Arac Aldık Motor Arıza Verdi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

aracı yaptırırsan iade işlemi zor olur, adam hem araba parasını hem de motora harcadığın parayı vermeyebilir, bana sormadan neden yaptırdın iade almıyorum motor masrafını vericem diyebilir, eğer motor masrafına razı isen yaptır illaha iade edeceksen yaptırma bence, fazla da kurcalama 

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

aracı yaptırırsan iade işlemi zor olur, adam hem araba parasını hem de motora harcadığın parayı vermeyebilir, bana sormadan neden yaptırdın iade almıyorum motor masrafını vericem diyebilir, eğer motor masrafına razı isen yaptır illaha iade edeceksen yaptırma bence, fazla da kurcalama 

Hocam adama ben efendi gibi dedim eğer kabulsen yaptırıcam masrafı karsılıycaksın benı ılgılendırmıyor dedim öylemi öyle, şuan dedigin gibi yüksek fiyat cıkarsa yaptırmıyıcam direk iade peşinden koşuyorum. Bakalım neler çıkıcak karşımıza..

KartallMehmet tarafından 09/Ağu/19 16:56 tarihinde düzenlenmiştir

Şahsınıza karşı haddi aşan,hududu geçen,küstahlaşanları, altın olsa kesenizde, bal olsa kâsenizde tutmayın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    KartallMehmet bunu yazdı
    blackstone_tr bunu yazdı

benim bu durumlarda anlam veremediğim bir nokta var.   ( hiç bir zaman sattığım bir araçtan veya aldığım motor arızalı araçla alakalı davalık olmadım )

X markanın bayide sıfırı 250 bin tl olan aracı

DOD gibi otonova gibi garantili 2. el testlerden geçmiş 100.000 i devirmemiş temiz bakımlı araçlar satan yerlerde  180-200,000 TL

iken gidip

normal sade bir vatandaştan 120-130 bin tl gibi rakamlara aynı model biraz yüksek km bir aracı alıp nasıl dolandırıcılık davası açabiliyorsunuz.

yani vatandaş motor ustası bile olsa üretimden testlere kadar seçilen malzememin kalitesini markasını sertliğini vs belirlemedi üretmedi satmadığı

bazı firmalar gibi YÜksek kar oranıyla para kazanmadığı örn 1,6 TDI motorlu seat 100. bin tl  WWGOLF 150 bin TL A3  200 bin tl gibi audinin üste bir sanroofla yana bir sensörler 100.bin tl kar fazladan biçtiği karı yapmadı bu adam

yani sizin gibi binici bir adam sanayiden bir ustanın yonlendirmesiyle ( abi sat gitsin yapamayız bunu biz buralarda atıyorum anadolunun küçük bir ili elimizdeki araç mazda nın sky aktive teknolojisindeki araç olsun onu bırak küçük kasabadaki adamın anlamasını sanayideki ustalarda dahi anlamaz motorunu çalışma mantığını hemen sat gitsin derler ) 

veya adam 2 yıl binmiştir şansa hiç sorun çıkarmayan araba satıştan bir hafta sonra turbo parçalar motora küçük bir çapak  girer piston kırar krank büker 10 bin  20 bin masraf çıkarır 

yani şimdi burda AL satçı bilmediği arabaya yorum yapan kahvehanelrde dolaşan elindeki 30 bin le 40 binle her aldığı arabayı1 hafta sonra malum sitede 5 bin  10 bin fazla fiyatla ilana koyan abi seni hayatta yolda bırakmaz tertemiz araba 1 milyon km garanti veriyolar bunların motoruna diyen tipleri hariç tutuyorum

eğer onlardan biriyle sike sike çıksın o para ondan

ama diğer binici vatandaşın ne suçu var kardeşim elindeki sorunlu hissettiği aracı piyasanın 3 -5 aşağısına verince sende balıklama atlayıp o malı aldıysan adam nasıl dolandırıcı oluyor 

sülün osman geldi aklıma

aslında sen adamı dolandırmaya kalkmışşsın sen sudan gelirken susuz kalmışşsın gibi oluyor 

3. kullanıcı hiç bir güvencesi olmayan tiplerden ürün alıpta nasıl peşine avukatlarla uğraşıyorsunuz anlamıyorum ..

Hocam bence böyle düşünmemek lazım, x bir kişi gidiyor yıllarca para biriktiriyor kafasında bir araç belirliyor 2 lira aşağıya satan birinden alıyor aracını mutlu mesut herkes.

Aracın motoru arıza yaratıyor adam 2 lira aşağıya aldıgı için tüm parasından vazmıgeçmeli ? sonucta artık kimse kimseye güvenmiyor karşı taraf ne kadar bu araçta sorun yoktu ben desede doğru bile olsa sen olsan aldıgın gibi bozulan arabadan sonra güvenebilirmisin. Cepten para çıktıktan sonra kimse kimseye güvenmez bence, bu adam tabiki gidip hakkını arıyacak , 2 lira aşağıya aldı diye suçlayamayız.

Ve karşı tarafta ben almıyorum kardesım bendeyken sıkıntı yok diyip kesiyorsa olayı, iyi niyet yoktur ortada bunu süründürmek lazım ki piyasaya böyle araç sokamasın.

hocam yanlış anlama da aldığın araba 116. kullanan kitle belli. hiç anlamam arabadan ama gelip bana sorsan bile "siktiret alma " derdim . orasıyla burasıyla en çok oynanan en hor kullanılan arabalar

Estagfurllah hocam işte arkadan çekiş oldugu için diyorsun sanırım yanlamışlardır hor kullanmışlardır vs. aldık bir kere şansımıza bir ton bela çıktı. Daha önce Golf kullandım astra kullandım birde bmw kullanalım dedik son arabam olucak galiba :)

Şahsınıza karşı haddi aşan,hududu geçen,küstahlaşanları, altın olsa kesenizde, bal olsa kâsenizde tutmayın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

2015 ve öncesi 1 serisinde kronik problem bu. Bugun yaptırırsın yarin yine verecektir emin ol.

Sport moda al, araca yüklen. Araba tekliyor mu bak?

Ayni şekilde eco pro moda al. Birde yüklenme yavas yavas git. Araç tekliyor mu kontrol et.

Eger sportta yüklenince tekliyor ve eco proda normalse 4 bobini ve bujiyi değiştir. %100 çözülecektir.

biri tarafından 09/Ağu/19 17:53 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    KartallMehmet bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    KartallMehmet bunu yazdı
    blackstone_tr bunu yazdı

benim bu durumlarda anlam veremediğim bir nokta var.   ( hiç bir zaman sattığım bir araçtan veya aldığım motor arızalı araçla alakalı davalık olmadım )

X markanın bayide sıfırı 250 bin tl olan aracı

DOD gibi otonova gibi garantili 2. el testlerden geçmiş 100.000 i devirmemiş temiz bakımlı araçlar satan yerlerde  180-200,000 TL

iken gidip

normal sade bir vatandaştan 120-130 bin tl gibi rakamlara aynı model biraz yüksek km bir aracı alıp nasıl dolandırıcılık davası açabiliyorsunuz.

yani vatandaş motor ustası bile olsa üretimden testlere kadar seçilen malzememin kalitesini markasını sertliğini vs belirlemedi üretmedi satmadığı

bazı firmalar gibi YÜksek kar oranıyla para kazanmadığı örn 1,6 TDI motorlu seat 100. bin tl  WWGOLF 150 bin TL A3  200 bin tl gibi audinin üste bir sanroofla yana bir sensörler 100.bin tl kar fazladan biçtiği karı yapmadı bu adam

yani sizin gibi binici bir adam sanayiden bir ustanın yonlendirmesiyle ( abi sat gitsin yapamayız bunu biz buralarda atıyorum anadolunun küçük bir ili elimizdeki araç mazda nın sky aktive teknolojisindeki araç olsun onu bırak küçük kasabadaki adamın anlamasını sanayideki ustalarda dahi anlamaz motorunu çalışma mantığını hemen sat gitsin derler ) 

veya adam 2 yıl binmiştir şansa hiç sorun çıkarmayan araba satıştan bir hafta sonra turbo parçalar motora küçük bir çapak  girer piston kırar krank büker 10 bin  20 bin masraf çıkarır 

yani şimdi burda AL satçı bilmediği arabaya yorum yapan kahvehanelrde dolaşan elindeki 30 bin le 40 binle her aldığı arabayı1 hafta sonra malum sitede 5 bin  10 bin fazla fiyatla ilana koyan abi seni hayatta yolda bırakmaz tertemiz araba 1 milyon km garanti veriyolar bunların motoruna diyen tipleri hariç tutuyorum

eğer onlardan biriyle sike sike çıksın o para ondan

ama diğer binici vatandaşın ne suçu var kardeşim elindeki sorunlu hissettiği aracı piyasanın 3 -5 aşağısına verince sende balıklama atlayıp o malı aldıysan adam nasıl dolandırıcı oluyor 

sülün osman geldi aklıma

aslında sen adamı dolandırmaya kalkmışşsın sen sudan gelirken susuz kalmışşsın gibi oluyor 

3. kullanıcı hiç bir güvencesi olmayan tiplerden ürün alıpta nasıl peşine avukatlarla uğraşıyorsunuz anlamıyorum ..

Hocam bence böyle düşünmemek lazım, x bir kişi gidiyor yıllarca para biriktiriyor kafasında bir araç belirliyor 2 lira aşağıya satan birinden alıyor aracını mutlu mesut herkes.

Aracın motoru arıza yaratıyor adam 2 lira aşağıya aldıgı için tüm parasından vazmıgeçmeli ? sonucta artık kimse kimseye güvenmiyor karşı taraf ne kadar bu araçta sorun yoktu ben desede doğru bile olsa sen olsan aldıgın gibi bozulan arabadan sonra güvenebilirmisin. Cepten para çıktıktan sonra kimse kimseye güvenmez bence, bu adam tabiki gidip hakkını arıyacak , 2 lira aşağıya aldı diye suçlayamayız.

Ve karşı tarafta ben almıyorum kardesım bendeyken sıkıntı yok diyip kesiyorsa olayı, iyi niyet yoktur ortada bunu süründürmek lazım ki piyasaya böyle araç sokamasın.

hocam yanlış anlama da aldığın araba 116. kullanan kitle belli. hiç anlamam arabadan ama gelip bana sorsan bile "siktiret alma " derdim . orasıyla burasıyla en çok oynanan en hor kullanılan arabalar

Estagfurllah hocam işte arkadan çekiş oldugu için diyorsun sanırım yanlamışlardır hor kullanmışlardır vs. aldık bir kere şansımıza bir ton bela çıktı. Daha önce Golf kullandım astra kullandım birde bmw kullanalım dedik son arabam olucak galiba :)

arkadan çekiş ten dolayı değil ya. bu arabaya genç, özel üniversiteli  baba parası yiyenler dışında bineni görmedim

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı

Hocam sanayidekilere de güvenilmez 3 yıl önce başımdan geçen bir olayı anlatayım

ben şehir dışındayken eşimin aracını(2013 Seat ibiza 1.2 TSİ ) yağ değişim için elemanla 10 yıldır çok iyi tanıdığım yağcıya gönderdim. Tüm yağ bakımları yapıldı teslim edildi.bi kaç gün sonra eşim aracın yağ lambası yaktığını söyledi ben sen bilmiyorsundur lastik basınç sensörüdür fln diye geçiştirdim. 

Bi bayram Arefe’sinde tesadüfen eşimin aracına binip gittim yolda (10 km) 4 defa yağ lambası yaktı. Aradım yağcımı durumu izah ettim abi hemen getir baktıralım dedi. Neyse gittik kendisi bi baktı yağı suyu herşeyi normal. İçinden çıkamadık aldık motorcu ustasına götürdük. Adam yağ basıncını ölçtü fln bu araba motor yemiş 1 ay sürer 5.000₺ de borcunuz olur dedi. Orada kısa bi tartışma sonrası söverek aldık servisten ayrılıp kendine dükkan açmış bi elemana götürdük aracı. 

Elemana ne anlattıysak bizi dinlemedi gitti direk kaputu açtı yağ filtresini söktü motor bloğundaki eski yağ filtresine ait contayı çıkardı tamam dedi artık yapmaz. Gerçekten de yapmaz oldu  

Meğer yağcıdaki eleman eski filtreyi sökmüş fakat contayı üstünde bırakmış yeni filtrede contalı takıldığı için yağ lambası yakıyormuş. Bu böyle bir tecrübe oldu bize. 

Siz siz olun adam gibi duyduğunuz 3 4 yere sormadan arabanıza dokundurtmayın. Durduk yere 5.000 ₺ den olacaktık gerçi yağcım karşılayacaktı ama yine de arabadan tiksinirdim. Malum sanayiciler bi yeri yaparken bi yeri bozar. 

Hayırlı akşamlar 

Gerçekten bu sanayi esnafı illahllah ettiriyor adama

Mustafa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

2015 ve öncesi 1 serisinde kronik problem bu. Bugun yaptırırsın yarin yine verecektir emin ol.

Ayni şekilde eco pro moda al. Birde yüklenme yavas yavas git. Araç tekliyor mu kontrol et.

Eger sportta yüklenince tekliyor ve eco proda normalse 4 bobini ve bujiyi değiştir. %100 çözülecektir.

Hocam şimdi şöyle, arac bu hatayı verdıgınde eco , comfort , sport hangi modda olursa olsun gaza yüklenince yapıyordu.

Şimdi biz bobinleri bujileri, conta kapagını değiştirdik sonrasında şuan daha nadir tekliyor , örnk veriyorum eco da comfortda gaza yüklenir yüklenmez teklerden şimdi yüksek hızlarda yapıyor. Sport modda dedigin gibi biraz daha sık oluyor tabi sürekli yüksek devirde oldugu için.

Senden sağlam bir çözüm gelicek gibi inş :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Benzer bir durumdayız abim galeriden insignia almış çakallar noterde fiyatı yaklaşık 20 bin aşağıdan göstermişler, bir de satışı sahış vermiş galeri değil. Arabanın km düşürülmüş, hatasız sorunsuz değişensiz boyasız vs vs diye satmışlar aracın sadece şöför kapısı orijinal. Araca en az 30 bin lira masraf yaptı abim. Aylar sonra ben öğrendim durumu galeriyi aradım geri almayız bizim haberimiz yok bir tanıdığın aracıydı sadece satış için aracı olduk bizi de dolandırdı dedi. Dedim ki bak sana dava açarım ilanı sahibindene koyduğun için bilişim suçlarına giriyor, km düşürülmüş, araba haşat vs vs yaptığım tüm masrafları da isterim dedi ki hodri meydan. Güzel bir dilekçe hazırladım abim savcılığa verdi hemen geri aradılar kusura bakmayın sorun olmuş elimizde değil biz aracı geri alalım. Misal abim 75 bine almış noterde 55 yazıyor demişler 55 verelim abim de yok olmaz dedi şimdi tutuştular ya dolandırıcılıktan, vergi kaçırmaktan, bilişim suçlarından vs vs ceza alacak ve aracı geri almak zorunda kalacak ya da aracı bizden satın aldığımız para + masraftan geri alacak. 

Diyeceğim o ki sakın vazgeçme gönder ihtarnameyi sonrasında geri almazsa ver savcıya dilekçeyi sike sike ödeyecek paranı eskidendi o koydum geçtim zamanları.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    KartallMehmet bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Hocam şimdi şöyle, arac bu hatayı verdıgınde eco , comfort , sport hangi modda olursa olsun gaza yüklenince yapıyordu.

Şimdi biz bobinleri bujileri, conta kapagını değiştirdik sonrasında şuan daha nadir tekliyor , örnk veriyorum eco da comfortda gaza yüklenir yüklenmez teklerden şimdi yüksek hızlarda yapıyor. Sport modda dedigin gibi biraz daha sık oluyor tabi sürekli yüksek devirde oldugu için.

3 sene kullandım ben 2015 öncesi 1 serisini. Hiç görmediysem 20 kez görmüşümdür tahrik arızasını. 2015 öncesinde maalesef 3 tane kronik sorun var;

- Tahrik hatası

- Su eksiltme problemi

- Bagaj kapağı trim sesleri.

----------

Tahrik hatası bu araçlarda verme sebebi buji - bobin - turbo. Bir tane elekrikçiye git, bilgisayara bağlat. Hata kodlarını öğrenmek istiyorum de. Sorunu net olarak söylüyor zaten araç. Ama muhtemelen sorun buji veya bobinlerinde. Ucuz buji takma, istemiyor araç. BOSCH marka buji al orijinal buji alamıyorsan. Ama tavsiyem orijinal buji al. Motorunuda söktürtme kimseye. Oradan olabilir, şuradan olabilir diyen yamyamlardan uzak dur. Çok paran gider. Yada garanti işim olsun diyorsan servise git. Hem aracını güncellerler, hem de belirttiğim kronik sorunları çözerler. Güzel paraya almışsındır en fazla 2 - 2,5K verirsin servise kafan rahat olur.

4 silindirli 1 serileri güzeldir. Kırmızıda gazı kökleyince götü ata ata kalkınca haz verir. DTC'yi komple kapatıp yanlarsan adrenalin tavan olur. TR'de alınabilecek güzel araçlardan bence. 

Ama maalesef tahrik arızasını ara ara yaşayacaksın emin ol. Hiç birşey yokken veriyor, yine veriyor. :)

Sen motoru durdurunca gidiyor, gaza yüklenince arıza veriyor diyorsun. Net olarak diyorum ki sana buji ve bobinlerinden.

edit: muhtemelen senin bobinleri değiştirmediler sıra kaydırdılar. o yüzden azaldı diyorsun. değiştirdiklerinden emin ol mutlaka :)

biri tarafından 09/Ağu/19 21:08 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    KartallMehmet bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

3 sene kullandım ben 2015 öncesi 1 serisini. Hiç görmediysem 20 kez görmüşümdür tahrik arızasını. 2015 öncesinde maalesef 3 tane kronik sorun var;

- Tahrik hatası

- Su eksiltme problemi

- Bagaj kapağı trim sesleri.

----------

Tahrik hatası bu araçlarda verme sebebi buji - bobin - turbo. Bir tane elekrikçiye git, bilgisayara bağlat. Hata kodlarını öğrenmek istiyorum de. Sorunu net olarak söylüyor zaten araç. Ama muhtemelen sorun buji veya bobinlerinde. Ucuz buji takma, istemiyor araç. BOSCH marka buji al orijinal buji alamıyorsan. Ama tavsiyem orijinal buji al. Motorunuda söktürtme kimseye. Oradan olabilir, şuradan olabilir diyen yamyamlardan uzak dur. Çok paran gider. Yada garanti işim olsun diyorsan servise git. Hem aracını güncellerler, hem de belirttiğim kronik sorunları çözerler. Güzel paraya almışsındır en fazla 2 - 2,5K verirsin servise kafan rahat olur.

4 silindirli 1 serileri güzeldir. Kırmızıda gazı kökleyince götü ata ata kalkınca haz verir. DTC'yi komple kapatıp yanlarsan adrenalin tavan olur. TR'de alınabilecek güzel araçlardan bence. 

Ama maalesef tahrik arızasını ara ara yaşayacaksın emin ol. Hiç birşey yokken veriyor, yine veriyor. :)

Sen motoru durdurunca gidiyor, gaza yüklenince arıza veriyor diyorsun. Net olarak diyorum ki sana buji ve bobinlerinden.

edit: muhtemelen senin bobinleri değiştirmediler sıra kaydırdılar. o yüzden azaldı diyorsun. değiştirdiklerinden emin ol mutlaka :)

Hocam bobinleri tanıdık motorcuya değiştirttik hatta 2-3 takım bobin değiştirdik, bujileri bir öğreneyim hangi marka takmışlar, bujiler yağlanma yapıyor dendi , conta kapagınada vurmuş sanırım oda değişmişti.

Orjinal bobin ve buji bakıcam bakalım belki çıkma denk gelir.

Şu lanet problemleri bir çözebilsem o zaman bakıcam aracın tadına ama teklemekten gaza dokunmaya korkuyorum.

KartallMehmet tarafından 09/Ağu/19 23:17 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 8993 Toplam Mesaj: 78
mahkeme motorarızası