folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Vs IOS Karşılaştırma

Android Vs IOS Karşılaştırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    End_User bunu yazdı

2010 dan 2015 e kadar android kullandım htc desire, telefon ilk çıktığında epey ses getirmesine rağmen sadece 2 kez güncelleme aldı. Custom rom larla uğraşa uğraşa en sonunda bıkkınlık geldi, kesinlikle iphone kullanmam diyen biriyken gittim iphone aldım. Bilgisayarda sorun olsa da uğraşmak zevkli geliyor ama söz konusu telefon olunca acil durumlarda adamı çileden çıkartıyor. Bana göre telefon sorun çıkartmamalı. İşyerinde defalarca rehberi silinen arkadaşlarım oldu. Play store'dan birşey indireceksin güvenilir mi belli değil vb birsürü ufak tefek sorunlar insanı bıktırıyor. Iphone insana güven veriyor. Sürpriz çıkartmayacağını biliyosun, yeni modelini alsan cloud'dan yedekleri geri atıyo sana birşeyler sormuyor. Rami işlemcisi vb detayları merak bile etmiyosun çünkü telefon akıcı stabil zaten. Baş ağrısı saçmalıklarla uğraştırmıyor.

İphone kullanmıyorum ama. Aynen. 2 sistemin alt yapısı farklı bundan kaynaklı

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Laq3sre bunu yazdı

iphone 3gs, 5s, 6, 6s kullandım sonra xiaomi mi5s aldım android'e geçtim.

Donanım kaynaklı mıdır bilemem;

-her zaman olmasa da durduk yere uygulamadan atıyor

-uygulama-oyun arası geçişlerde ilk günlerden beri hep takılmalar oluyor

-uzun süre aynı uygulama üzerinde kalınca ana ekrana dönerken bekliyorsun

-google play den uygulama indirmek istiyorum sürüm uygun değil diyor, aynı uygulamanın apk sını download ediyorum (yine google play üzerinden) sorunsuz kurulum yapıyor ve güncelleme de yapıyor

-play üzerinden indirdiğin uygualamanın çalışıp-çalışmama ihtimali ayrı bir dert

-telefonun kendi uygulamalarında reklam çıkıyor (bu xiaomi ile alakalı olabilir)

-1.4 gb boş ram var, 40gb yakın hafıza var otomatik güncelleme yaparken telefon kasıyor

daha da yazmak istemiyorum. bunları ayfon al demek için yazmıyorum tabiki ama ben ios a geri dönmeyi düşünüyorum. bu güne kadar sabretmemin tek nedeni şarjının tatmin edici olmasıdır.

bunlar kronik android problemleri , ayrıca o reklam çıkma muhabbeti sony de bile var hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Genel olarak yazayım.

-Android'in ram kullanımı kötü. iphone'nun 2 GB ram ile yapabildiğini Android 4 GB ram ile zor yapıyor hatta bazen yetmiyor. 

-Google Play'de uygulamanın uyumlu değil demesi muhabbeti uygulama geliştiricisi yüzünden. Bir örnek : https://www.donanimhaber.com/VLC-medya-oynaticisi-Huawei-cihazlara-savas-acti--101813

-Xiaomilerde reklam çıkması normal. Firma uygun fiyata cihaz satabilmek için bu yolu seçiyor. Reklamlardan rahatsız olan Xiaomi.Eu sitesinin romlarını yüklesin. Orjinal romda ne kadar gereksiz şey, reklam, Çince içerik vs ayıklayıp saf Android'e yakın bir Miui sunuyorlar. Sony'de reklam çıkması ise dosya yöneticisi için uygulama yazmayıp Google Play'den yüklemelerinden.

-Güncelleme takıntınız varsa amiral gemisi modelleri tercih edin. Samsung'tan uzak durun. Samsung amiral gemilerine bile güncelleme vermekten aciz bir firma. Onuda hatalı veriyorlar zaten.

-Uzun süre bir uygulama kullandığınızda başka bir uygulamaya geçiş uzun sürebilir zira kullandığınız süre kadar o uygulamanın kullandığı ram miktarıda artıyor. Siz uygulamadan çıkmak isteyince ram boşaltılıyor. Gecikme ondan kaynaklı. 

-Samsung renkleri evet abartıyor ancak Samsunglarda genelde çoğu kişi telefon ekranından kıyas yapıyor. Samsung Oled ekran kullandığından renkler telefonda daha bir abartı duruyor. Zaten bir kaç seneye Oled ekran tüm telefonlarda standart olacak.

Son olarak bombayı kurup kaçıyorum :

mkyb tarafından 08/Ara/18 21:09 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Genel olarak yazayım.

-Android'in ram kullanımı kötü. iphone'nun 2 GB ram ile yapabildiğini Android 4 GB ram ile zor yapıyor hatta bazen yetmiyor. 

-Google Play'de uygulamanın uyumlu değil demesi muhabbeti uygulama geliştiricisi yüzünden. Bir örnek : https://www.donanimhaber.com/VLC-medya-oynaticisi-Huawei-cihazlara-savas-acti--101813

-Xiaomilerde reklam çıkması normal. Firma uygun fiyata cihaz satabilmek için bu yolu seçiyor. Reklamlardan rahatsız olan Xiaomi.Eu sitesinin romlarını yüklesin. Orjinal romda ne kadar gereksiz şey, reklam, Çince içerik vs ayıklayıp saf Android'e yakın bir Miui sunuyorlar. Sony'de reklam çıkması ise dosya yöneticisi için uygulama yazmayıp Google Play'den yüklemelerinden.

-Güncelleme takıntınız varsa amiral gemisi modelleri tercih edin. Samsung'tan uzak durun. Samsung amiral gemilerine bile güncelleme vermekten aciz bir firma. Onuda hatalı veriyorlar zaten.

-Uzun süre bir uygulama kullandığınızda başka bir uygulamaya geçiş uzun sürebilir zira kullandığınız süre kadar o uygulamanın kullandığı ram miktarıda artıyor. Siz uygulamadan çıkmak isteyince ram boşaltılıyor. Gecikme ondan kaynaklı. 

-Samsung renkleri evet abartıyor ancak Samsunglarda genelde çoğu kişi telefon ekranından kıyas yapıyor. Samsung Oled ekran kullandığından renkler telefonda daha bir abartı duruyor. Zaten bir kaç seneye Oled ekran tüm telefonlarda standart olacak.

apple kullanan herkes gerizekalı mı diyorsun?

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

iphone 4s > iphone 6 > iphone 7 > ve şimdi de iphone X kullanıyorum.

yıllarca samsung/asus/sony/htc marka android telefon kullanan arkadaşlarımın yaşadıkları saçma sapan sorunları, aldıktan 1-2 sene sonra telefonlarının yazılımsal olarak çöpe dönüştüğünü, en kritik anlarda telefonlarıın saçma sapan hatalar dolayısıyla sorunlar yaşattığını, 

ve son olarak yeni telefon almak amacıyla ikinci el satmak istediklerinde telefonlarının beş kuruş para etmediğini izledim.

kendimse bugüne kadar hiçbir yazılımsal ve donanımsal sorun yaşamadan, kritik anlarda işlerimi sıkıntısız görerek, kullanmaktan keyif alarak, satarken de hep aldığım para civarına satarak(tekrar söylüyorum telefonu sıfır alıyorum, 2 sene kullanıyorum ve aldığım paranın aynısına satıyorum) iphone kullandım.

en son geçen sene 4.200 liraya iphone X aldım. gayet memnunum ve eğlenceli, muhtemelen 2 sene sonra falan 5.000 liraya satar yeni iphone'u alırım. amortisman değerini hesaba katarsan neredeyse hiç para ödemeden 6 senedir iphone kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum.

apple almayı enayilik sanan vizyonsuzlara saygılarımı sunarım. 

He is finding himself.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

sene 2019, samsung dışında kötü telefon olmasa gerek, androyid de mutlu eder ayos da, 

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Genel olarak yazayım.

apple kullanan herkes gerizekalı mı diyorsun?

Bomba💣 patlamış.😀

Bir iphone kullanıcısı olarak hiciv amaçlı bir görsel takılma hocam. 

mkyb tarafından 09/Ara/18 10:02 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

- Android rehbere girerken kasıyor hocam.

- Ayfon fanboyluğu yapma ulan

- Ya sus 1453 GB ram var telefonda halen kasıyor

- Ayfon pahalı bir kere tamam mı 

Herşey burdan sonra patlak verdi.

https://www.youtube.com/watch?v=MAURhaM9PsE

peki neden her seferinde 1453 anlatsana biraz?

İstanbulun fethi olabilir mi acaba?

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Arkadaşlar iphone'de çoğu telefonda neden sıfır olmasına rağmen mikrofon sorunu,ses sorunu,anakart vs bazı sorunlar oluyor.Elbette  diğer telefonlarda da oluyor ama forumları incelediğim kadarıyla diğerlerine göre daha çok şikayet var.Mesela ben sıfır aldım 2 defa değişim oldu.Test edilmiyor mu cihazlar?Güzel yanı sıfır vermeleri.İphone almayı düşündüğümde hep ya bir sorunu çıkarsa diye düşünüyorum çünkü şanssızım gidip servise uğraşıyorum :)

koray tarafından 09/Ara/18 10:04 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

Arkadaşlar iphone'de çoğu telefonda neden sıfır olmasına rağmen mikrofon sorunu,ses sorunu,anakart vs bazı sorunlar oluyor.Elbette  diğer telefonlarda da oluyor ama forumları incelediğim kadarıyla diğerlerine göre daha çok şikayet var.Mesela ben sıfır aldım 2 defa değişim oldu.Test edilmiyor mu cihazlar?Güzel yanı sıfır vermeleri.İphone almayı düşündüğümde hep ya bir sorunu çıkarsa diye düşünüyorum çünkü şanssızım gidip servise uğraşıyorum :)

hocam ilk çıkan iphoneları hemen almıcan. versiyon farkı oluyor geçen sene X çıkar çıkmaz aldım 30 gün olmadan daha , ekran böyle masmavi içinde mürekkep varmış gibi oldu , yüzümü tanımamaya kendi kendine reset atmaya başladı çünkü apple hem işletim sistemini hemde donanımı daha tam oturtmadan x i acele ile çıkardı sonuç cihazı değiştirdiler yeni cihaz geldikten sonrada güncelleme geldi sıkıntılar bitti.

şimdi benzerleri androidede oluyor , fakat dönem dönem nasıl ki samsung note7 de acele etti elinde patladı ya , apple ın da acele ile yaptıgı ürünler olabiliyor ve bunlar problem yaşatıyor.

fakat apple ın avantajı genelde cihaz değişmi yapması , samsung da o anakartı açıp ameliyat ediyorlar hocam , lehimi basıp geri gönderiyor adam.

Toplam Hit: 11915 Toplam Mesaj: 57
iphone iphone xiaomi android vs ios mi8pro