folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Anne Baskısına Dayanamadım Ve...

Anne Baskısına Dayanamadım Ve...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

30 yaşına gelmiş ve evlenmekle ilgili bir planı olmayan bir adam olarak 19 20 yaşında bir kıza talip olmaksa niyetin, tam karşında ben duruyor olacağım hocam.

Selametle.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    PcK0 bunu yazdı

Çok klişe olacak ama

Bir filozof demiş ki: "Evlenin. Evlenmek iyidir. Karınız iyi ise mutlu bir adam olursunuz. Karınız kötüyse filozof olursunuz."

Bunu söyleyen filozof filan değil, hoş filozofa yakışır bir cümle ama, Devekuşu Kabare' den Metin Akpınar:) yazar kadrosundan çıkma.

Dostum senin aklına düşmüş, yaşın sana göre ilerlemiş belli ki aklına düşmüş. Kim ne derse desin karar senin ve hatta iddialıyım etkide bile bulunamaz bizim söylediklerimiz. Dolayısıyla bakma kimseye ben hiç evlenmedim, ama evlenmek için de evlenilir, her koyun kendi bacağından durumu. Herkesin hayttan bekledikleri, karakteri, yetişme koşulları farklı ve pek çoğu birbirininkini anlamaz, kendininkini dayatır ve bir de kendisini üstün, akıllı, çağdaş vs. görür.

Olayın özü senin neyi doğru bulduğundur. Nasıl yaşamayı doğru görüyorsan böyle yap ki aslında zaten bunu yapacaksın. Zira sana göre doğru olan pek çoğuna göre yanlış olacak, aonların istediği gibi yaşamazsın ya. Sen bence çok yakında evlenirsin ve bence bunda da iyi yaparsın kendi adına.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hocam evlen bana kalırsa yaş gelmiş

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

Evin tek çocuğu isen evlenmeni istemeleri doğaldır. Torun sevmek amacıyla istiyorlardır. Karar senin burada.

Evli abin ablan veya küçük kardeşin varsa ve torunda varsa. Evlenmeye mecbur değilsin. Torun sevmek için diğer alternatifleri kullanabilirler :D

Şahsen abim var ve evli, çocuğuda var. gidin abimin çocuğunu sevin diyorum.(her ne kadar uzakta olsalarda) evlilik şimdilik düşünmüyorum. Evlensem bile düğün dernek düşünmüyorum + çocukta düşünmüyorum. Kısmet birazda. İstemiyorum istemiyorum diyorumda. Kaderde çocuğa bakmak varsa o olacaktır :)

caglar99 tarafından 30/May/16 11:30 tarihinde düzenlenmiştir

Caglar.Boss
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

sen diyosunki ortada kimse yok bilmem ne

hacı annen birini gözüne kestirmiş senin ağzını arıyo sen kimse yok felan dersen hemen operasyona girişecek

sen deki benim sevgilim var kocasından boşansın onu alacam de hahah :) şaka bir yana var de yüksek lisans yapıyo okulu bitince evlenecez dersinher yıl oul bitmedi dersin yurt dışına gitti densin felan 5 yıl atar sana

sonrada ostaropoza girmeden evlenirsin pika

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

30 yaşına gelip, ne istediğini bilememek ya da kararını verememek kötü olsa gerek. geçmiş olsun hocam. bence bu büyük bir sorun ve düzeltirsen senin için daha sağlıklı olacaktır.

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tanımadan; aynı evde beraber yaşamadan evlenilir mi, kumar oynamak gibi bişi

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Hacılar, hocalar iyi geceler,

Nșa bu saatte uyurdum ama hala tık yok. Dün annemi arayıp konuştuk ve baskısını iyice ensemde hissetmeye başladım. 

Bu baskıda evlenmem. 

Kadıncağız evlenmemi istiyor. Gel gör ki ortada hiçbir talip, kısmet yok. Bugün akşam arayıp, onu sağa sola salmayı düşünüyorum. 

Yaş olmuş 30, iyi kötü işimiz var. İstanbulda yaşıyorum, uygun fiyata kiralık evde buldum. 

Sizce bu evlenme kararını anneme bildireyim mi?

diyeceksin ki anne beni istemiyor kızlar o da neden diyecek

bilmiyorum diyecen hiç bir kız beni istemiyor bul bana diyecen

o da etrafa bakacak sen de bulduklarını beğenmeyecen anne bu kız kamyon şoförü gibi bununla yatamam ben her gün yüzüne tükürürüm diyecen kıza da yazık banada diyecen

bulduğu kıza da kaçırmak istersen pipim küçük dersin aha bu serçe parmağımın yarısı kadar dersin kaçar kız.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Konuya 3 acidan bak hocam

1 - Senin acindan

Sen istiyor musun ? Kendini hazir hissediyor musun ? Bir insanin hayatini mahvedebilirsin... Eger istiyorsan kendini hazirlamaya calis..

2 - Evlenecegin kisi acisindan

Ne kadar taniyorsun ? Evlilik bu oyun degil. Ya 2 gunde tanidigindan tamamen farkli bir karakter cikarsa. Bence once birlikte bir muddet zaman gecirin. Biraz birbirinizi taniyin. Zaten evlenip evlenemeyeceginizi farkedersiniz. Kimse yanmasin

3 - Cocuk olayi acisindan

Hocam cocuklar genc yasta rahat buyutuluyor. 25 yasina bir cocugun gurultusune katlanmak baska 35 baska. Evlat bu katlanirsin ama gencken daha cok dayanirsin. Kisacasi cocuk gencken yetistirilir diyorum

Allah hakkinda hayirlisini versin.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

askerliği de yaptıysan yapıştır geç. direk söyle annene, 

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
Toplam Hit: 12645 Toplam Mesaj: 85
baski yas 30 evlilik