folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Arabaların İç Bakımı İçin Ne Tür Ürünler Kullanıyorsunuz ?

Arabaların İç Bakımı İçin Ne Tür Ürünler Kullanıyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

koku ve parfümlere çok dikkat edin glade in pahalı o klimaya takılanından almıştım akmış ve aktığı yerde klimanin plastiğini eritmiş rengini çıkartmış ben parfüm seven birisi değilim sadece vanilya türevi kokuları severim bu sebeple çok nadir vanilya alıyorum onun dışında temiz kokmak kadar güzel koku yoktur

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Araç içi iyi de, Motor'u nasıl temizliyorsunuz?

Hortumlar, Kablolar, Akü, Ecu, Alternatör, MotorBloğu, RadyatörPetek'i, Far grubunun arkası vs.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Hortumlar, Kablolar, Akü, Ecu, Alternatör, MotorBloğu, RadyatörPetek'i, Far grubunun arkası vs.

Motor temizlenmez. Beyine bir su alırsa sağlam öperler. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bez'le sarar, üstüne de "plastik poşet" yada naylon(tm) kaplar, üstüne de paket lastiği yada kauçuk bulaşık eldivenlerin bilek kısmından, halkasal şerit şeklinde kesilmiş lastikleri geçiririz. ^^D`

Motor'u Sprey şeklinde EtilAlkol ile temizleyemez miyiz?

Radyatör peteklerini de hava üfleyen birşeyle dışarıdan temizleriz. 

Bir de FrenDisk'i ve Balata'ları var.

Ya Aktarma mil'leri ? bunları da görece sert yağlarla, fırça ile kaplasak, olma mı?

ya Exhaust borusu, ki bu ısıya dayanıklı, alev almayan birşey olması lazım.

ya geriye kalan, görece Düz metal yüzeyler?

Radyatör kapağı da yeşil renk olmuş, bu pas'dan mı, yosun'dan mı? kırmızı-kahveRengi herhangi bi oluşum yok. 

^^` , ne dersin?

RitmFarbRacourci tarafından 30/Kas/19 00:39 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

oto yıkamaya vermiştim kuaför dalgasına ilk aldığımda. koltuklar leş haldeydi yıkandıktan sonra mis gibi oldu ama 2 ay filan geçti 3-5 leke tekrar gün yüzüne çıktı eskiden kalma. şu limon ruhunu bi deneyeyim tekrardan kuaföre 300 lira bayılmanın alemi yok. 

aslında üşenmesem bigün halı yıkamayı indirip yapasım var ama bu havalarda kuruması filanda uzun sürer gibi.

edit: koku için şu bargello diye bi dolum parfümcü var oradan 10 liralık asma koku alıyorum. askerdeyken leş dolabı bahar yerine çeviriyordu mangosu arabada güzel oluyor.

Kreyzi tarafından 30/Kas/19 00:33 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bez'le sarar, üstüne de "plastik poşet" yada naylon(tm) kaplar, üstüne de paket lastiği yada kauçuk bulaşık eldivenlerin bilek kısmından, halkasal şerit şeklinde kesilmiş lastikleri geçiririz. ^^D`

Motor'u Sprey şeklinde EtilAlkol ile temizleyemez miyiz?

Radyatör peteklerini de hava üfleyen birşeyle dışarıdan temizleriz. 

Bir de FrenDisk'i ve Balata'ları var.

Ya Aktarma mil'leri ? bunları da görece sert yağlarla, fırça ile kaplasak, olma mı?

ya Exhaust borusu, ki bu ısıya dayanıklı, alev almayan birşey olması lazım.

ya geriye kalan, görece Düz metal yüzeyler?

Radyatör kapağı da yeşil renk olmuş, bu pas'dan mı, yosun'dan mı? kırmızı-kahveRengi herhangi bi oluşum yok. 

^^` , ne dersin?

wd 40 ile bütün yağ kir pas aşağı indi. 1 şişeyi boca etmiştim

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

oto yıkamaya vermiştim kuaför dalgasına ilk aldığımda. koltuklar leş haldeydi yıkandıktan sonra mis gibi oldu ama 2 ay filan geçti 3-5 leke tekrar gün yüzüne çıktı eskiden kalma. şu limon ruhunu bi deneyeyim tekrardan kuaföre 300 lira bayılmanın alemi yok. 

aslında üşenmesem bigün halı yıkamayı indirip yapasım var ama bu havalarda kuruması filanda uzun sürer gibi.

edit: koku için şu bargello diye bi dolum parfümcü var oradan 10 liralık asma koku alıyorum. askerdeyken leş dolabı bahar yerine çeviriyordu mangosu arabada güzel oluyor.

https://www.facebook.com/anakim.com.tr/videos/2428949723984238/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Tamirciler motordan yağ temizliği için için balata spreyi kullanıyor.

Tabii ileriki zamanlarda hortumlarda sertleşme çatlama yapar mı bilemiyorum

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

würth ürünleri kullan. Plastik, deri ve kumaş aksamlar için ayrı ayrı ürünleri var. 

pişman olmazsın. 

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

içi için würth ya da sonax ürünleri ideal. 

Motor içinde 2 büyük boy WD40, üstüpü ve hava kompresörü ile efsane motor temizliği yapılır. Su bazlı olmadığı için elektrik aksamına zarar vermez, devirdaim gibi lastik aksamlı hortumların da gereken bakımını yapmaış olur. 

Peki Nasıl Yapılır?

Öncelikle motor soğukken hava kompresörü ile üzerindeki asıl tozu yakından hava sıkarak uçurun,

Üstüpü ile elinizin ulaştığı yerlerde zemine tutunmuş olan lekeleri silin.

WD 40 partisi için bir şişeyi erişebildiğiniz her yere sıkın yetmezse ikinci şişeyi de boca edin.

Hava tabancası ile wd40 dökülen yerlere yakından hava uygulaması yapın WD 40'ın çoğu uçacak bir kısmı kalacak falan 

Temiz üstübü ile wd40 kullandığınız yerleri silin

Sonuca inanamazsınız :)) Ben off road için dağa çıkmadan önce tüm motoru wd40 banyosuna tabii tutuyordum nedeni ise suyun yerine geçmesi ve asla su ile karışmıyor oluşuydu bu sayede çamur, yağmur suyu, göl, dere gibi yerlerde geçerken bujilere su gitti, elektrik tesisatı ıslandı derdim olmuyordu. Parfümü çıksa WD40' ın kullanırım kokusunu da öyle bir seviyorum her şeye kullanıyorum mucizevi bir zamazingo WD 40 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
Toplam Hit: 1905 Toplam Mesaj: 22
araba araba cila temizlik