folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Araç Muayenesinden Ceza Yedim 7 Gün Boşluk Yoktu Ne Yapmalıyım

Araç Muayenesinden Ceza Yedim 7 Gün Boşluk Yoktu Ne Yapmalıyım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Selamlar,

Muayene geçmiş diye ceza yemiştim 7 gün içinde yaptırmam gerekiyormuş ama bulunduğum şehirde uygun olduğum saatlerde müsait yer yoktu.

Pazar yola çıkacağım ama 7. gün dolmuş oluyor. Bunun için mazeret gibi bi şey alabilir miyim yolda arabayı çekmesinler diye. İstanbul için randevu aldım ama işe yarar mı bilmiyorum. Ne önerirsiniz?

Teşekkürler. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sivasli_14
    Sivasli_14's avatar
    Erkek

Aleyküm selam,

Eğerki uygulama noktasında trafik ekibi aracını sorgular daha önce süre verdildiğini görürse 488 TL ceza uygular ve Başka bir yerde daha girersen kontrole yine sorgu yaparsa ceza + aracını bağlarlar. Onun için uygulamaya girince dersin muaynesizlikten ceza yazıldı, yaptırmaya götürüyorum (yerse) seni gönderir, lakin göndermeye bilir sorgusunu yapabilirde. ;) En kısa sürede bence yaptır.

Bilmeyenler için 1.Ceza (132 TL yanılmıyorsam) + 7 Günlük İzin 2.Ceza (488 TL ?) + 7 günlük izin 3.Ceza + Araç bağlanır.

Sivasli_14 tarafından 17/Tem/20 15:30 tarihinde düzenlenmiştir

Sen Ki Aşkı Beyhude Ziyan Edersen Biri De Gelir Seni Sigaya Çeker... ÖzKÖK
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Sivasli_14 bunu yazdı

Aleyküm selam,

Eğerki uygulama noktasında trafik ekibi aracını sorgular daha önce süre verdildiğini görürse 488 TL ceza uygular ve Başka bir yerde daha girersen kontrole yine sorgu yaparsa ceza + aracını bağlarlar. Onun için uygulamaya girince dersin muaynesizlikten ceza yazıldı, yaptırmaya götürüyorum (yerse) seni gönderir, lakin göndermeye bilir sorgusunu yapabilirde. ;) En kısa sürede bence yaptır.

Bilmeyenler için 1.Ceza (132 TL yanılmıyorsam) + 7 Günlük İzin 2.Ceza (488 TL ?) + 7 günlük izin 3.Ceza + Araç bağlanır.

288 çaktı hocam 132 değil.

İkinci de bağlanır dedi. 

zeybekustasi tarafından 17/Tem/20 15:34 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Süre dolduktan sonra yaptırlmazsa bağlıyorlar direk. Başka uyarısı yok.

Hatta yoldaki trafik kameralarınada sorgulama ekleyeceklerdi. Ekledilerse ilk yerde durdururlar

Bu arada sen epey süredi yaptırmadın mı?

Çünkü 3 Nisan ile 3 Temmuz arası muayneler ertelendi. 3 temmuzdan itibaren ise 45 gün içerisinde yaptırman gerekiyor.

3 nisandan önce bittiyse geçerli değil bu yasa

engin01288 tarafından 17/Tem/20 15:49 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sivasli_14
    Sivasli_14's avatar
    Erkek

288 çaktı hocam 132 değil.

İkinci de bağlanır dedi. 

Fiyatları tam hatırlamıyorum evet, ama 3.de bağlanır. ;) (Trafik Polisi değilim ama ... :)

Sen Ki Aşkı Beyhude Ziyan Edersen Biri De Gelir Seni Sigaya Çeker... ÖzKÖK
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

aracın trafikten ben edilmişmi sorgula derim

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

ilk yakalanmada 288 tl ceza yazılıp 7 günlük izin verilir ancak bu izin sen arabayla gezebilesin diye değildir. 

eğer ki 8. gün olur da yakalanırsan aracını çekerler ayrıca 598 tl ceza yazılır.

sonrasında gider otoparktan çekici ve otopark ücretini ödeyip alırsın. 

bunun mazeretlik gibi bir durumu söz konusu değil izin verme gibi durumu yok. Randevu almanın bir önemi yok. bir an önce yaptırmaya bak. ya da yola çıktığında çevirmeye takıldığında trafik polisinin insiyatifine kalırsın. o da tamamen senin yaklaşımınla ilgili.

şehirler arası noktalarda kolay kolay çekmezler ama şehir içinde yakalanırsan affı olmaz. 

imzayı bıraktım basıyorum artık
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Önümdeki 9 gün full dolu randevu listesi. Tüvtürke gdip ordan randevu alma şansım olur mu peki? Gelmeyen birinin yerine girilebilir mi?

Bir yakınımız kalp krizi geçirdi o yüzden apar topar memlekete geldik.

Hastande uğraşmaktan günler geçti malesef o nedenle yaptıramadım. Hastamız yarın çıkıcak hastaneden pazar da dönecektik.

zeybekustasi tarafından 17/Tem/20 19:53 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

Haftabaşı Çıkrıkçılar (ankara) tarafında durduruldum, muayene yok dedi.  Bu covid vb durumlar dolayısı ile yaptiramadim, dedim.  17 ağustosa kadar yaptirdin yaptirdin aracın bağlanır dedi bıraktı.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    zeybekustasi bunu yazdı

Önümdeki 9 gün full dolu randevu listesi. Tüvtürke gdip ordan randevu alma şansım olur mu peki? Gelmeyen birinin yerine girilebilir mi?

Bir yakınımız kalp krizi geçirdi o yüzden apar topar memlekete geldik, hastande uğraşmaktan günler geçti malesef o nedenle yaptıramadım hastamız yarın çıkıcak hastaneden pazar da dönecektik..

İnternetten bakarsan dolu görünür.

Direk telefonla arayip benim durumum bu gelsem araya sıkıştırın diyerek bir sansini dene. Olmadi bulundugun il degilde yakin ildekinden randevu alabilirsin.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Önümdeki 9 gün full dolu randevu listesi. Tüvtürk'e gdip ordan Randevu alma Şans'ım olur mu peki? Gelmeyen birinin yerine girilebilir mi?

Bir yakınımız kalp krizi geçirdi o yüzden apar topar memlekete geldik.

Hastande uğraşmaktan günler geçti malesef o nedenle yaptıramadım. Hastamız yarın çıkıcak hastaneden pazar da dönecektik.

Sabah gidersen, sıra alabilirsin, SıraMatik vardı. Günlük kaç araca kadar bakıyorlar, veya kendi kota'ları var mı bilmiyorum, Randevusu gelenler hâricinde, sırası geleni alıyorlar'dı.

yada bölgendeki(şehrindeki) TüvTürk tel'ini bul, ara sor, en güvenlisi bu olur. 

RitmFarbRacourci tarafından 17/Tem/20 20:30 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2908 Toplam Mesaj: 24
muayenesi yapılmamış aracın trafikten çekilmesi