile her işi görüyordum. Sonra mikrosofttaki abilerin kumpası ile başkanların degişmesi yanlış politikalar yüzünden, kesinlikle android ve mikrosoftu mobil pazarına girmek için ana üreticiyi içten parçalama çalışmasıydı. 

Sonra birden froyadan sonra hayatımıza 128 mb telefonlar girdi. Dediler daha iyisini yaptık 256 mb oldu , o yetme 1 gb oda yetmez 2 gb vs .. Şu anda en son 3- 4 arasında giden bir ram ihtiyacı var androidin.

Telefon hayvan gibi ram tüketiyor. ister 1 gb ister 3 gb ram olsun açılış % 80 . şimdi boş ram gereksiz ram muhabbeti yapmayalın 1 yl önce ram yok diye uygulama açamadıgınızı biliyorum.

zira işlemcilerde aynı durumda ve diger donanımlarda yalnızca ram örnegini verdim. şimdi sizce ram ekran kartı ve işlemci üretebilen kaç firma var deli gibi akıllı telefon satılıyor. çünki çıkan bir üst sürüm bir alt sürümü desteklemiyor. Android 8 çıkmış oyeee ama elimizdeki 1 yıl önce aldıgımız tel çöp :( 

işin özü 6630 lada ben bugun yapacagınız çogu şeyi yapabiliyordum. Ama şu an elimde 3 gb ve bir dünya özellikli boktan bir işletim sistemli telefon var.Aha buda kapitalizimin dayatmasıdır.

Froya ilk çıktıgında andoidin halini hatırlayan varsa o boktanlıkla devam ediyor. 

Hepinize saygılar. 

Dur be kadınnnn....
Toplam Hit: 2264 Toplam Mesaj: 26
android