folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Askere Gidiyorum, Hakkınızı Helal Edin Dostlar [Geldim]

Askere Gidiyorum, Hakkınızı Helal Edin Dostlar [Geldim]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Kütahya hava er ile ilgili net ve güncel bilgiler içerir;

Kantinler özel olduğu için pahalı nakit yok kart geçiyor 

Kütahya nın havası çok enterasan (sakin aldanma)

yanina maske antibiyotik boğaz pastili v.s al

Koğuşlar 8-10 kişilik ama hasta olursun 😁 olmam deme olmaman için gece bile maske ile yat 

Telefon için Çantayı çok aramıyorlar , fakat iyi bir saklama yap derim  , içeri girince bölük geçince önce çavuşu kafala , senden büyük veya küçük takılma tüm isler genelde onlar yapıyolar  çok kompleksli değilse telefonlada rahat takılırs'ın yoksa zor , sonra da becerebilirsen sosyal mühendislikle astı kafala 😉 

Günlük tıraşı temizliğine tertibine dikkat et çok ileride durma çokta geride durma zamanı öldürmeye bak 

Sürekli sıcak su banyo v.s var ben günde 2 duş alıyordum  ki süre kısıtlamasıda olmadı , para yönünden sıkıntın yoksa hic birşey bile almasan oradan tedarik edersin ( iç çamaşırlarım coktu benim evde vardı giy kullan at yapmıştım) renk takıntısı yok 

botun altına bence bir rahat tabanlık götür ayrıca büyük de alma

Bence orada yapılmasina rağmen Yemekleri çok iyi değildi , kart kısmındaki limit yükselebilir 

Son söz uyanık olursan bot bile bağlamazsın 

Şimdiden geçmiş bitmiş olsun 

C-force tarafından 19/May/21 00:48 tarihinde düzenlenmiştir

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Askerlik her yerde farklı.
    2020 Ocak ayında Samsun sahra sıhhıye okulunda bedelliydim.
    Mesela bizim koğuş 300 kişiydi. :) inanmayanlar oluyor öyle şeymi olur diye ama gerçek ne yazıkki.
    300 kişi olmanın tek zorluğu içtimalar, illa 1 kişi arazi oluyordu. Yağmur altında ayakta 1.5 saat beklediğimiz oldu.
    Yemek seçen biri olarak hiç zorlanmadım. yemekler bol çeşitli çıkıyordu aralarında kesin sevdiğim yada keyifle yiyebileceğim bir şey oluyordu
    Özetle aç kalmadım.
    Akıllı telefon yasak ama ben valizin astarının içerisinde iphone 8plus + 20.000mAh powerbank, 3-4 kutu reçeteli ilaç +2 kutu multivitamin soktum.
    Akıllı telefonu sadece hafta sonları öyle piyasaya bir bakmak manitaya fotograf atmak için kullandım. Teskeremi aldığımda 20.000mAh powerbank hala %17 doluydu tuşlu telefonuda bununla şarj ettım. telefoncuya sarj için telefon bırakmadım hiç. 

bunlar dışında yaz yaz bitmez bir sürü olay yaşadım bu kısacık sürede. Sıkıntı yaşarsan yum gözünü devam et çok takma.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    umit bunu yazdı

Vatan sana emanet. Hayırlı teskereler

fhfthfdhfghfdhfghfd

hleyn niye   ^^D`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jandark06
    jandark06's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Herkese merhaba, kısmetse perşembe günü Kütahya hava kuvvetleri komutanlığına gidiyorum askerlik görevi için. Bedelli gidiyorum 21 gün sadece, askerlikten sayılır mı pek bilmem ancak sonuç olarak askere gidiyorum. Yanıma 4er tane atlet ve don aldım Haki rengi aldım ama sorun olmaz umarım. Havacıyız diye mavi falan olmasın. Diş fırçası çorap, poşet kilit, jilet ve traş köpüğü, tırnak makası vs gibi basit şeyleri aldım.

Nakit olarak 100, kartta da 400tl olacak, 500 yeterde artar diye düşünüyorum. Yemek seçen birisiyim sebze hiç yemedim yemem.

Daha önce buraya düşenler anılarını maceralarını anlatabilirler mi ?

Çevremdekilere sorduğumda "duş için 5 dakikan var, acele et" şeklinde geri yanıtlar aldım. Benim keseyi köpürtmem 10 dakika sürüyor nasıl yaparız bunu acaba ?

Birde iPhone 8 plus var telefon olarak bunu götürüp emanete bırakayım, 21 gün sonra sarj alettiyle alırım bi yerde 10 dakika şarj eder kullanırım diyorum. Çalınma olmuyormuş ancak 100 tane telefonu bir araya koyuyorlarmış sanırım, bu nasıl oluyor bunda da yardımcı olur musunuz ?

Bunlar dışında nelere dikkatt etmem lazım ? Neleri yapmamalıyım, birisi artizlenirse dövim mi :D

Son olarak çok aktif birisi değilim forumda o yüzden çok tanınmıyorum ancak bir şekilde benim yadımcı olduğum yada bana yardım edenler var, Benden yana hakkım helal olsun herkese, farklı inançlardan olanlara da inandıkları şekilde helal olsun, hepimiz kardeşiz sonuçta. 

Herkes dikkat etsin kendisine Allah'a emanet.

Edit : aramızdan kütahyaya düşenler varsa şayet, botlarımın bağcıklarını 2 defa bağlarım, beni bulun :D

iyi tatiller hocam ben 2018de 2. celp oalrak kütahyada yaptım dua et bolca yağmur yağsın kütahyada asker üşütülmez direkt içerdesiniz. yanına bozuk para almanı öneririm kola su kahve otomatları var. yemek konusunu dert etme hiç.

Banyo için 5dk süren fln yok 30 dk duş aldığım bile oldu.

100 kişi 10 kişiyi öldürürse trajedi,10 kişi 100 kişiyi öldürürse strateji olur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

her ne kadar 21 gün bile olsa şimdi söylemeden olmaz; ben mi gideyim : DDD

askere gidenler bilir genel kuralı söyleyim; "ben bilmiyom" bunu hep hatırla çok işine yarar. nerde "şey"boktan iş var seni bulabilir hiç erkeklik yapıp yapmaya kalkma kaçabildiğin kadar kaçmaya bak (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Cevaplar için çok teşekkürler.

Telefon olayında şu durum var mı ?

Emanete verdim tetlefonu, gün içerisinde gittim, merhaba telefonumu emanetten almak istiyorum, 2 saat kullandım ettim sonra geri gettirdim tekrar emanete verdim ?

Sanırım yoktur böyle birşey, illa gizli saklı mı sokmak lazım ?

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Emanete verdim tetlefonu, gün içerisinde gittim, merhaba telefonumu emanetten almak istiyorum, 2 saat kullandım ettim sonra geri gettirdim tekrar emanete verdim ?

Telefonu guclu bi yapistiriciyla ensenin az azagisina yapistir. Veya kiyafete zula cep diktir. Dedektoru oraya tutmazlar.

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

Telefonu guclu bi yapistiriciyla ensenin az azagisina yapistir. Veya kiyafete zula cep diktir. Dedektoru oraya tutmazlar.

işte tecrübe konuşuyo :D

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

21 gün telefon kullanma günde bir kere aramak yeter hocam onunda ayrı bi kafası oluyor
    hiç müzik duyma kulaklık takma 21 gün kendini hep dolu sürekli bir şeylerin olduğu ama içinin bom boş olduğu zihinsel temizlik olayına bırak bence 
    yorgunluktan ölüyordum ayaklarım patlıyordu ama o meşguliyet ve orası hariç hiç bir şey düşünmeme olayı müthiş  bir şey bir daha bulabileceğimi sanmıyorum iyi değerlendir.

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PersonalJesus
    PersonalJesus's avatar
    Erkek

Aga ben 12 ay yaptım. Sizce de 21 gün için bu telaş fazla değil mi ya komik geliyor bana şu an arkadaşın yaşadığı kafa :D

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Toplam Hit: 8044 Toplam Mesaj: 59
askerlik bedelli kütahya