folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Arkadaşlar Hangi Web Tarayıcıyı Kullanmalı.

Arkadaşlar Hangi Web Tarayıcıyı Kullanmalı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Konudaki mesajları okumadan atlıyorum, postladıktan sonra kurcalayacağım. Benim de kafamdaydı bu soru. Kendimi bildim bileli chrome kullanıyorum. O çıkmadan önce de Firefoxtaydım.

Safari konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bizim üniversite google'a epey karşı. Gerçi almanyada genel durum böyle, kimse google'ı sevmiyor ve asla güvenmiyorlar. Üni bilgisayarlarında, clusterlarda falan chrome yüklü değil /yüklenemiyor. Firefox var standartta. Yurtlarda falan interneti bağlarken chrome kullanmayın uyarısı yapıyorlar.

Haklılık payı?

Her hareketini, her dökümünü, her şeyini loglayan bir yazılımı bilgisayarında tutar mısın? Bazıları tutmuyor, tutulmasını istemiyor. 

Sizin üniversitedekiler anlaşılan Cem Yılmaz ile tanışmamışlar. Yoksa CIA peşimde esprisi yapar siktir et derlerdi.

Safari da kapalı kaynak o da bir ABD menşei firmanın elinden çıkma bir yazılım. Google'dan çekinen sırtını Apple'a yaslamasın, ikisi de aynı yere hizmet ediyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

firefox yada chrome kullanıcan yani. geri kalanı işin fantezi yada alıskanlık kısmı.

solstice tarafından 26/Haz/16 15:45 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

edge i kim takar. daha bismillah kullanayım dedim 50 tane soru sordu kapatım hemen.

chrome gibi herşeyi hazır tarayıcı varken maceraya ne gerek var.

chrome iş yapıyor bırakta bataryayı harcasın anasını satayım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

Alışkanlıktan dolayı mozilladan vazgeçemedim tek sıkıntım flashlı siteler iyi miktarda ram varsa mozillada kolay kolay çökme sorunu olmuyor birtek webwhatsapp için chromu kullanıyorum ondada sebep mozillada kopyaladığım linki web whatsappta yapıştıramıyor olmam dı senkronizasyon olayıda çok güzel ubuntuda da windowsda eklentilerim themalar herşey yerli yerinde geliyor. internet explorerı galiba herkes benim gibi sadece chrome firefox indirmek için kullanıyor, bunun dışında kamuda çok yoğun kullanılıyor tahminim başka tarayıcı bilmediklerinden :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Mozilla Firefox

İlk versiyonlarından beri firefox kullanırım...

Başkasına alışamadım...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

OPERA en kralı abi. ama son bir kaç sürümdür videolarda özellikle youtube da hep sıkıntı çıkmaya başladı sayfayı yenilemek zorunda kalıyorum bir kaç kez. bu sorunla karşılaşan oldumu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Vivaldi deyip kenara cekilirim :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

temmuz sonu yayınlanacak büyük windows 10 güncellemesiyle edge e eklenti desteği de geliyor. şuan insider sürümlerinde edge de eklenti desteği mevcut hatta.

şuan sadece youtube dan video bakacaksam chrome açıyorum o da reklam engellesin diye. diğer türlü edge gayet hızlı ve hafif.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

günlük kullanımda opera (ilerde vivaldiye geçicem) , download, ss alma gibi işlemlerde maxthon, facebook twitter gibi sosyal ağları kullanırken chrome, dandik işler yaparken firefox (eklentiler nedeniyle) kullanıyorum. Neden birine takılıp kalalımki?

:|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek
    masteryoda bunu yazdı

Alışkanlıktan dolayı mozilladan vazgeçemedim tek sıkıntım flashlı siteler iyi miktarda ram varsa mozillada kolay kolay çökme sorunu olmuyor birtek webwhatsapp için chromu kullanıyorum ondada sebep mozillada kopyaladığım linki web whatsappta yapıştıramıyor olmam dı senkronizasyon olayıda çok güzel ubuntuda da windowsda eklentilerim themalar herşey yerli yerinde geliyor. internet explorerı galiba herkes benim gibi sadece chrome firefox indirmek için kullanıyor, bunun dışında kamuda çok yoğun kullanılıyor tahminim başka tarayıcı bilmediklerinden :)

12 gb ram var sistemde isletim sistemim 64 bit yani aktif olarak tüm ramler kullanılıyor yinede çökme oluyor gel gör ki vazgeçemiyorum :/

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
Toplam Hit: 5039 Toplam Mesaj: 44
web browser