folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Aracın Pert Olduğunu Söyleyememek

Aracın Pert Olduğunu Söyleyememek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Daha fazla geciktirmeden söylemelisin usta , aradan zaman gecer ortaya cikar 10 gun sonra sordugunu felan unutur sanki aldigi gun seninle muhatap olmus gibi davranir , olay bu sekilde gelismese bile niye solemedin der

Birde Tramerden sms sorgulasaymis cikarmiydi merak ettim 

..Morali hep bozuk olan insan..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    JahR bunu yazdı

söyle hocam yapılacak bişey varsa yapsın, vebal altında kalma, sonuçta sen arabaya kefil olmadın aracı olmadın üstüne düşeni yap.

kesin söyle benim arkadaşım bunu söylemeseydi kızardım. sonunda öğrenip niye söylemedin dediğinde daha çok üzülürsün

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    piiiranha9242 bunu yazdı

Daha fazla geciktirmeden söylemelisin usta , aradan zaman gecer ortaya cikar 10 gun sonra sordugunu felan unutur sanki aldigi gun seninle muhatap olmus gibi davranir , olay bu sekilde gelismese bile niye solemedin der

Çıkmaz, tramer hikaye Pert aracı gizlemesi çok kolay acayip yöntemler var. sigortacı bile göremiyor ki Alper tecrubesindne mid iyim şansmı diyim yakalamış.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Söyle hocam adam bilsin malını

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Bir abimiz uşakta yakın arkadaşına araç alırken sigorta yaptırmış sonra bize geldi bizde pert olduğunu söyledik eski sigortacısına her andığında öyle küfür ediyoki evdeki tavuğuna kadar :D

söyleme kararı aldım ama sonra başka zaman şimdi değil bir senaryo yazmayı düşünüyorum

bir gün gelir o iş yerine başkasının aracını gel sorgulayım derim zaten öyle deyince yanındakiler mutlaka benimkinide diye tutturuyorlar  o zaman söylerimsigorta uyarı felan verdiğinide söylemem keşke almadan önce sorsaydın felan derim

10 gün geçmese geri ver derim şimdi söylerimde artık atı alan üsküdarı geçti

pert demende hasarı varmış derim zorlarsa ağır hasar derim ama pert deyince refleks götü oluyo çok yüzü düşen adam gördüm o heyecan bir anda yok oluyor müridlerde sıkıntı yok lak diye söylüyorum yüzünü felan görmüyorum ya :))

--

bankacı arkadaşım var arabayı alırken sorgulatmış smsle sıkıntı çıkmamış adam demiş arabada birşey yok amk geldi bende pert çıktı tekrar bidaha sorgulattı bu sefer sms pert geldi sms e de güvenilmiyor amk

sms firmasını + adamı 2 hafta önce mahkemeye verdi işte bende merak ediyorum ne çıkacak sonuç

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

hocam tek söylemek daha iyidir başkasının yanında söylersen arkadaşın anlattıklarından dolayı yanındakilerin yanında dumur olabilir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı
    piiiranha9242 bunu yazdı

Çıkmaz, tramer hikaye Pert aracı gizlemesi çok kolay acayip yöntemler var. sigortacı bile göremiyor ki Alper tecrubesindne mid iyim şansmı diyim yakalamış.

Hocam 2007-2008  öncesi arabaları çok farkıl sorgulama yöntemleriyle sorguluyorum 20 dk mı alıyor genelde uğraşmaz kimse ben uğraşıyorum o arabayı perte çıkarana kadar en azından hasarını bulana kadar çabalıyorum öyle bir psikopatlığım var :)

Konuda yerindeyken hemen anlatayım

• Motor şasi düz sorgularım

Bulamazsam

• Eski modelse Genelde motor şasi son haneler yazılır arabayı karşıma gelene kadar ilk baştan her haneyi silerek sorgularım

Bulamazsam

• O 0 olayına bakarım Eski modellerde eskiden daktiloda 0 olmadığı için hep O basıyorlardı

Yine bulamazsam adamın tcsi

böyle işte birde bunlarda her yıl poliçelerine tek tek tıklayıp bakıyorum sonra bulduklarımı farklı ekranda sorgulayıp bulduğum açık sayesinde tutarlarını öğreniyorum o ekranda yakın zamanda kapanacak zaten

Bunların hepsine baktım 2004 den buyana arabayı yakaladım hasarları çıkmazsa derimki hasarı yoktur. Bazı arkadaşlar Geç cevap verdiğim için biraz beni ukala sınıfına sokuyorlar ama öyle tek seferde yazıp hasarı çıkmayınca yarın çıkar sonra sanki ben mecburmuşum gibi bana bıdı bıdı yapar neyse sinirim hoplamasın

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

geri geldim merak ettimde . araba  alınırken herkes önce tanış bir araba tamircisine götürüyorlar

iyice bakıyor adamlar söylüyorlar. hatta bir tanıdığım var nasıl yapıyor bilmiyorum

ama arabaya uzaktan bir bakıyor bunun şurası sonradan boyanmış diyor yada kapısı yeni takılmış diyor.

bakıyorum pürüz yok gerçi anlamamda cillop gibi nasıl boyandığını anlıyorsa.

yani illa kayıta gerek yok tamirciler biliyor. niye öyle yapmıyorsunuz

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buz_mavisi
    buz_mavisi's avatar
    Erkek

aynısı başıma geldi mahallede esnafdan aldım arabayı baktırtmadım etmedim sigorta yaptırırken çıkdı ortaya.insanın içindeki bütün heves ölüyor 3 sene bindim arabaya nede olsa pert kaydı var diye ses sistemi bile taktırmadım ekstra masraf yapmadım sadece sis farlarını taktırdım o kadar satarkende çok zor sattım ölü fiyat veriyor herkez.Bi yandan söylesen iyi olur masraf etmez bi yandan söyleme adamın hevesi kırılmasın. Bende kaldım arada :D

Dur! Sus! Dinle! Kim Geliyooooorrrrr Kim Geliyoooooorrrr !..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Söyle biran once zamanı gecmedende tüketici hakem heyetıne satsın bana pertli oldugunu soylemeden sattı dıye.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
Toplam Hit: 4059 Toplam Mesaj: 40