folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerliğini Yapmış Olanlar Bakabilirmi

Askerliğini Yapmış Olanlar Bakabilirmi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek

Ayakkabı numaran neyse onu al. İlk aldığında da giymeden önce topuk üst kısımlarını sert birşeyle zedelemeden ez. Daha sonra boya hemen yumuşasın. Ben böyle yapıp rahatlatmıştım ayaklarımı. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Her ne yaparsan yap dostum, ben gitmeden önce bile askeri bot giyiyordum, gidince alışık olmama rağmen ayağıma yine vurdu, normal ayakkabı numaran herneyse onu iste onu al öbür türlü sıkıntı çekersin, artı artık eskisi gibi değil birçok şey icab ederse parayla bot bile alırsın:) Ama sana hayati bir tavsiyem olabilir, bot vurması veya bilimum yaralanma için arko inanılmaz bir ilaç etkisi yapar, dolayısıyla yanında arko krem olsun, zamanı gelipte kullanman gerektiğinde beni anımsarsın:) ( ne demek istediğim o zaman anlaşılır ancak)...

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

botmus,muayeneymis kafana takma, kendiliginden hallolacak sikintilar hepsi. 

yap gel krallar gibi askerligini, ufkun acilir. hayatlar gorursun, hayat ongorursun.

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

ulan gidecek adamlarıda korkutmayın nazi kampı değil askerlik yapmaya gidiyorsun yok botu büyük veriyorlar yok kamuflajı küçük veriyorlar onlar babamın zamanındaydı bence her türk gencinin o ortamı görmesi lazım iyisiyle kötüsüyle

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

askerliği ne olarak yapıcan belli olsun daha net bilgi verilir şimdi konuyu heyecanlanıp boşuna açmışsın gibi geldi bana :/
    askerlik şubenden yapman gerekenleri söylerler zaten arayıp takip et ...
    şuan asteğmenim, öyle dal daşak kontrolüydü felan iğneydi içli dışlı muayene tarzında hiç bişey yapılmadı bu arada . askerlik şubesine gitmeden önceki muayenede ne yazdılarsa o . kısa dönemleri bilmiyorum .
    normal ayakkabı numaranı söyle 1 numara büyük verir . ilk haftanın sonunda yürümekten ayakların şişince tam geliyor (kendini  psikolojik olarak hazırla bu gerçekten oluyor) . Kamuflajı da levazımcı başçavuş ayarlıyor ...

sana tavsiyem yanında bankamatik kartı götür . bide kulak tıkacı . hatta gitmeden önce tekrar konu açarsın alışveriş listesi yazarlar ...

valar morghulis ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

şimdiden geçmiş olsun :)

bot mot kafana takm çünkü hiç ummadığın şeyler orda sorun olur anlık çözümler bulacaksın.

akışına bırakırsan iyi olur plan yaparsan hayal kırıklığı yaşarsın ;)

şemsiye girdikten sonra çok kurcalama derim.

kuytul tarafından 06/Nis/14 23:21 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

şimdiden geçmiş olsun :)

bot mot kafana takm çünkü hiç ummadığın şeyler orda sorun olur anlık çözümler bulacaksın.

akışına bırakırsan iyi olur plan yaparsan hayal kırıklığı yaşarsın ;)

şemsiye girdikten sonra çok kurcalama derim.

yorumların hepsini tek tek okudum hepsinde bir haklılık, doğruluk payı var ama kuytul un yazdığı pay may değil :) baştan sona budur askerlik:) bu kafayla git hocam. hazırlığa gerek yok. Önemli olan hangi birlikte olacaksın jandarma mı tugayda mı denizdemi havda mı karada mı ve bunların içinde muhabere mi kademe mi neyse ona göre şekillenecek herşey :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Daha önce kaç, bir şekilde yırt diyenlere kızardım.Çok zor şartlar altında askerlik yapmama rağmen fikrim değişmemişti.Ama şimdi bende onlardan oldu.Vallahi çekilmez bu zulüm.Zaten değmez.Gereksiz.Artık anlamı yok.Allah yardımcın olsun ne deyim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam direk birlige katilacaksın bundan sonra Orada girişte aşılar felan olucaksın . Ayrıca kamuflaj zaten büyük olucak ıstesende istemesende... Ayakkabıyı tam ayagına göre al bence .. yürüyüş felan yapıcaksınız sürekli ayakkabı en onemli şey askerde :). hayırlı teskereler.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hrnakyz
    hrnakyz's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı

dostlar selam

askerliğini yapmış olanlara bir kaç sorum var

1) Ben muayne oldum belgeme askerliğe el verişli yazdılar yeniden muayne olacak mıyım askerlik dönemi yaklaştığında ? çünki muayne pekte beklediğim gibi olmadı sağlık sorunun varmı dedi yok dedim boy kilo sonra gönderdi kağıda işleyip

2) Muayne mi tüm işlemlerimi yaptırdım. Sistemin hangi celpe atacağını bekliyorum. Bundan sonra başka bir işlem yaptırmıyıcam dimi teslim olacağım yer  belli olacak gidicem oraya ?

3) bot ve kamafulaj alırken bir beden büyük alınmı birşeyler diyorlar o konularda başınızdan geçmiş tecrübeleri paylaşırmısınız dostlar ( yani 40 numara ayakkabı giyen birisine 41 al demiş biryer oradan aklımdak aldı )

yok hocam bir daha muayne olmayacaksın    askere başladıın ilk gün   zaten seni belli bir muayeneden geçirip sağlı sollu iğnelere tabii tutacaklardır.

botları sakın bi numara büyük alma  ayakların yaradan kurtulmaz 

bundan sonra  artık asker e gideceğin yer belli olucak   sonra devletin malısın

Toplam Hit: 4525 Toplam Mesaj: 45