folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Arabaların İç Bakımı İçin Ne Tür Ürünler Kullanıyorsunuz ?

Arabaların İç Bakımı İçin Ne Tür Ürünler Kullanıyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Balata Sprey'i Motor için, ilginç. 

@Murdery, bu WD40'i iyi hatırlattın ama, dikkatli kullanmak lazım heralde.

Bunu, bisikletin pedal göbeğine sıktım, Sonra makina yağıyla yağladım,. Bi müddet kullanımdan sonra, bisikletin göbeğinden sesler gelmeye başladı. Tabi ben anlamadım. sonra göbeği bi söktüm, Küresel olması gereken bilyelerin 3-5 tanesi bir yerinden düzleşmiş. ^^D`

sRcN bunu yazdı

içi için würth ya da sonax ürünleri ideal. 

Motor içinde 2 büyük boy WD40, üstüpü ve hava kompresörü ile efsane motor temizliği yapılır.

Su bazlı olmadığı için elektrik aksamına zarar vermez, devirdaim gibi lastik aksamlı hortumların da gereken bakımını yapmış olur. 

Peki Nasıl Yapılır?

Öncelikle motor soğukken hava kompresörü ile üzerindeki Asılı tozu yakından hava sıkarak uçurun,

Üstüpü ile elinizin ulaştığı yerlerde zemine tutunmuş olan lekeleri silin.

WD 40 partisi için bir şişeyi erişebildiğiniz her yere sıkın yetmezse ikinci şişeyi de boca edin.

Hava tabancası ile wd40 dökülen yerlere yakından hava uygulaması yapın WD 40'ın çoğu uçacak bir kısmı kalacak falan 

Temiz Üstübü ile wd40 kullandığınız yerleri silin

Sonuca inanamazsınız :)) Ben off road için dağa çıkmadan önce tüm motoru wd40 banyosuna tabii tutuyordum nedeni ise suyun yerine geçmesi ve asla su ile karışmıyor oluşuydu bu sayede çamur, yağmur suyu, göl, dere gibi yerlerde geçerken bujilere su gitti, elektrik tesisatı ıslandı derdim olmuyordu. Parfümü çıksa WD40' ın kullanırım kokusunu da öyle bir seviyorum her şeye kullanıyorum mucizevi bir zamazingo WD 40 

@SrCn bu WD40 'in içinde ne var, etken maddesi nedir? tamam, ticari bir ürün ama bir tahminin var mı? yağı çözen, uçucu birşey, ama ne? uçucu yağlar var, uçucu alkoller var; bunların her ikisi de Organik madde çözüyor, heralde. 

Bir diğer nokta, Üstübü, dediğin şey de Ahtapot gibi. Ben bunu kullanırken bi anıma denk gelir, kesin kablolardan birkaçını, ve kelepçeleri söker atarım ^^D`

Limon ruhu dedikleri de, Sitrik Asit her'âlde. ama zayıf bir asitliği var sanırım. 

RitmFarbRacourci tarafından 30/Kas/19 15:10 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2608 Toplam Mesaj: 22
araba araba cila temizlik