folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Asgari Ücret 527 (Y)Tl Kim Geçinecek Bu Parayla?

Asgari Ücret 527 (Y)Tl Kim Geçinecek Bu Parayla?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Eğer asgari ücretle çalışmaya mahkumsa hayattan zevk alacak kadar lüks içinde yaşayamamaya da mahkum 

Ayrıca editledim de fikrim mi değişti?

Sadece yaptıklarımın listesini uzattım,

Bir de kredi kartı ekstreme baktım, 1000YTL nin üstünde harcadığıma karar verdim 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Alpn bunu yazdı:
    ----------------------------- 

Not:editledin hemen mesajı neyse sen haklı ol bu tartışmada:)oy oy bide tayyibi sokmuşsun araya helal :D

O yukardaki 'Başbakanımız 3 çocuk yapın diyor' lafına ithafen di. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

Musket bunu yazdı:

Eğer asgari ücretle çalışmaya mahkumsa hayattan zevk alacak kadar lüks içinde yaşayamamaya da mahkum 

Ayrıca editledim de fikrim mi değişti?

Sadece yaptıklarımın listesini uzattım,

Bir de kredi kartı ekstreme baktım, 1000YTL nin üstünde harcadığıma karar verdim 

Haklısın sorry.Musket fikrimi değiştirdi 1000 ytl ye ankara da 2 karı koca yaşanır!aksini iddaa eden hıncal dır uluçtur

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

olaya yeni bir boyut gelmiş :)

şimdi fabrikalarda atölyelerde filan köpek gibi çalışıp hakettiğini alamadığı için bebek sahibi olmasın yani öyle mi insanlar? :)

bunları yazanların kaçı evli kaçı çocuk sahibi? bekara avrat boşaması kolaymış derler. öbür tarafta patronlar 1 tane resmi 4 tane gayri resmi avrat edinsin, hepsine birer ev açsın, arabasını benzinini aslın, yemeğine tuz  ..mına bezi alsın, bide çocuk yapsın hepsinden, parası var ya .. ne de olsa patron.. ama ona para kazandıran, emeğini veren adama verdiği ücret yüzünden işçiler çocuk yapamasın öyle mi :)

ozaman masraflara ekleyelim şunu da:

asgari bu adam iki güne 1 2 sefer kayıyordur. ayda 20 - 30 prezervatif demektir bu. 10 tanesi 13-15 ytl denaylık 30 40 ytl kondom parasını da eklesinler maaşlara. şimdi dersiniz ki siz devlet bedava dağıtıyor sağlık ocaklarında. hacı onlar patlak çıkıyor :) devletin herşeyi gibi adi :)   

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hacktorx bunu yazdı:

şimdi fabrikalarda atölyelerde filan köpek gibi çalışıp hakettiğini alamadığı için bebek sahibi olmasın yani öyle mi insanlar? :)

bunları yazanların kaçı evli kaçı çocuk sahibi? bekara avrat boşaması kolaymış derler. öbür tarafta patronlar 1 tane resmi 4 tane gayri resmi avrat edinsin, hepsine birer ev açsın, arabasını benzinini aslın, yemeğine tuz  ..mına bezi alsın, bide çocuk yapsın hepsinden, parası var ya .. ne de olsa patron.. ama ona para kazandıran, emeğini veren adama verdiği ücret yüzünden işçiler çocuk yapamasın öyle mi :)

asgari bu adam iki güne 1 2 sefer kayıyordur. ayda 20 - 30 prezervatif demektir bu. 10 tanesi 13-15 ytl denaylık 30 40 ytl kondom parasını da eklesinler maaşlara. şimdi dersiniz ki siz devlet bedava dağıtıyor sağlık ocaklarında. hacı onlar patlak çıkıyor :) devletin herşeyi gibi adi :)   

Yahu o değil.

Bu işçiler havyar da yiyemiyor, sırf patron olmadıkları için.

Rus hatunlara da zıplayamıyorlar.

En iyisi herkes eşit olsun

Patron okusun çalışsın kazansın ama işçi ile aynı standartlarda yaşasın.

Ayrıca işçiye çok değil 50 lira (ayda) fazla maaş versen arkasında bakmadan ayrılır o şirketten.

Daha iyisi olmadığı için o patronla çalışıyor.

Ayrıca işçi dediğin adama 3 kere kazık atsan, fabrikandaki cihazından başlayıp eline geçen herşeye de zarar verir.

Ben bu milletimizdeki gariban koruma politikasını anlamıyorum..

Halbuki doğrusu güçlünün yanında olmak değil mi :| 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

Musket bunu yazdı:
    hacktorx bunu yazdı:

Yahu o değil.

Bu işçiler havyar da yiyemiyor, sırf patron olmadıkları için.

Rus hatunlara da zıplayamıyorlar.

En iyisi herkes eşit olsun

Patron okusun çalışsın kazansın ama işçi ile aynı standartlarda yaşasın.

Ayrıca işçiye çok değil 50 lira (ayda) fazla maaş versen arkasında bakmadan ayrılır o şirketten.

Ayrıca işçi dediğin adama 3 kere kazık atsan, fabrikandaki cihazından başlayıp eline geçen herşeye de zarar verir.

Doğrudur haklı yani işçi rus sikemiyo diye zammı olurmuş!

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Biz fakir fukara lisesli gençlerin 3 aylık devlet bursu miktarını bilken varmı???
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    valla biz 8 e gidiyoz benim arkadşım 3 veya 6 aylık 301 ytl alıyor

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

hacı abi kapitalizmi benimsediğim için demiyorum ama, kapitalizmin gereklerinden olduğunu bilyiorum zenginliğin nimetlerinden faydalanmanın doğal karşılanması gerektiğini.

ona ses etmem. böyle bi düzen var içindeyiz. zengin olursak biz de faydalanıcaz.

ama normal standartlardan değilmidir çocuk yapma hakkı? yani asgaridir insan için .. lüks değil ki.. kim istemez ihtiyarladığında kapısını çalacak bikaç evladı olsun?? hastalandığında dara düştüğünde yanında birileri olsun..

sana hak vermiyor değilim. gerçekten asgari ücret çocuk yapmayı lüks kılıyor malesef. ama nekadar doğru bu durum? ve gerçekten memleketin kapasitesi buna elverdiği için olsa gene başım gözüm üstüne. ama gelir dağılımındaki uçuruma bakarsak nasıl mazur görücez bu durumları?

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

Musket bunu yazdı:

burda da katıldığım noktalar var. ama madalyonun ik iyüzü var gene.

doğru işçi sadık olmalı biraz. patronu yüzüstü bırakmamalı. ama patron da daha ucuz çalışcak adamı bulsun anında tekmeyi basar bunu da biliyoz:)

3 kazığı hangi adama  atsan , pozisyonu ne olursa olsun elinden geleni ardına komaz:D:D işçisi de patronu da:D

güçlünün yanında olan çok kişi var zaten garibanın yanında olmak daha makbul:) şahsen ben güçlünün yanındakilere bakıyorum abi:) bir alay deve götü yalayıcısı var ve o topluluğun arasında görülmekten utanç duyarım :D

Toplam Hit: 7817 Toplam Mesaj: 63