folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Araba Tavsiyeleriniz (20Bin Civarı)

Araba Tavsiyeleriniz (20Bin Civarı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

Selamlar,

İlk arabamı almak üzereyim ve bir pazar araştırması yapıyorum. 20bine kadar zorlayabilirim. Olmasını istediğim iki özellik var. 2007 ve üstü model, dizel olması. 

Şuan aklımda 3 tane araba;

Fiat Grande Punto

Opel Corsa

Ford Fiesta

Bu yazdığım arabalar hakkında görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. Ayrıca başka hangi arabaları önerirsiniz. 

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vw golf

renault clio sport

la liberte ne meurt jamais.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

ntxsoft bunu yazdı:
    -----------------------------

Selamlar,

İlk arabamı almak üzereyim ve bir pazar araştırması yapıyorum. 20bine kadar zorlayabilirim. Olmasını istediğim iki özellik var. 2007 ve üstü model, dizel olması. 

Fiat Grande Punto

Opel Corsa

Ford Fiesta

Bu yazdığım arabalar hakkında görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. Ayrıca başka hangi arabaları önerirsiniz. 

illa o aklındaki 3lüden söyleyeceksen opel corsa..  opel ne yaptı ne etti corsayı neredeyse küçük arba sınıfından çıkardı.. spor görünüşlü arba isteyenelrde corsayı alıp biniyolar artık. güzel arabadır tavsiyemdir.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

ntxsoft bunu yazdı:

Selamlar,

Fiat Grande Punto

Opel Corsa

Ford Fiesta

klimalı, 60.000 km yi geçmemiş, dizel 1.3 multijet 4 kapı hususi palio.

neden?

1. kasa gövdeye ağır gelmiyor, seri ve dengeli

2. az yakıyor,

3. alacağın ilk araç küçük olmalı rahatça çekip çevirebilmelisin her yeri görebilmelisin (fiestada ayna açıları berbattır).

4. bakımı parçası daha ucuz,

5. her zaman piyasası var,

6. fiat'ın multijet teknolojisi gerçekten iyi.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

vw bora :)

Living Death
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

@7-19

20bin civarında aradığım kriterlerde vw golf bulamadım malasef.

renault clio sport'ya gelince pek çekici gelmiyo ama düşünebilirim.

@MaviGozluDev 

Corsayla punto arasında gidip geliyorum açıkcası. Corsada yolculuk çok yaptım, o yüzden tam karar vermeden önce puntoyu kullanıcam.

@IRET 

Öncelikle belirteyim ki babamın Opel Combo City'sini sürekli kullanıyorum. O yüzden bu söylenen arabalarda büyüklük olarak hiçbir sıkıntı çekmem :)

Palio olayına gelirsek dış görünüşünü hiç sevmiyorum. Ayrıca 2005 modelini kullandım, temiz bir araba değildi belki o yüzdendir hiç beğenmedim. Ama az yaktığı için gene fiat olan grande puntoyu da ciddi ciddi düşünüyorum. 1.3 multijet olanları. bi duyuma göre bir depoyla 1000km civarı gidiyormuş.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SnowDrop
    SnowDrop's avatar
    Erkek

Tabikide HONDA CİVİC

ben küçükken 5 yaşındaydım lan bu kadar açık ve net.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

civicler 20bin yüksek değilmi fiyatları?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Fiat ı hiç önermem, tamam parçası ucuz, piyasası var ama güvenlik, kullanış hissi hiç vermiyor bana. Heran yolda kalacakmışım gibi bir his oluşturuyor bende...

Opeller iyidir lakin anlamadığım nedense karter koruması yok. Motoru yüksek tutuyorlar diye koymuyorlar sanırım. O anlamda da karteri delmen normal hani.

Ford motorları çok sağlamdır ama yaşı geçtikçe çok yakmaya başlar...

Bu 3ü arasında yinede hangisi dersen opel derim...

Eğer düşünürsen de SnowDrop söylemiş Honda Civic. 2000-2002 modelleri hem ucuz, sağlam, çok ta güzel modifiye yiyiyor bence... Hele bide hatchback ise dadından yinmez...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

3 yıl otomobil kiralam üzerine işyeri işlettim.

bu arabaların hepsinden çalıştırdım.

kısaca özetleyecem;

fiat sadece şekil yapar. kısaca adi arabadır. emanet verirsin, verdiğin gibi gelmez. kullanıcı değişince hemen belli eder.

opelin daha uzun süre dayanır. ama bakımlarını düzenli yaptırırsan yolda bırakmaz.

fiestaya gelince.. köpek gibi arabadır.motor kapağı gevşemiş biseferinde haberimiz yok. çok yakıyor diye bi götürdük, buji deiştirelm dedik bujiyi söktüğümüzde bujiden yağ damlıyordu. motor kapağını o an farketttik. ve yağı oldukça azalmış olmasna rağmen ne hararet yaptı ne bişey.. sadece çok yaktı :D

çalıştırdığım en sağlam arabaydı. hiç yolda bırakmadı.

şimdiki aracım da focus. hiç bi yamuğu yok. bu da köpek gibi.

yolda kalmak istemiyorsan ford tercih et derim bu arabalar içinde.

bu arada pazar açısından fiesta en kolay satacağın arabadır.

punto içi dar diye tercih edilmez. opel pazarı heryerde tutmaz. ama ford araçlarının müşteri bulamadığını hiç görmedim.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

@hacktorx ve @mescarine yorumlarınız için teşekkür ederim. Fiat hakkında dediklerinizi birçok yerde okumuştum fakat punto grandenin eskisi gibi olmadığını söylüyorlar. 2007 ve üstü modellerine bakıyorum. 

Ayrıca babamda opel combo var ve gayet memnunuz. şuana kadar hiçbir problemi olmadı. 

Fiestaya gelirsek sağlam falan ama dış görünüşü diğer ikisinden daha kötü :)) Ama ciddi ciddi düşünmeye başladım. focus ise bütçeyi aşıyo çünkü eski model almak istemiyorum.

Toplam Hit: 10404 Toplam Mesaj: 54