folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Apandisit Ameliyatı Oldum !

Apandisit Ameliyatı Oldum !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

Salı günü apandisit ameliyatı geçirdim.Pazartesi gününden bu yana yaşadıklarımı aktarmak istiyorum size.Yarıda yorulup kesersem kusruma bakmayın lütfen.

Ayrıca bu sıralar konulara atabileceğim abuk mesajlardan dolayı da özür dilerim... :)

ayayayoyoyoy hatırlamak bile ağrılı :( [ anlattıklarım biraz dalga geçer gibi geldiyse yaşımı da söylileyim , 13 ]

------

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Yenisini yazınca editleyebilmek için 2. mesajı atıyorum..

Pazartesi

---

Gün çok da zor başlamamıştı.Karnımdaki sancı beni erken kaldırdı sadece okadar.

Ama zaman geçtikçe artıyordu bu sancı.Sonunda midemin bulandığını farkettim.

Kusmam gereği bikaç saat içinde gelmişti.Kusayım bari dedim ( yapacak bişey yok tabi sonunda kendi fışkıracak ) akşam yediğim herşey ama hereşy çıktı.

Yani hiçbişi sindirilememişti.Aynen çiğnediğim gibi duruyorsdu.

Bi süre bişey yiyip içmedim.Ağrı yavaş yavaş artarak devam ediyordu.

Bi süre sonra nane-limon-ıhlamur içtim.Biraz düzeldim gibi geldi.

Sıcak sıcak mideme yaramıştı.Belki tuvaletim var da ondandır diye düşündüm tuvalete girdim ıkın sıkın bi parça bişey belki

çıkarabildim [ :) ]

Bi süre geçti.Bişeyler atıştışdım bu arada , mideme iyi gelebilecek ve açlığımı yatıştırabilecek cinsten.

Bu sürede yattım da.Ancak ağrı artmaya başlamıştı.Kusma isteği de tekrar geliyordu.

Bu şekilde 3-4 kere tekrarlandı.Artık korkudan ve bıkkıhnlıktan hiçbirşey yiyemez olmuştum.

ama ağrı açlıkla beraber artıyor,azıyor ve kusma isteği tekrar geliyordu.Boş mideyle kusunca sümüğe benze sarı bi sıvı geliyor,

bazen boğazımı tıkıyor,midemi ve boğazımı yakıyordu.

Geçer dedim.Dayan dedim.yok...

Öğlene kadar 15-20 kere kustum ( sabah 9:00 civarından öğlen 1:30 civarına kadar , düşünün ne

kadar aralıklı kustum.. )Hiç abartı da yok.keşke olsa :(

Annem-babam tesadüf ikiside o gün öğleyin izin alıp da eve geleceklerdi erkenden.Almanyadan gelen kuzenler dönüyordu çünkü geri.

Öyle hem hastalık hem de dönüş üzüntüsüyle bayağı bi yıprandım.

Annem-babam gelince ( annem hastahanede çalışıyor iyi ki ) önce bi iğne vurdum annem.Biraz iyi gibi oldum ama tekrar kustum.

Sonra hastaneye gittim.Kan tahlili yapmadıkları için apandisten şüphelenmediler önce.Kaka tahlili istediler yalnızca ( dizanteri için ) ve röntgen falan çekildim.

Serum verildi.3 tane.2 tanesini eve gelinve aldım 05lik bi kısmı falan da hastanede ve gece evde aldık tekrar.

Gecem çok sancılı geçti.( doğum sancısında kıvrınan kadınlar gibi kıvranıyordum )

Sık sık da kustum.Görenler zaten yüzümün bembeyaz olduğunu söylüyorlardı.Aynaya bakmak aklıma gelmedi ama [ :) ]

Salı

---

Neyse , sabahı zor buldum.Annem-babam nöbetleşe bana baktılar gece. Sabah 6:30 gibiyatakta duramaz oldum.Ne tarafa dönsem apandis tarafım ağrıyordu.Yalvardım ağrı kesici istedim ama bilinçli annem vermedi , ne olduğunun anlaşımlası önemi nedeniyle [ :) ]

Sabah 8:30 civarına akdar sabretmem gerekiyordu çünkü doktorlar yeni geliyordu hastaneye.

[ Devam...

Herneyse hastanedeyim.Hemen muayene ettiler.Kan tahlili , röntgen falan istediler yine.aynı şeyler yani ama sadece dışkı yerine kan tahlili alındı.

Kanda zaten trombosit midir nedir fırlamıştı.Buda apandisitimin olduğunu gösteriyormuş.

Bikaç el ile yokladı o bölgeyi , ne durumlarda ağrı olduğunu anladı , hemen ameliyat acil ! dedi.

Öğlen alalım seni ,masa boşalsın dedi.

O doktor da yeni daha.15-20 dk lık apandisit ameliyatını 45 dkda falan yapabiliyormuş.Tam güvenemedik , başka bi tanıdık vardı.

Atladık arabaya oraya gidiyoruz bu sefer.

Yokda iyice sancılanmışım.Hastaneye nasıl vardım hatırlamıyorum..

Orda bikaç iğne bi serum kendime geldim.

Yine el ile muayene , aynı teşhis.

Ama aileden herkes benden çok tedirgin :)

Son derece rahatım acıdan kurtulacam diye.

Ameliyat masasına uzandım.Uzanınca ağrı yapıyo yine yaptı ama dayanabildim bu sefer sevinçten :)

Serumla bi iğne verdiler kolumu acaip yaktı.Bağğırdım çağırdım derken bi başkasıyla karıştırdılar normale döndü derken takkkk uyumuşum :)

Uyandığımda odadaydım.

Son derece rahattım.

Ama açççtım :) Midem ve bağırsaklarım bomboştu.Ertesi sabaha kadar katı bişey yemem yasaktı.

Napalım su içtim 10 dkda bir.Baktım olmayacak şekerli su deniyim dedim o yarım saat falan idare edyormuş.Daha iyi oldu.

Bu arada ördek denen bişey var , kalkamıyınca ayağa ondan getiriyorlar oturduğun yeredn hallediyosun küçük abdesini ( tam pc manyaklarına göre :D )

Onu bayağı kullandım ilk 1-2 gün çok sıvı alınca.

İlk uyandığımda gördüğüm görüntülerden biri de apandisit idi.Çıkarmışlar bi kavonoza koymuşlar da bana gösteriyolar :D

İiki narkozdan kafam güzeldi yoksa midemdekileri tekrar çıkarabilirdim (:

Hatırladığım kadarıyla solucana çook benziyodu.

benim ( 13 yaşındayım tahmin edin lütfen hesaplayamayacam :D ) 1 karışımdan biraz kısaydı.

Yer yer şişkinlikler vardı ve kıpkırmısıydı.

Az daha patlayacak ( perfore olacak ) mış.En son anlarda yetişmişim yani..

[ Üff yoruldum yine :(

[ Devamı için tekrar mola :)

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    geşmiş olsun kardeş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SWAT
    SWAT's avatar
    Erkek
    gecmiş olsun hocaa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grey-cells
    grey-cells's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Dişi
    geçmiş olsun tez zamanda iyileşesin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

Genelde yaz aylarında azar bu (Karpuz çekirdeenden olsa gerek..)

Geçmiş olsun hocam..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaRdUcK
    BaRdUcK's avatar
    Erkek
    geçmiş olsun kardeşim.. insanın başına ne zaman ne geleceği belli değil

imza mimza yok !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    geçmiş olsun yav..

sırıtma la.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Teşekkürler abilerim ablalarım :)

Şimdi anlıyorum ki yaşın pek de bi önemi yok sanırım burda :)

Birazdan devamını yazmaya çalışıcam.

Allah Razı Olsun sizden..

Dualarınız benimle olsun (: 

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    geçmiş olsun  

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    geçmiş olsun kardeş. allah beterinden sakınsın

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
Toplam Hit: 16401 Toplam Mesaj: 44