Arac Aldık Motor Arıza Verdi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek

Hocalar selam, geçtiğimiz günlerde başımdan geçen konuyu paylaşıp hemde sizlerden fikir almak istedim.

Geçtiğimiz günlerde Ankaradan bir araç aldım BMW 116İ 2014 model aracı exper e soktuk orda herhangi bir sorun yok herşey güzel, notere gittik işlemleri yaptık, sonra istanbula dönmek için koyuldum yola daha 100 km gitmeden araç teklemeye basladı düşük devirlerde sonra MOTOR TAHRIK uyarısı verdi, çektim köşeye bekledım biraz uyarı gitti fakat problem devam etti, neyse efendım Gebzede kendi şase dükkanlarımız var(bekleriz) aracı tanıdık motorculara gösterdik, bobin dediler buji dediler conta kapagı dediler hepsini tek tek değiştirdik.

En sonunda araç ateşleme beyninide söktük taktık problem çıkmadı, araç şuan 100 km hızdan sonra devir hızlı yükseldikçe teklemeye devam ediyor, ateşleme problemi var. BMW özel servis ile görüştüm silindir kapağı olabilir oda motorun aşağıya inmesi gerekiyormuş. Bu aracın masrafı o durumda 15 -30 bin arası dediler, tabi tanıdık motorcu daha ucuza yapar ama o masraflara girmek istemiyorum.

Velhasılıkelam ben bu aracı dava ile sahibine geri vermek istiyorum, tanıdık avukatı olan, bu konuda yardımcı olabilecek biri varmıdır, tabiki ücreti karşılığında.

-Adamla çok kez konustuk ama adam experde sıkıntı çıkmadı git experi şikayet et benı arama dava açıyosan aç gibi bir ton boş muhabbet etti.

Fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum dostlar.

Şahsınıza karşı haddi aşan,hududu geçen,küstahlaşanları, altın olsa kesenizde, bal olsa kâsenizde tutmayın..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Sen gene de ateşleme kablolarina baktir hocam genelde ordan olur boyle sorunlar .

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Sen gene de ateşleme kablolarina baktir hocam genelde ordan olur boyle sorunlar .

Ateşleme kabloları dediğin, buji kabloları sanırım veya bobine gidenlemi ?

KartallMehmet tarafından 06/Ağu/19 08:37 tarihinde düzenlenmiştir

Şahsınıza karşı haddi aşan,hududu geçen,küstahlaşanları, altın olsa kesenizde, bal olsa kâsenizde tutmayın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Kimseye iftira atmak istemem ama adam bence bu hatayı biliyordur.

Exper malum kendi garajında kontrol yapıyor anlamaması normal olabilir. Kimse de şu arabayı 100 KM test edeyim demez. 

Olmaz denen iş olmuş. Bence ayıplı mal. Umarım halledebilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    KartallMehmet bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

Ateşleme kabloları dediğin, buji kabloları sanırım ?

Evet hocam ayni mevzu benimde başima gelmişti ordan biliyom araba gaza yuklenince tekliyor sekeleyerek devir aliyordu herseyi degistirdim ama kablolari unutmuşuz ondan oluyormuş.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Kimseye iftira atmak istemem ama adam bence bu hatayı biliyordur.

Exper malum kendi garajında kontrol yapıyor anlamaması normal olabilir. Kimse de şu arabayı 100 KM test edeyim demez. 

Olmaz denen iş olmuş. Bence ayıplı mal. Umarım halledebilirsin.

Kesinlikle hocam adam zaten experde motor dyno tesi %95 çıkınca bak işte süper sıfır sıkıntı şeklinde kuşkulandırmıştı beni.

Ayıplı mal seve seve iade etmek için bir avukat arkadas arıyorum :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    KartallMehmet bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

Ateşleme kabloları dediğin, buji kabloları sanırım ?

Evet hocam ayni mevzu benimde başima gelmişti ordan biliyom araba gaza yuklenince tekliyor sekeleyerek devir aliyordu herseyi degistirdim ama kablolari unutmuşuz ondan oluyormuş.

Aynen hocam problemimiz aynı, o zaman aracı tekrar bir tandııga götürüp ateşleme kablolarına baktırıcam, inşallah dediğin gibidir ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocam galeriden mi aldın şahıstan mı? Bende bir araç vardı onu benden şahıs aldı ama aslında galericiymiş. Tramer kaydı var , ilana yok yazmışlar. Ağır bakımları yapıldı yazmışlar fakat yapılmamış. Bu aracı alırkende satarkende farklı tecrübeler edindim.  Experciler varolan testleri yapıp geçiyorlar. Avukatla dava açsan bile muallak. Kaç yıl sürer ve dava nereye gider. Çünkü adamda ifade olarak, "araç bendeyken hiçbir sıkıntısı yoktu, expertize soktuk buyrun raporları, bu aracı alan adam araca birşey yaptı ve elinde kaldı bana iftira atıyor." dediği an olaylar karışır. Çünkü (lafım kesinlikle sana değil) bu aracın bu hatayı sende vermediği ne malum ? diyebilir hakim bey, bende konuyu takipteyim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Hocam galeriden mi aldın şahıstan mı? Bende bir araç vardı onu benden şahıs aldı ama aslında galericiymiş. Tramer kaydı var , ilana yok yazmışlar. Ağır bakımları yapıldı yazmışlar fakat yapılmamış. Bu aracı alırkende satarkende farklı tecrübeler edindim.  Experciler varolan testleri yapıp geçiyorlar. Avukatla dava açsan bile muallak. Kaç yıl sürer ve dava nereye gider. Çünkü adamda ifade olarak, "araç bendeyken hiçbir sıkıntısı yoktu, expertize soktuk buyrun raporları, bu aracı alan adam araca birşey yaptı ve elinde kaldı bana iftira atıyor." dediği an olaylar karışır. Çünkü (lafım kesinlikle sana değil) bu aracın bu hatayı sende vermediği ne malum ? diyebilir hakim bey, bende konuyu takipteyim.

Hocam dediklerinde doğrusun karşı taraf kesinlikle söylediklerinin aynısını söyliycek fakat AYIPLI MAL satışının artık kaçışı yok gibi mahkemelerde, 100 km yol gittim araç direk arızaya düştü yoldayken Allahtan vıdeo fotograf çekdim arızaya dair, bakalım artık bu olay bizi nereye sürükleyecek.

Bu arada galeri değil Şahıs aracı, ankara çankayada FY ILETISIM diye bir telefoncu dukkanının sahibi adam.

KartallMehmet tarafından 06/Ağu/19 09:24 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    KartallMehmet bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Hocam dediklerinde doğrusun karşı taraf kesinlikle söylediklerinin aynısını söyliycek fakat AYIPLI MAL satışının artık kaçışı yok gibi mahkemelerde, 100 km yol gittim araç direk arızaya düştü yoldayken Allahtan vıdeo fotograf çekdim arızaya dair, bakalım artık bu olay bizi nereye sürükleyecek.

Bu arada galeri değil Şahıs aracı, ankara çankayada FY ILETISIM diye bir telefoncu dukkanının sahibi adam.

işte hocam o olaylar ağustosta çıkacak yasalar sonrası galericilerin hem yasal satış belge zorunluluğu hemde sattıktan sonra belirli ay/km garanti kapsamı zorunluluğu getiriyor. 100km içinde de birşey yapıp yapmadığı bilemezler, Aslında bu tarz araçlarda araçların TR satış ana bayilerinde expertiz yapıp garantisinide onun zorunluluğu kapsamına getirmek lazım. Ne olaylar duyuyoruz. Motor yağ kaçırdığı için oraya talaş sıkıştırıp belirli kmden sonra patlayanlarmı. Aracın önü farklı arkası farklı olanlar mı... 

Aracı alırken aslında satan aracına güveniyorsa otobanda en az 140-160Km hızla test edilmesi lazım ve bmw ise Borusanın yanlış bilmiyorsam expertiz hizmetide var oralara götürmek lazım. Şu anda iki seçeneğin var dava açmak yada bilinen sorunları düzeltip aracı satmak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam,umarım en kısa sürede içine sinecek bir şekilde sonuçlanır..Merakla bekliyorum

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
Toplam Hit: 8994 Toplam Mesaj: 78
mahkeme motorarızası