folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ankara'da Yaşanacak Semt Tavsiyesi

Ankara'da Yaşanacak Semt Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    m_cey bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Batıkent. Toplu taşımada dolmuşları teröristler kullanır genelde. Metro ile herbir tarafa gidebilirsiniz. Baya otobüs falan da geçer ayrıca Batıkent'ten. Hem yeşildir hem temizdir hem nezihtir hem de insanları nezaket sahibidir.

Hocam Batıkent çok geniş bir alan. Mesela hangi metro durağının etrafı daha uygundur? Botanik metro çevresi mi iyidir yoksa batı merkez metro çevresi mi? Ankara'yı bilmeyince zor oluyor. Sadece google maps'ten anlamaya çalışıyorum.

Botanik metro civarını bilmiyorum hocam. Ama semtin temizliği orda da aynıdır. Merkez metro civarı için konuşacak olursak avantajları şunlardır : GİMSA, Carrefour ve Atlantis'e yakındır. GİMSA'dan alışveriş yapmak için metroyla gelenleri gördüm. Fiyat ve kalite olarak iyidir. Seçenekler geniştir. Lokantası da hem ucuz hem doyurucu hem temizdir. Ayrıca merkez son ve ilk durak olduğu için Kızılay Etimesgut Sincan Törekent yönlerinde seyahat ederken oturma fırsatı olur. Sincan Törekent tarafını bilmiyorum ama Kızılay 20 dk yarım saat kadar sürdüğü için oturmak daha rahat oluyor. Hem kitap okumak müzik dinlemek gibi değerlendirme şansı oluyor hem de bayanlar için işin yorucu ve tacizkâr boyutu azalıyor. Ayrıca bu civar pazara da yakındır. Otobüslerin kalkış noktası da burda olduğu için hem başka yerden dönüşte inecek yer rahat belirtilir hem de vasıta rahat bulunur. Ostim'e yürüme mesafesindedir ve ayrıca bir durak sonra metro ile gidilebilir. Aracın varsa pek uğraşmak zorunda kalmazsın. Bırakır eve yaya bile gelebilirsin OSTİM'den.

Atlantis tarafında yeşil alanlar parklar çok iyidir. Yollar da geniş olduğu için hem yürüyüş hem oturup dinlenmelik bir bölgedir. Batıkent'in en büyük avantajı orta sınıf ve üzeri insanlar yaşadığı için iti kopuğu pek yoktur. Geceleri de rahattır yani. Gerçi ben taşınmadan önce birkaç apaçi görüyordum geceleri ama o kadar da olur. Bir ulus, Cebeci, Mamak gibi değildir yani.

literatur tarafından 02/May/17 20:58 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m_cey
    m_cey's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı
    m_cey bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Batıkent. Toplu taşımada dolmuşları teröristler kullanır genelde. Metro ile herbir tarafa gidebilirsiniz. Baya otobüs falan da geçer ayrıca Batıkent'ten. Hem yeşildir hem temizdir hem nezihtir hem de insanları nezaket sahibidir.

Hocam Batıkent çok geniş bir alan. Mesela hangi metro durağının etrafı daha uygundur? Botanik metro çevresi mi iyidir yoksa batı merkez metro çevresi mi? Ankara'yı bilmeyince zor oluyor. Sadece google maps'ten anlamaya çalışıyorum.

hocam batıkentteyim metroya yürüyüş mesafesi mi arıyorsun.Yoksa batıkentin genelinde metro ile ring yapan egolar vardır o şekilde de olur dermisin ? Şöyle ki metro civarı bölgeler eski yapılar yeni olanlarında fiyatları biraz abes olabilir.Botanik metro çakırlar göbeğe yakındır batı merkez ise atlantis meydan avm bölgesinde kalan evlerin büyük kısmı dubleks müstakiller ya da 20 yıllık kooperatif binalarıdır.

Ring servislerin düzensiz olduğunu okumuştum. Çakırlar göbekte aradığım standartta birçok ev var. Metro durağına mesafesi de 10 dak falan diyorlar. Zaten arabamız var ancak gerektiğinde eşim kolaylıkla o yolu yürüyüp metroyu kullanabilir mi? Muhit güvenli mi? Bana esas bu bilgi lazım. 

Kuşkudan,karanlıktan çıkıp günün doğuşuna kılıcımı çekip geldim güneşte şarkı söyleyerek. Umudun bittiği kalplerin kırıldığı yere sürdüm atımı: Gazaba,yıkıma ve kızıl bir guruba vardım şimdi!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Çakırlarda akrabamız oturuyor evler güzel ama metroya uzak yeni yerleşim alanları o taraf.Batıkent-batımerkez size uygun olur.Marketi,çarşısı,park,avm yakındır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    m_cey bunu yazdı
    trooper bunu yazdı
    m_cey bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

hocam batıkentteyim metroya yürüyüş mesafesi mi arıyorsun.Yoksa batıkentin genelinde metro ile ring yapan egolar vardır o şekilde de olur dermisin ? Şöyle ki metro civarı bölgeler eski yapılar yeni olanlarında fiyatları biraz abes olabilir.Botanik metro çakırlar göbeğe yakındır batı merkez ise atlantis meydan avm bölgesinde kalan evlerin büyük kısmı dubleks müstakiller ya da 20 yıllık kooperatif binalarıdır.

Ring servislerin düzensiz olduğunu okumuştum. Çakırlar göbekte aradığım standartta birçok ev var. Metro durağına mesafesi de 10 dak falan diyorlar. Zaten arabamız var ancak gerektiğinde eşim kolaylıkla o yolu yürüyüp metroyu kullanabilir mi? Muhit güvenli mi? Bana esas bu bilgi lazım. 

hocam bende turgut özal mahallesindeyim fakat çakırlar tarafında değilim.Akkent civarındayım ring servislerinin düzensiz olduğu bilgisi asparagas sabah yoğun saatlerde 7-8 dk da bir araç geçer fakat yoğun olmayan saatlerde servis sayısı düşer akşam yoğun saatlerde aynı şekilde 6-7 dk bir kalkar.Şimdi sem emlakçıların ilanlarda metroya 10 dk yazdıklarına felan bakma o ilanlardakı konumlar ve bilgilerin alayı sallama bende ev alacağım o ilanların ne olduğunu çok iyi biliyorum.Bi tavsiye daha kurumun muhtemelen batıkent servisi vardır. o servisin güzergahını öğrenmen daha sağlıklı olur.Beğendiğin evlerden özelden link yollarsan dış çevre fotolarından yeri çıkarabildiğimce yardımcı olurum.

ZzZzZzZ...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

hocam bu bölgelerden bakabilirsin ev. batıkent diğer yerlere göre biraz farklıdır , kimi memur semti der kimi şehrin dışı der.

ama iti kopugu olmaz burda olmuyor. https://eksisozluk.com/batikent--79170?p=10 şudaki yorumlardan geriye doğru bakabilirsiniz fikir verir :)

ayrıca gösterdiğim bölgede çoook fazla site var , bunların her biri kendi içinde güzel. o gördüğünüz yeşilliklerde hakkaten yeşilliktir :)

devlet hastanesi tarafıda iyidir , burda da botanik metro var , hakkat bilmiyorum düşünür müsünz çok güzel mütakil bahçeli evlerde var burada.

ben bu saatten sonra ankaraya taşınacak olsam kesinlikle bu batıkent olurdu seçim olarak , artık büklümmüş tunalıymış gop'muş çirkinleşmeye başladı.

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

çiğdem mh. bak hocam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

SSM nin personel servisi var diye biliyorum.

Eğer personel servisi kullanılmayacak ise, eşinizin iş yerine yakın muhitlere bakmak lazım.

Çankaya, Ayrancı, Dikmen, Sokullu, Öveçler, Balgat, Yüzüncü Yıl, Çukurambar v.s.

1700 TL ye Ankara da çok güzel muhitte çok güzel daireler bulabilirsiniz.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek

Bende öneri sunayım, demetevler yenimahalle kesiştiği bölgeidr. Demetkent Sitesi. metro ve dolmuşlara yürüme mesafesi 5 dk. Demet parkı fena değil. Market vb olanaklar açısından hem demetevlere hem yenimahalleye gidilebilir ayağının dibinde de makromarket var. Avm olarak antarase ve podiuma yakın.

Türk
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Hocam Eryaman Mahallesi olabilir. Mesela orada 271. Sokakta metro Eryaman 5. Etap yanında Oyak (askeri personel yoğunluklu) Oyak 555 konutları var site oraya bakabilirsin. Metronun dibi. Kızılay 45-50 dk metroyla. Güvenlikli vs vs. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

ankarada 2000 kira veren mi var ya . millet sapıtmış valla . 

raul tarafından 02/May/17 23:57 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5242 Toplam Mesaj: 42
kiralık ev ankaradaki müridler kiralık daire