folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Anne Baskısına Dayanamadım Ve...

Anne Baskısına Dayanamadım Ve...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Şu sıralar yine olumlu bir durumla karşılaşmadım. Bizimkilerin buldukları kızlar okuma sevdalısı yada evlenmeyi düşünmeyen türde kızlar. Ben acele etmiyorum ama bizimkiler çok aceleci. 

Kendimi eğitime ilme bilime adadım... Diyelim ki, sen benimsin,hasretin benim... Çalarsa kapımızı ayrılık gider misin Sevgilim ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Evlenme niyetinde kiz bulmak zor evlenme lafini duyunca kimyalari degisiyor bekarlik sultanliktir takilmana bak 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

konuyu açalı 6 ay olmuş.

Senin annen çok seçici galiba.

Ben Orta Asya'ya geri dönüyorum baştan başlayacağım :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

konuyu açalı 6 ay olmuş.

Biraz öyledir. 

Bende bu süre içerisinde evlenince yapamayacaklarımı yapmaya çalışıyrum.

Kendimi eğitime ilme bilime adadım... Diyelim ki, sen benimsin,hasretin benim... Çalarsa kapımızı ayrılık gider misin Sevgilim ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Pikacu kardeşim, ben annemi çok severim, iyi niyeti beni her zaman çok şaşırtır,

fakat şunu da söyleyebilmek lazım,

anneler acayip kafa sikiyor. Yaşlandıkça daha beter kafa sikiyorlar, kısacası sen hayatını annene yorumlatmaya devam edersen o kafa sikilecek.

30'da evlenilmez, gezilir, çalışılır. Erken evlenmenin hiçbir faydası yok. Adı evlilik olmadan da insan birlikte olabiliyor. Annen hayatı iyi bildiği için bir kızı kitle ilerde yalnız kalma, ona da bir torun göster derdinde ama böyle olmaz bu iş.

Herkes bu yüzden mutsuz. Herkes aynı şeyi yapıyor çünkü. Her mutsuz çünkü evleniyorlar, herkes mutsuz çünkü anneleri zorluyorlar. (Tabi ki herkes değil amk, burada sadece çoğunluğun yaptığı davranışın dönmeyen bir devran, değişmeyen bir kötü kader yaratmasını vurgulamak istedim.)

İş zorlamıyorsa, bence istanbul dışında başka bir şehirde uygun fiyatlı kiralık bir daire bak. Oraya taşın, evliliği siktir et, annenlede haftada 1 görüş. 2'den fazlası kişiliği bozuyor. 1'den azı morali bozuyor.

Hayat senin, ne istiyorsan onu yap. Annen hayatında önemli bir kişi, belki en önemli kişi ama sen değil. Kararları ona göre alma, kendine göre al.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Pikacu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

konuyu açalı 6 ay olmuş.

Biraz öyledir. 

Bende bu süre içerisinde evlenince yapamayacaklarımı yapmaya çalışıyrum.

Nasıl anladım ama :)

Evlenince ne yapamayacaksın? yanlış bir düşünce. evlat her evlat anne her zaman annedir.

Ben Orta Asya'ya geri dönüyorum baştan başlayacağım :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

ailen ile arab iyi iyi ev çocuğu isen genelde sürüp gidiyor. Yok yalnız yetiştiysen kendi ayaklarn üzerinde duruyor isen hayatı sorgulayam biri isen evlilil çok büyük sıkıntı. 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa,Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

EVLENİRSEN ÖLÜRSÜN! 

Kuru kuru "evlenmek için evlenmek" fikri çok saçma

Daniel-Koo tarafından 27/Kas/16 18:30 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sevipte evlen derim. Sırf evlenmiş olmak için değil.

Bazı mesajlarım ve konularım asırlar önce, çok uzak gezegenlerden birinde tümüyle şuursuz bir halde yazılmış olabilir. O yüzden 2 dünya yılından fazla zaman geçtiği kesin olup; yazılanların güncelliğini yitirmesi olasılıklar dahilindedir. Bugün gelip "bunu sen mi yazdın" diye sorarsanız inkar etme, kznm yzmş deme, eğer çok ergence bir şeyse kalp kırıp, incitme hakkına sahip olduğumu açıkça ve utanmadan beyan ederim. Saygılarımla.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Evlenmek kolay her kafadan bi ses cikar kendine guvenmiyorsan evlenme hacim evlilik kolay birsey degil evlilik paran varsa guzel yoksa evlilik falan hikaye...gecim derdi vs vs... kadin hele paraciysa surunursun mk. Kimse bosanmak icin evlenmiyor ama biten evlilikler hep maddi yonde. 

İmza yok, parmak basayım.
Toplam Hit: 6816 Toplam Mesaj: 85
baski yas 30 evlilik