folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Vs IOS Karşılaştırma

Android Vs IOS Karşılaştırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Sağ ol hocam.Ayrıca hiç samsung kullanmadım şu an huawei p20 kullanıyorum donanımsal bir problem çıkmadı sadece malum yazılım :) tek tük hataları oluyor.Yalnız bütce problemim olmadığında iphone plus modellerinden almak isterim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

bilmem kaçıncı geleneksel android vs IOS (alfabetik) karşılaştırmalarına hepiniiiz hoşgeldiniiiiz.

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Amk yıllardır android kullanıyorum,

Note3, samsung s6 edge plus, note8 olarak ilk çıktıklarında almıştım. Keyfi değil telefonlar tuzla buz olunca değiştirmek zorunda kaldım hep.

Note3 sonrası bir defa kasıntıya denk gelmedim, Allah var Note3 de süper telefondu,sonrasında en ufak, minicik bir sorun yaşamadım.

Telefonla iş yapıyorum ve en ufak sıkıntı,sorun yaşasam zikerim der gider kaç paraysa verir afyon alırım ama sorun yaşamıyorum. Aksine yapabildiklerim sayesinde inanılmaz memnunum.

Samsungda hiç efor sarfetmeden yapabildiğim onlarca şey afyonda işkence ile yapılıyor. Rehberi silinenler vs örnek verilmiş android kullanıcıları için, işte o seviye adamlar için afyon biçilmiş kaftan. Afyon bu seviyedeki adamlar için sorunsuz sistem. Binlerce yedekleme imkanın var ki otomatik yedekleniyor hep.

Tasarımcı arkadaşlarla bir araya geliyoruz. Bana diyolar ki macintosh daha iyi stabil.

Adam 3ds maxte, photoshopta ufak tefek projeleri görmüş stabil diyor.

Hadi açalım diyorum 130.000parçalı montajı, o zaman görüyoruz stabilliğini :)

Bu arkadaşlara göre de windows kasıyor. Laptobumda 3 senedir aynı windows kurulu, binlerce parçalı makina tasarımı yapıyorum. 0 sorun. Gelen müşteriler diyor ki mac niye kullanmıyosun :D

Diyorum çıkarken bakabilirsiniz muhasebecinin bilgisayarı 27" imac, mac bize göre değil :D

Android vs ios demek yanlış olur.

Samsung, yeni model huawei vs afyon demek daha doğru.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mühendislik projeleri için Windows, grafik ve video işleri için Mac iyidir.

Bir diğer hususta iphone'u aldığım fiyata satıyorum değeri düşmüyor muhabbeti. Evet iphonelar kolay satılıyor. Belki aldığın fiyatada yakın satıyorsunuz ama atıyorum geçen sene ona verdiğin 5.000 lirayla bu senenin 5.000 lirasının alım gücü bir değil. Her sene dolar artıyor ve alım gücümüz düşüyor. Telefon fiyatlarının her sene artmasınada sebep bu. Zaten son çıkan XS'lerin falan yanına yaklaşılmaz.

Hep söylüyorum telefonları yatırım aracı olarak görmeyin. Eğer paranız değer kaybetmesin istiyorsanız altın, dolar falan alın koyun bi köşeye.

iphone X'i olan arkadaşın 2 sene sonra 5.000 liraya satması ise imkansız zira piyasası o şuan. Cihazın üretimi durdu diye ikinci elde fiyatları düştü ama XR ile fazla fark olmayınca tekrardan biraz yükseldi. 2 sene sonra 3-3.5 lira olur X'in piyasası.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

chin chin diyorum :D

Çin'de, Apple'ın birçok modelinin patent ihlali nedeniyle satışının yasaklandığı bildirildi. Açıklamada, iphone 6S, iphone 6S Plus, iphone 7, iphone 7 Plus, iphone 8, iphone 8 Plus ve iphone X modellerinin satışının yasaklandığı kaydedildi.

Merkezi ABD'de bulunan teknoloji firması Qualcomm'dan yapılan açıklamada, Çin'deki Fuzhou mahkemesinin kararıyla Apple'ın birçok modelinin satışının yasaklandığını duyurdu.

Şirketin açıklamasında, dava konusu olan iphone modellerinde kullanılan 2 patentin Qualcomm'a ait olduğu öne sürüldü.

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bu tartışacak bişey yok abi, kullanmadığını alır ikinci elde denersin sarmazsa satarsın 1-2 ay sonra. burda milletten duyduğun şeyle telefonmu seçilir.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

chin chin diyorum :D

Çin'de, Apple'ın birçok modelinin patent ihlali nedeniyle satışının yasaklandığı bildirildi. Açıklamada, iphone 6S, iphone 6S Plus, iphone 7, iphone 7 Plus, iphone 8, iphone 8 Plus ve iphone X modellerinin satışının yasaklandığı kaydedildi.

Merkezi ABD'de bulunan teknoloji firması Qualcomm'dan yapılan açıklamada, Çin'deki Fuzhou mahkemesinin kararıyla Apple'ın birçok modelinin satışının yasaklandığını duyurdu.

Şirketin açıklamasında, dava konusu olan iphone modellerinde kullanılan 2 patentin Qualcomm'a ait olduğu öne sürüldü.

Amerikalılar Kanada hükümetine Huawei'nin üst düzey bir yöneticisini tutuklattı. Çinde buna bu şekilde cevap vermiş. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bir diğer hususta iphone'u aldığım fiyata satıyorum değeri düşmüyor muhabbeti. Evet iphonelar kolay satılıyor. Belki aldığın fiyatada yakın satıyorsunuz ama atıyorum geçen sene ona verdiğin 5.000 lirayla bu senenin 5.000 lirasının alım gücü bir değil. Her sene dolar artıyor ve alım gücümüz düşüyor. Telefon fiyatlarının her sene artmasınada sebep bu. Zaten son çıkan XS'lerin falan yanına yaklaşılmaz.

Hep söylüyorum telefonları yatırım aracı olarak görmeyin. Eğer paranız değer kaybetmesin istiyorsanız altın, dolar falan alın koyun bi köşeye.

iphone X'i olan arkadaşın 2 sene sonra 5.000 liraya satması ise imkansız zira piyasası o şuan. Cihazın üretimi durdu diye ikinci elde fiyatları düştü ama XR ile fazla fark olmayınca tekrardan biraz yükseldi. 2 sene sonra 3-3.5 lira olur X'in piyasası.

Bende şu muhabbeti anlamıyorum. Aynı fotosop aynı premier aynı aftır efekts. Neden mac grafik için daha iyi olsun ki. 

Mac olunca resmin üzerine kuş mu konuyor? Daha iyi Photoshop kullanmak için dual boot ile mac mi kurmam lazım? Yeteneğim yoksa ve mac kullanirsam Photoshop skill'im artar mı?

Bu 3unun cevabını istiyorum :) 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    niccele
    niccele's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bende şu muhabbeti anlamıyorum. Aynı fotosop aynı premier aynı aftır efekts. Neden mac grafik için daha iyi olsun ki. 

Mac olunca resmin üzerine kuş mu konuyor? Daha iyi Photoshop kullanmak için dual boot ile mac mi kurmam lazım? Yeteneğim yoksa ve mac kullanirsam Photoshop skill'im artar mı?

donanıma özel os entegrasyonu yapıyorlar işin sırrı burda. winpc üstüne macos kur veya mac üstüne win kur hiçbir performans alamazsın normal winpc gibi olur. aynı sistem winpclerde uygulansa mac performansı alınır. ama yazılım ve donanım ayrı şirketlerce üretiliyor o yüzden pek mümkün değil.

aynı şeyi mobil cihazlarda da görüyoruz ama orda entegrasyon daha kolay veya daha çok çaba harcanıyor. androidde bir güncelleme ile pil perfonmansı %20-40 artabiliyor. özellikle custom rom kullananlar daha iyi bilir. ios ise en başından uyumlu üretildiğinden daha küçük pille androidin daha yüksek kapasiteli pilinin performansını verebiliyor. 

niccele tarafından 11/Ara/18 08:42 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    niccele bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

donanıma özel os entegrasyonu yapıyorlar işin sırrı burda. winpc üstüne macos kur veya mac üstüne win kur hiçbir performans alamazsın normal winpc gibi olur. aynı sistem winpclerde uygulansa mac performansı alınır. ama yazılım ve donanım ayrı şirketlerce üretiliyor o yüzden pek mümkün değil.

aynı şeyi mobil cihazlarda da görüyoruz ama orda entegrasyon daha kolay veya daha çok çaba harcanıyor. androidde bir güncelleme ile pil perfonmansı %20-40 artabiliyor. özellikle custom rom kullananlar daha iyi bilir. ios ise en başından uyumlu üretildiğinden daha küçük pille androidin daha yüksek kapasiteli pilinin performansını verebiliyor. 

Yani demek istedği şu mu: "fotoşop'da bir fark yok, mac'in kendisi hızlı"

Bu açıklama, neden grafiğin mac'de yapılması gerekir diye genellleme yapıldığını açıklamıyor.

20K verip aldığın pcde çalışan fotoşopla, 2018'in en düşük mac'de çalışan aynı versiyon fotoşopla yapabileceğin işlemler aynı. "grafik işleri yaparken mac'in donanım-yazılım uyumu daha iyi olduğu için kasmıyor" desen anlarım. Bu seferde aynı fiyata zaten güçlü pc alabileceğimiz ortada. yine kasma etme olmayacak..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 11930 Toplam Mesaj: 57
iphone iphone xiaomi android vs ios mi8pro