folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Arap Ülkelerinde Mühendislik Alanında Staj

Arap Ülkelerinde Mühendislik Alanında Staj

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    arcsinx bunu yazdı
    kaanstain bunu yazdı
    arcsinx bunu yazdı
    kaanstain bunu yazdı

Mühendislik okuyorsun, güzel de bir bölüm.

Düşünüyorum %100 arapça biliyor olsan, mühendisliğine ne katkı sağlayacak?

mühendislik anlamında birşey katmaz gibime geliyordu ama sene başında dubaide otomosyon üzerine çalışan türk mühendislerle alakalı bir haber okudum.yapıların teknoloji ve diğer vb. bölümlerinde türkeyede asla göremeyeceğimiz maaşlarla çalışıyorlarmış.

otomasyon üzerine çalışıyorum..

Yok öyle birşey.

TV'de çıkan haberlere inanmayın.

kafamdaki bütün fikirler yıkıldı,medya yüzünden neye inanacağıma şaşırmış durumdayım.

Türkiye'de ingilizce bileceksin arkadaş..  Olmazsa olmaz.

Mekatronikcisin, elektronik kartlardan anlayacaksın, programlama bileceksin(uzman olman gerekmez), teknik resimden anlayacaksın..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    arcsinx bunu yazdı
    kaanstain bunu yazdı
    arcsinx bunu yazdı
    kaanstain bunu yazdı

Mühendislik okuyorsun, güzel de bir bölüm.

Düşünüyorum %100 arapça biliyor olsan, mühendisliğine ne katkı sağlayacak?

mühendislik anlamında birşey katmaz gibime geliyordu ama sene başında dubaide otomosyon üzerine çalışan türk mühendislerle alakalı bir haber okudum.yapıların teknoloji ve diğer vb. bölümlerinde türkeyede asla göremeyeceğimiz maaşlarla çalışıyorlarmış.

otomasyon üzerine çalışıyorum..

Yok öyle birşey.

TV'de çıkan haberlere inanmayın.

kafamdaki bütün fikirler yıkıldı,medya yüzünden neye inanacağıma şaşırmış durumdayım.

aga Türkiyede medya orospu medya bunu anlayın artık.Türkiyede mynet haberciliği dönüyor.Gerçek habercilik yapanların haberleride ya çok ciddi olduğu için halk tarafından ilginç bulunup tutulmuyor yada hükümet tarafından kapatılıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

Suudi Arabistan petrol ve tersane sektöründe en az Türkiye kadar deneyim sahibidir.

Mekatronik daha çok neyle ilgileniyor bilmiyorum ama başta suudi arabistan olmak üzere birçok arap beldesinde mühendislik gelişmiş düzeyde,

e o zaman neden hiç duyamıyoruz bunları, çünkü tüm herşeyimiz batıya dönük herşeyi herkesi Batıdan öğreniyoruz, Araplar ne anlar değil mi

Fasih arapça'yı da en iyi Mekke ve Medine'de öğrenebilirsin, bir de Şam'da öğreniliyordu ancak Suriye karışık. Arapçası Ammice olaraka fushadan çok uzak ve bozuk olan en aşırı ülke de Mısır'dır.

Olanaklar dehşettir, bir depo yakıt 10 dolara dolar hem de benzin, arabalar da hep 2.5 - 3.0 cc motor ve ucuz.

Aklını iyi kullanıp fırsatları yakalar değerlendirirsen, çok şey götürürsün

inşallah hayırlısıyla olur

yıkılma sakın !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Adamım japonca felan öğren arapça dil olarak öğren ama arap ülkelerinde mesleğine bir katkısı olmaz. Robotçu adamsın sen. Senin japonya'ya gitmek gibi ideallerin olmalı ne işin var arapça ile. Mesleğine fazla bir katkısı olacağını sanmıyorum. Mesleğine katkı için ingilizce japonca gibi dilleri öğrenmeni tavsiye ederim.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

bence çok yanlış düşünce arapları müslümanlıktan dolayı kötülüyor olabilirsiniz de tamam onu geçtim

rusyada senden çok vardır ama mısırda bir mühendise OLMADIĞINDAN değerin fazla olur ki yok değildir

tamam mısır ingiliz şerefsizleri tarafından yıllarca herşeye kapalı kutu bırakılmış Osmanlıyı biz gibi onlarda da kötületmişler ihanete zorlamışlar parayla yöneticileri alıp sömürmüşler şahlık kurmuşlar kısacası devleti yıllarca s2kip bırakmışlar..

bu olaylarda arapların suçları bu düzenlenen oyunlara kanmaktan başka bişey değil..

zamanında bir ingiliz gelmiş şekeri helal dedirtmiş bir ingiliz gelip şekeri yasaklatmış.. bunları bilmeden sallamasyon konuşuyorsunuz da siz batı tarihini bilirsiniz tamamdır ancak doğu siyasi olaylarını, tarihini de araştırın derim

bence dubaiye gidebilirsin hocam zaten orda araptan bol ingilizi yahudisi iti şerefsizi doludur sadece memleket arap halk arap orda bişeyler öğrenirsin kendini de geliştirisin ama mısır dediğim gibi geliştirilmemiş bir ülke.. orada sadece para kazanmaya gidebilirsin bişey öğrenme kısmı olmaz kanımca..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    arcsinx bunu yazdı

muhendisligi bilmem ama dubai de normal iscilere(malezya, filipin, singapur, hindu vs ye) kalacak yer sirket veriyor maas aylik 800 dolar falan. Ama it gibi calistiriyorlar, hicbir sosyal haklari yok, sosyal guvenceleri yok, haftalik izin patrona bagli bu hafta izin yok derse izin yok.

yukarida saydigim kisiler, dubaide 3 ay calisip memleketlerine nasil akcacaklarini dusunuyorlar.

arabistan yalakalarina bakma sen, arabistana gittgiinde ilk is; isveren senin pasaportuna el koyuyor. o istemedigi surece ulkeyi terk edemiyorsun. Seninle isi bittikten sonra pasaportunu baska bir sirkete satiyor. Sende istesende istemesende orada calismak zorundasin, tam bir kole sistemi var.

Bence bir insanin yer yuzunde yasamayi isteyecegi en son ulke suudi arabistandir.

Gecen yillarda haber cikmisti, adam berber musterisi buna uyuz olmus, gitmis seriat polisine bu adam Allah'a kufretti demisti adam en son idam ile yargilaniyordu. Sanirim Turkiye'ye getirmeyi basardilar. Suudi arabistan(arap ulkeleri) hapishaneleri sucsuz yere yillardir iceride yatan, iskence goren, iftiraya ugrayan yabancilarla doludur.

Pis bir arapta, asla vicdan yoktur. gidecegin o pislik arap ulkesinde(hangi olursa olsun sonucta hepsi ayni bokun degisik rengi) basina birsey geldiginde ceza evine dusutugunde ASLA derdini anlatacak ve dinleyecek bir makam bulamzsin. Orada pis bir arabin sozu mahkemede herseyden ustundur, heleki bu ibne birde Allah, Kitap uzerine yemin edip ifade verirse, o zaman cezaevinden cikmayi aklindan cikar.

Ben hatirliyorum, cocukken karsi komsumuz libya da calisiyordu, normalde libya dan yurtdisina para cikarmak yasak adam dis macunun icine para koymus havaalaninda yakalanmisti yanlis hatirlamiyorsam 6 yil ceza evinde kalmisti. 6 yil sonra mahkeme buna ulkeyi terk etmemek sartiyla sali vermis, adamda bir yolunu bulup kacik gelmisti. Geldigi gunu hatirliyorum, gecmis olsuna gitmistik. Adam anlatirken resmen hungur hungur agliyordu.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    arcsinx bunu yazdı

muhendisligi bilmem ama dubai de normal iscilere(malezya, filipin, singapur, hindu vs ye) kalacak yer sirket veriyor maas aylik 800 dolar falan. Ama it gibi calistiriyorlar, hicbir sosyal haklari yok, sosyal guvenceleri yok, haftalik izin patrona bagli bu hafta izin yok derse izin yok.

yukarida saydigim kisiler, dubaide 3 ay calisip memleketlerine nasil akcacaklarini dusunuyorlar.

arabistan yalakalarina bakma sen, arabistana gittgiinde ilk is; isveren senin pasaportuna el koyuyor. o istemedigi surece ulkeyi terk edemiyorsun. Seninle isi bittikten sonra pasaportunu baska bir sirkete satiyor. Sende istesende istemesende orada calismak zorundasin, tam bir kole sistemi var.

Bence bir insanin yer yuzunde yasamayi isteyecegi en son ulke suudi arabistandir.

Gecen yillarda haber cikmisti, adam berber musterisi buna uyuz olmus, gitmis seriat polisine bu adam Allah'a kufretti demisti adam en son idam ile yargilaniyordu. Sanirim Turkiye'ye getirmeyi basardilar. Suudi arabistan(arap ulkeleri) hapishaneleri sucsuz yere yillardir iceride yatan, iskence goren, iftiraya ugrayan yabancilarla doludur.

Pis bir arapta, asla vicdan yoktur. gidecegin o pislik arap ulkesinde(hangi olursa olsun sonucta hepsi ayni bokun degisik rengi) basina birsey geldiginde ceza evine dusutugunde ASLA derdini anlatacak ve dinleyecek bir makam bulamzsin. Orada pis bir arabin sozu mahkemede herseyden ustundur, heleki bu ibne birde Allah, Kitap uzerine yemin edip ifade verirse, o zaman cezaevinden cikmayi aklindan cikar.

Ben hatirliyorum, cocukken karsi komsumuz libya da calisiyordu, normalde libya dan yurtdisina para cikarmak yasak adam dis macunun icine para koymus havaalaninda yakalanmisti yanlis hatirlamiyorsam 6 yil ceza evinde kalmisti. 6 yil sonra mahkeme buna ulkeyi terk etmemek sartiyla sali vermis, adamda bir yolunu bulup kacik gelmisti. Geldigi gunu hatirliyorum, gecmis olsuna gitmistik. Adam anlatirken resmen hungur hungur agliyordu.

alla alla adam hapisden cıktıkdan sonra Lübnanı terketmeyeceksin diye sart mı koymuslar :|

Hapis konusunda gelişmemiş ülkelerin çoğunda böyle problemler var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    u235 bunu yazdı

alla alla adam hapisden cıktıkdan sonra Lübnanı terketmeyeceksin diye sart mı koymuslar :|

Hapis konusunda gelişmemiş ülkelerin çoğunda böyle problemler var.

Abi konu gizli degil diye adamin ismini veremiyorum. Yemin billah adam anlatirken cocuk gibi agliyordu. Hapiste adama neler yapmislar, polisler neler yapmislar.

Dile kolay aga, adami 6 yil ceza evine atmislar. Disari cikarkende ulkeyi terk etmeyecegine soz verince salmislar.

Dikkatini cekerim, mahkemesi daha bitmemis, sadece 6 yil sonra tutuksuz yargilanmak uzere serbest birakmislar.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hoca ben yıllardır yutdışında hollandalısı, arabı, ingilizi, mısırlısı, yunanı, dubailisi her tür adamla ortak projelerde çalıştım. Toplantılara gittim.

Tek bildiğim yabancı dil ingilizce, Daha ingilizce bilmeyenine rastlamadım. az çok herkez biliyor anlaşabileceğin düzeyde. yani ingilizcen iyiyse mısırlısıylada konuşursun dubailisiylede.

Gittiğin firmada ingilizce bilenler azsa o firmadan hayır gelmez zaten.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek

şartlar bu kadar kötüyken peki bok mu var bu kadar türk arap ülkelerine çalışmaya gidiyor, çok çelişkili geliyor. Ya da hevesle gidip pasaportları kaptırıyorlar 

Toplam Hit: 4058 Toplam Mesaj: 48