folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Vs IOS Karşılaştırma

Android Vs IOS Karşılaştırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Mühendislik projeleri için Windows, grafik ve video işleri için Mac iyidir.

Bir diğer hususta iphone'u aldığım fiyata satıyorum değeri düşmüyor muhabbeti. Evet iphonelar kolay satılıyor. Belki aldığın fiyatada yakın satıyorsunuz ama atıyorum geçen sene ona verdiğin 5.000 lirayla bu senenin 5.000 lirasının alım gücü bir değil. Her sene dolar artıyor ve alım gücümüz düşüyor. Telefon fiyatlarının her sene artmasınada sebep bu. Zaten son çıkan XS'lerin falan yanına yaklaşılmaz.

Hep söylüyorum telefonları yatırım aracı olarak görmeyin. Eğer paranız değer kaybetmesin istiyorsanız altın, dolar falan alın koyun bi köşeye.

iphone X'i olan arkadaşın 2 sene sonra 5.000 liraya satması ise imkansız zira piyasası o şuan. Cihazın üretimi durdu diye ikinci elde fiyatları düştü ama XR ile fazla fark olmayınca tekrardan biraz yükseldi. 2 sene sonra 3-3.5 lira olur X'in piyasası.

Bende şu muhabbeti anlamıyorum. Aynı fotosop aynı premier aynı aftır efekts. Neden mac grafik için daha iyi olsun ki. 

Mac olunca resmin üzerine kuş mu konuyor? Daha iyi Photoshop kullanmak için dual boot ile mac mi kurmam lazım? Yeteneğim yoksa ve mac kullanirsam Photoshop skill'im artar mı?

Bu 3unun cevabını istiyorum :) 

ben mac kullanicisi olarak bu soyledigin bi 10 yil once donanim driver gibi seylerden kaynakli mac gercekten calisieken windows mavi ekran dan basini kaldiramiyor du vs vs zamanindan kalan bir soylem. windows da altarnatiflerde artik cok gelisti. 

fakat mac in artisi tum islem gucunu aktif ekranda ki app e vermesi vs vs kaldi. ki az biraz da herseyw destek vermemek adina daha kisitli bir is yaparak daha yuksek verim elde etmesi kaldi. mesela gidip amd islemciye gore kod gelistirip onun kodunun intel de ki ber sey ile cakismasi soz konusu olmuyor. 

neden eskide kaldi dememi de soyle anlatayim git eski bir matbaga mac sayfayi ortadan ikiye bolup 2 sutun olarak kullanmama izin verir windows vermez der. gercekten de bunu veya font destegini apple getirmistir. ama bu gunumuzde her yerde var uzatmaya gerek yok. 

arti bir yon ister isen crypto locker yemezsin mac te (henuz) ilerde oda gelir :)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bir diğer hususta iphone'u aldığım fiyata satıyorum değeri düşmüyor muhabbeti. Evet iphonelar kolay satılıyor. Belki aldığın fiyatada yakın satıyorsunuz ama atıyorum geçen sene ona verdiğin 5.000 lirayla bu senenin 5.000 lirasının alım gücü bir değil. Her sene dolar artıyor ve alım gücümüz düşüyor. Telefon fiyatlarının her sene artmasınada sebep bu. Zaten son çıkan XS'lerin falan yanına yaklaşılmaz.

Hep söylüyorum telefonları yatırım aracı olarak görmeyin. Eğer paranız değer kaybetmesin istiyorsanız altın, dolar falan alın koyun bi köşeye.

iphone X'i olan arkadaşın 2 sene sonra 5.000 liraya satması ise imkansız zira piyasası o şuan. Cihazın üretimi durdu diye ikinci elde fiyatları düştü ama XR ile fazla fark olmayınca tekrardan biraz yükseldi. 2 sene sonra 3-3.5 lira olur X'in piyasası.

Bende şu muhabbeti anlamıyorum. Aynı fotosop aynı premier aynı aftır efekts. Neden mac grafik için daha iyi olsun ki. 

Mac olunca resmin üzerine kuş mu konuyor? Daha iyi Photoshop kullanmak için dual boot ile mac mi kurmam lazım? Yeteneğim yoksa ve mac kullanirsam Photoshop skill'im artar mı?

ben mac kullanicisi olarak bu soyledigin bi 10 yil once donanim driver gibi seylerden kaynakli mac gercekten calisieken windows mavi ekran dan basini kaldiramiyor du vs vs zamanindan kalan bir soylem. windows da altarnatiflerde artik cok gelisti. 

fakat mac in artisi tum islem gucunu aktif ekranda ki app e vermesi vs vs kaldi. ki az biraz da herseyw destek vermemek adina daha kisitli bir is yaparak daha yuksek verim elde etmesi kaldi. mesela gidip amd islemciye gore kod gelistirip onun kodunun intel de ki ber sey ile cakismasi soz konusu olmuyor. 

neden eskide kaldi dememi de soyle anlatayim git eski bir matbaga mac sayfayi ortadan ikiye bolup 2 sutun olarak kullanmama izin verir windows vermez der. gercekten de bunu veya font destegini apple getirmistir. ama bu gunumuzde her yerde var uzatmaya gerek yok. 

arti bir yon ister isen crypto locker yemezsin mac te (henuz) ilerde oda gelir :)

kripto yememesi fayda/maliyet den dolayı. adam onun için bi ton zaman harcayacak binlerce mac te 1-2 tanesi anca yiyecek, zaten her bişeyi yedekliyor mac kullananlar.

ancak windowsta aynı sayıda insana gönderse 15-20 kişi yiyecek. bundan mütevellit mac için uğraşmıyolardır şu an :)

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    niccele bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

donanıma özel os entegrasyonu yapıyorlar işin sırrı burda. winpc üstüne macos kur veya mac üstüne win kur hiçbir performans alamazsın normal winpc gibi olur. aynı sistem winpclerde uygulansa mac performansı alınır. ama yazılım ve donanım ayrı şirketlerce üretiliyor o yüzden pek mümkün değil.

aynı şeyi mobil cihazlarda da görüyoruz ama orda entegrasyon daha kolay veya daha çok çaba harcanıyor. androidde bir güncelleme ile pil perfonmansı %20-40 artabiliyor. özellikle custom rom kullananlar daha iyi bilir. ios ise en başından uyumlu üretildiğinden daha küçük pille androidin daha yüksek kapasiteli pilinin performansını verebiliyor. 

Mac görmesek inanıcaz su muhabbetlere. :D

Kimsede 10bin liralık Windows pc yok, ama herkes elindeki 10 bin liralik macle 1500 liraya bimden aldığı laptopu kıyaslayip triplere giriyo. Macte olsa windows ta olsa verdiğin para kadar performans alırsın. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Ben yarismaya galaxy s/note 4/note 8 ile katiliyorum. Elimdeki emekli olunca yine samsung note alacagim. @Kaan uzun uzun anlatmis ama onlar note ile yapabileceginiz seylerin ellide biri bile degil, haliyle usenmistir daha da yazmaya. Gidip tek kisinin bes senede zar zor gelistirdigi romu kullanip android stabil degil diye aglayanlar da ayfona gecsin hepimiz rahat edelim.

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı
    niccele bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

donanıma özel os entegrasyonu yapıyorlar işin sırrı burda. winpc üstüne macos kur veya mac üstüne win kur hiçbir performans alamazsın normal winpc gibi olur. aynı sistem winpclerde uygulansa mac performansı alınır. ama yazılım ve donanım ayrı şirketlerce üretiliyor o yüzden pek mümkün değil.

aynı şeyi mobil cihazlarda da görüyoruz ama orda entegrasyon daha kolay veya daha çok çaba harcanıyor. androidde bir güncelleme ile pil perfonmansı %20-40 artabiliyor. özellikle custom rom kullananlar daha iyi bilir. ios ise en başından uyumlu üretildiğinden daha küçük pille androidin daha yüksek kapasiteli pilinin performansını verebiliyor. 

Kimsede 10bin liralık Windows pc yok, ama herkes elindeki 10 bin liralik macle 1500 liraya bimden aldığı laptopu kıyaslayip triplere giriyo. Macte olsa windows ta olsa verdiğin para kadar performans alırsın. 

Tabiki 10 binliralık mac book ile 20 binlik macbook pro 15 + 2 tb ssd + 32 gb ram li canavar aynımı :p

tabi konu android vs ios oldugunu unutmadan. ikisini de geliştiren bir yazılım şirketim var ve kod geliştirmede ios daha kolay, android daha problem li (50 farkli versionun 10 farkli ekran cesidinin kombinasyonu ile uğraşmaktan bahsediyorum) Fakat markete ürün koymada android kadar kolay bir sey yok, appstore cok kasıyor :p stabil değil :p lan butonun rengi yüzünden red yediğim applicationr review var benim. butonun rengi iphone 3 de farklı gözüküyor bu yuzden bu buton belli olmuyor diye red yedim.

Tabi bu kasma son kullanıcı için faydalı. Neden dersen ben senin şifrelerini, smslerini ve rehberini serverima yedekleyen bir app yapip sana cloud hizmeti veriyorum dur 3d secure ile kredi kartını kullanıp gelen sms'i de kendime yollatırayim diyemem.

Ama Windows MacOs konusunda katılıyorum kullanıcısı daha cok diye daha cok atağa mağrus kalıyor windows onun dişinda ucuz kalitesiz donanım da calişmak zorunda kalıyor. Yanliş - bug'lu driver dosyaları yuzunden mavi ekran yiyor (bu arada mavi ekran windows'un sucu değildir, en azindan coğu. bunun farkinda ve bilincindeyim)

Edit :

Bir söz vardır, demokrasinin en büyük düşmanı iyi krallardır. kral iyi ise demokrasiye gerek kalmaz, Hele ki hal mal ise :) Android Windows Linux whatever acik ortam platformların hepsi kotu yan üründen zedelenir. Linux kurarsın driver sorunu yaşarsın desteklenmez vs. Windows kurarsın anakartından 15 yillik kondanstor vardır stabil calışmaz. Android telefon alırsın 1500-2000 liraya dokunmatiği stabil değildir, pili patlar. (samsung note 7 ye gonderme içermez)

Apple veya Xiomi gibi ürünler alırsın güzeldir. hizlidir. diğerlerine gore daha stabildir. Apple ile samsung değil Xiomi karşılaştırılmalı OS'a inanılmaz hakim bir firma xiomi bu yuzden ürünleri cok daha stabil. 

Yani IOS ile android diyemezsın, ios ile xiominin pahalı seviye androidi veya düşük seviye android'i diye soyleyebilirsin samsung da S veya Note serisi diyebilirsin.

Android 2 sene sonra yavaslıyor! doğru, Planlı yaşlandırma onu her firma yapıyor. Android e özgü bir sey değil apple da yapiyor ma fanboy hizli telefon değiştirdiğinden fark etmiyor. bu ekosistemin devamlılığı için gerekli bir sey, apple kullanıcısıyım ama fanboyu değilim ayni android de oldugu gibi bu tercih secim meselesidir.
    rakkoc tarafından 11/Ara/18 10:31 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    niccele
    niccele's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    niccele bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

apple yetkili satıcısı değilim. fikir ve bilgi paylaştım aldığım cevaba bak. para senin istersen git tuğla al bana ne.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

az önce müşteri geldi , sıkıntı androidin kronik sıkıntılarından.

Bir uygulamaya dosya erişim izni vermesi lazım. İzin ver diyorsun EKRAN PAYLAŞIMI TESPİT EDİLDİ ONU KAPAT diyor.

ayarlara tıklıyorsun ekran paylaşımı izni verilmiş tüm uygulamaların izinlerini iptal ediyorsun. Sonra o uygulamaya izin veryirosun.

Sonra işletim sistemine yüklü olan o telefonun kendi arayüzü , uber driver vb. uygumalar çalışmak için ekran paylaşımı izni istiyor.

ama bunlara izin verirsen diğer yüklediklerin hata veriyor.

Ulan google , yaptın işletim sistemine sıçıyım. Millet en basit bişi için bile internetten 2 saat çözüm yolu aramak zorunda mı ? Niye android de yüklü uygulamaların izinleri birbirlerini etkiliyor ?

Niye uygulamalar birbirlerinin dosya dizinine erişebiliyor.

Şuan iphone x den android e geçtim , evet yeterli sabrı gösteriyorum androide oyüzden şuan bir sıkıntım yok ama , abi 40 fırın daha ekmek yemesi lazım google ın bu işletim sistemi işini çözmek için.

mac vs windows olayına hiç girmeyin.

mac alabilecek adam isterse oyun için konsol da alır , 400 tl ye magic mause da alır. hatasız sorunsuz problemsiz mac ini kullanır.

windows farklı mac farklı. elma ile armut.

PanxeR tarafından 11/Ara/18 11:30 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

az önce müşteri geldi , sıkıntı androidin kronik sıkıntılarından.

Bir uygulamaya dosya erişim izni vermesi lazım. İzin ver diyorsun EKRAN PAYLAŞIMI TESPİT EDİLDİ ONU KAPAT diyor.

ayarlara tıklıyorsun ekran paylaşımı izni verilmiş tüm uygulamaların izinlerini iptal ediyorsun. Sonra o uygulamaya izin veryirosun.

Sonra işletim sistemine yüklü olan o telefonun kendi arayüzü , uber driver vb. uygumalar çalışmak için ekran paylaşımı izni istiyor.

ama bunlara izin verirsen diğer yüklediklerin hata veriyor.

Ulan google , yaptın işletim sistemine sıçıyım. Millet en basit bişi için bile internetten 2 saat çözüm yolu aramak zorunda mı ? Niye android de yüklü uygulamaların izinleri birbirlerini etkiliyor ?

Niye uygulamalar birbirlerinin dosya dizinine erişebiliyor.

Şuan iphone x den android e geçtim , evet yeterli sabrı gösteriyorum androide oyüzden şuan bir sıkıntım yok ama , abi 40 fırın daha ekmek yemesi lazım google ın bu işletim sistemi işini çözmek için.

mac vs windows olayına hiç girmeyin.

mac alabilecek adam isterse oyun için konsol da alır , 400 tl ye magic mause da alır. hatasız sorunsuz problemsiz mac ini kullanır.

windows farklı mac farklı. elma ile armut.

rootsuz cihazda hiç bir uygulama hiç bir uygulamanın dizine erişemez hocam nasıl erişiyor. 

ayrıca son yüklediğin uygulamada bir sıkıntı var ki, androidi bozuyor. 

bence android in en büyük sıkıntısı enfekte olmuş apklar. google playden bile çeksen apk arkada bir sürü gizli kapaklı iş yapıyor. 

şuan sandbox tarzı bir uygulama geliştiriyoruz şirkette, bir mesaj uygulaması indirdik, yapacağı tek şey SmsManager kullanarak sendTextMassage yapmak, lakin gel gör ki dosya indiriyor, bir yerelere bağlanıyor, dosya oluşturup siliyor. Saçma saçma şeyler. Bunu denetleyecek bir mekanizma olmalı.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

hep aynı muhabbetler sıkılmadınızmı

salın insanları kim ne kullanıyosa kullansın

ayfon yada android kullanmanız sizi üstün kişi falan kılımıyor

le le le sakine
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Oreo sürümündeyim p20.İnstagram'da ara sıra açılışlarda donuyor kapat uyarısı alıyorum.Önbellek temizledim hard reset attım.Destek de aynısını dedi.Faydası yok.Rom ve uygulama uyumsuzluğu mu anlamadım.Diğer uygulamalarda sorun yok :)Eski sürümlerini de indirdim aynı sorun devam ediyor.Sinir etti.

Toplam Hit: 12460 Toplam Mesaj: 57
iphone iphone xiaomi android vs ios mi8pro