folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerde Teneke Bardakla Çay İçme

Askerde Teneke Bardakla Çay İçme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

dün öğle vakti çay içerken Cncde çalışan bir abiyle tartıştım.

konu : halen daha askerde teneke bardakla çay içilmesi.1-2 yıl sonra gideceğim askere henüz bilmiyorum ortamı cnc ci abi askeriyede halen daha teneke bardakla çay içildiğini iddia ediyor kendisi 2001 de yapmış küçük jandarma birliklerinde belki değişmiştir diyor ama alay birliklerinde tugay komutanlığında sabah kahvaltısında teneke bardak ile çay içildiğini ileri sürdü. bende hayır abi yıllar geçiyor insanlar gelişiyor özellikle Askeriyede teknolojik olarak değişiyor herşeyde bir değişim olmalıdır dedim. ama oda söz kutsaldır askeriyede subay ne derse o olur mesela : bir ağaç vardır komutan 100 yıl bu ağaca kimse dokunmayacak dermiş kimsede dokunamazmış. doğrudur bunlar olan şeyler dedim.ama değişmeli ben değiştiremem fakat birileri gelip değiştirecektir. olmadı plastik bardak ile çay içilir kendiside nereye sığdıracan binlerce kullanılmış plastik bardağı  hergün 1 yılda ne kadar eder filan filan.

büyük Tugay komutanlığı gibi yerlerde halen daha teneke bardak ile çay devam ediyormu arkadaşlar? 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    82/4 bitirdim benim zamanımda vardı teneke bardak sabah kahvaltılarında ama koğuşlar yakın olduğundan kendi kupamı getirirdim ben
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

poahahahah :D manyak konuymuş.

1/2/2006 - ASKERE GİDECEK OLANA;birazda gelmiş olana-1

Hani askere gitmemişsen yarım adamsın denir ya;bence doğrusu Askere gitmemişsen durum komedisi nedir bilemezsin,,

-Askerin Öğleden Öncesi:

• 06:00-Bozuk para bile niye zıpladığını bilmez ama; işte o kadar düzgünlükte yatak yapmak
    • 07:00-5 adet bisküviye eşlik eden reçel;ve tadını hiç unutamıyacağın teneke bardakta ÇAY
    • 08:00-İştima (Sağlamanın sağlaması yapılarak defalarca,sayılman..
    • 09:00-Spor ( İlk haftalar hiç bir uyumun olmadığı,sonraları nefesi bile aynı anda aldığın toplu aktiviten

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

cvplarınızla abartmışsınız. oldu olacak kavga etseydik. o öyle diyor bende böyle diyorum hala varmı merak ettim.

edit: bunun üzerine demir tasta çay içtim :) güzel oluyor

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

taşşak geçeceğinize adam gibi cevap verin.

hocam hala var mı bilmiyorum ama, askere giden adam paso çatışmadan çatışmaya koştuğu için ya da sürekli eğitimde olduğu için pek de kibar olmaz :) cam bardak dayanmaz bizim askere :)

plastik konusuna gelince, plastik de sağlığa zararlı olduğundan verilmiyor olabilir, gene en iyisi teneke bence :) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Acemi Birliğimi MALATYA 2. Ordu K.Lığı Ulaştırma Okulunda Yaptım.

Teslim Olma Tarihimin Son Günü Akşam Üstü Nizamiyeden Girdim. Direk Herhangi Bir Yatakhaneye Girdim. Sıkıntıdan Sabaha Kadar Uyuyamadım. Sabah 05:30'da Kalktık. Hala Sivillerleyiz. Bütün Acemiler Toplandı. Yemekhane Benim Kaldığım Bölüğe 2.250 Mt. Uzaklıkta. Soğuktan Köpek Gibi Titriyor(uz)um. Neyse. Sanırım 15 Dakka Sürdü Yemekhaneye Gidişimiz. Geldik Yemekhaneye Orda Usta Askerleri Bekliyoruz. Onlar Çıkacak Biz Giricez. Neyse Orda da Yaklaşık 10 Dakka Bekledik. İçeri Girdik. Geçtik Sıraya. Elimize Bardak Tutuşturdular. Kocaman. İçine Çaya Benzer Birşey Doldu. Hemen Sonra Bir Tabakta 2 Avuç  Kuru Üzüm. 3-4 Tek Siyah Zeytin. Minicik Somun Ekmek.

Çayın Tadına Baktım, Ilık, Az Şekerli. Ben Bir Yandan Kahvaltıya Bakıyorum. Bir Yandan Etrafa. Neyse Şaşkın Şaşkın Gittim Oturdum Masaya. Arkadaşlarla Kahvaltıya Anlam Vermeye Çalışırken, Nöb. Komutan Bağırdı. 5 Dk. Doldu. Herkes Eğitim Alanına. Ben O Zaman Dedimki:

" Haydaaa Ben Nere Geldim. Şimdi Ziki Tuttun Olum İbrahim "

Neyse Sonuçta Teneke Bardak Değildi. Paslanmaz Çelikden İmal Bir Demirdi Ama Tam Olarak Bişey Diyemem.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    Doğrudur Hala teneke bardakla çay içilir askerde. Bunun mantığı basit. kırılmamaları.

Adsense Gelirli Siteler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    cam kupa olsun bizim olsun
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek
    abi askerliğin en iğrenç kısımlarından biri o ya :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

hay a.. ya tekne diyo okyuom diyom ne alaka tekne-çay  tekne- çay.. tekne-çay eğrisi :D

meğer tenekeymiş :D 

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

askerden geleli 2 ay oldu..Canakkale / ezinede yaptım..

evet hala Teneke bardakta çay veriliyor ve bu asla ve asla askeriyede değişmez..

Nedenmi:  Asker 2 veya 3 metreden bardağı Çöp tenekesinin içine fırlatıyor :)  Porsalen veya camıda fırlatır :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
Toplam Hit: 6749 Toplam Mesaj: 37