folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Asgari Ücret 527 (Y)Tl Kim Geçinecek Bu Parayla?

Asgari Ücret 527 (Y)Tl Kim Geçinecek Bu Parayla?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Sevgili müritler gerçekten bu parayla geçinen insanlar varmış nası geçiniyorlar

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TaNeR
    TaNeR's avatar
    Erkek
    nie geçinmesinler  arkadaşım millet  taksimde  etilerde  oturupta  marka  giyinmiyorlar...aza  kanaat  etmeyen çoğu n*h... şuan bu maaşa  çalışacak ve muhtaç inan  kaç milyon insan var... burası amerika  deil  ingiltere  deil (:

Gönlündeki Yaraların Kanını Dindir, Yüzde Yüz TÜRK Olduğun Gün Cihan Senindir..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek
    Geçeleri parkta yatar sabahları simit öğlen akşam martı döner yersen geçinebilirsin bunla.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek
    Eğer büyükşehirde değilsen kıt kanaat geçinirsin.Başka alternatifte yok zaten...

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

hocam o paraya kırk takla atan var memlekette belki sen burayı avrupa ile karıştırdın Hocam Burda 200ytl sakat maaşı ile 5çoçuğunu büyüten aileler var...

ne yazık ki türkiye'nin acı gerçeği bu 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek

işçiyi kim takıyo hoca ? memur zamı acıklansın ozman görceksin yaygarayı...

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    Hocam herkes bu soruyu soruyor ama olaya bir de şu yönünden bakalım. Ben devlet memuruyum. ve her sene devlet, memuruna 20 ytl zam yapıyor bu zammı da 10 ytl sini yılın ilk 6 ayı veriyor, diğer 10 ytl sini de ikinci 6 ayında veriyor. ama her sene temmuz ayından sonra vergi dilimine giren memurların maaşları taa bir sonraki yılın ocak ayına kadar 60 ile 100 ytl arası kesintiye uğruyor. yani devlet memuruna kaşıkla verip kepçeyle geri alıyor.

Öte yandan geçen yıl 432 ytl olan net asgari ücret bu yıl 527 ytl oluyor. yanin 95 ytl zam yapılmış daha ne istiyosunuz. öpünde başınıza koyun.

Adsense Gelirli Siteler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

herkes kendi açısından bakmasın olaya beyler :| memura 20 ytl zam yapılması , işçinin maaşının 400 den 500 e çıkmasını çok süper bişey yapmaz. sana 20 ytl zam yapılması kadar o da haksızlık. yani sana yapılan zamdan fazla diye o iyi mi oluyor? öpülüp başa konulası bi durum mu yapıyor ? geçtim..

200 ytl sakat maaşı ile 5 çocuk büyütülmesi gibi 500 ytl de azdır. 200 ytl ile de , 500 ytl ile de 1 çocuk büyütmek bile imkansız. iki imkansız olay arasında hangisi daha imkansız diye bi yaklaşım mantıklı olmaz.

zaten "buna dua et" diye diye bu hale geldik :| siz bari böyle yaklaşmayın olaya :/

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    thehunturk bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hocam herkes bu soruyu soruyor ama olaya bir de şu yönünden bakalım. Ben devlet memuruyum. ve her sene devlet, memuruna 20 ytl zam yapıyor bu zammı da 10 ytl sini yılın ilk 6 ayı veriyor, diğer 10 ytl sini de ikinci 6 ayında veriyor. ama her sene temmuz ayından sonra vergi dilimine giren memurların maaşları taa bir sonraki yılın ocak ayına kadar 60 ile 100 ytl arası kesintiye uğruyor. yani devlet memuruna kaşıkla verip kepçeyle geri alıyor.

Öte yandan geçen yıl 432 ytl olan net asgari ücret bu yıl 527 ytl oluyor. yanin 95 ytl zam yapılmış daha ne istiyosunuz. öpünde başınıza koyun.

kendi ağzınla dedin 432 ytl ye 95 ytl zam oldumemur maşı gibi bin ytl ye değil fark burada bazı arkadaşlarda aza kannat etmeyen çoğubulmaz demiş zaten aza kannat ede ede ebemizs..afedersin kannat etmeme durumu yok kanaat etmediğimizi söyleme durumu var kanaat edilecek gibi değil çünkü etmeyip ne yapacağız elimizden ne geliyor biz aza kanaat etmesek bile ske ske ettiriyorlar

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek
    darkness_izmir bunu yazdı:

işçiyi kim takıyo hoca ? memur zamı acıklansın ozman görceksin yaygarayı...

hacı doğru söylemiş. sen yaygarayı ozaman gör. cübbeleri filan giyip çıkıyorlar.

bikere memlekette 2500 3000 ytl kazanan memur da var, 1000 ytl kaznana da.. benim anlamadığım hepsi yürüyor bağırıyor çağırıyor.

bununla beraber, 400 den 500 e çıkan maaşlarından şikayetçi olanlara, "buna şükredin" "az efendi olun yetinmeyi bilin" gibisinden cevaplar yazmışlar.. en düşük memur maaşı, asgari ücretin 2 katı..

asgari ücreti devlet vermiyor. patronlar daha fazla kazansın diye kurulmuş bir düzen heralde. güya sendikalar da işçiyi savunuyor.

devlet kendi memurları arasında gelir adaletini sağlamak için yüksek maaş alana az zam, düşük maaş alana çok zam politikasını uyguladı. önemli olan gelir dağılımını adil hale getirmektir.teoride doğrudur. ama bu birazda sadece memurlar arasında değil de, bütün halk arasında sağlanmaya çalışılsa fena mı ?

devletin kendi memurlarının istatistikleri ortaya koyuyor açlık sınırı diye 800-900 ytl yi.. ve memurların standardını ona udurmaya çalışıyor, ya da böyle söylüyor. ama işçiyi bunların hepsinin dışında tutuyor.

avrupa amerika ingiltere değil diyenler de olmuş. dediğiniz yerler kapitalist ülkelerdir. bizde nasıldır? kapitalizmin 3. sınıf bir kopyası şeklindedir. oralarda devlet vergiyle milletin anasını bellemez. ve memurunu doyurur, işçinin de doyurulmasını sağlar. 

burda yeni doğmuş çocukları da birgün vergi mükellefi yapmalarından korkuyorum :| matrixte yaşıyoruz. herkes sadece pil sanki. enerjilerinin tamamını karın tokluğuna haramak zorunda olan bir toplum..

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
     tamamıyla katılıyorum hacktorix doğru noktalara değişmişsin

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 7757 Toplam Mesaj: 63