folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Askerlik Süresi Gün Sayıyor

Askerlik Süresi Gün Sayıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

tam zamanında yapmışım askerliğimi :D artık benim böyle bir derdim yok. Allah gideceklerin yardımcısı olsun. Sağlam kaynaklardan aldığımız bilgilere göre 4 yıllık üniv. mezunları 15 ay diğer er ve erbaşlar 18 ay yapacakmış. askerliğin 18 aya çıkarılma sebebi ise mevcut kapasite şu anda %60  ve bu günden güne aşağı iniyormuş. Kapasitenin en az %90 olması da göz önüne alınarak askerlik süresinin uzatılması ile ilgili çok ciddi çalışmalar var. zaten siz de yakında duyarsınız.

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

jayde bunu yazdı:
    -----------------------------
    DrKill bunu yazdı:

adam üni okumuyor 15 ay

adam 2 yıllık okuyor 15 ay

adam açık öğretim bitirmiş 6 ay.

Okumayan insan için yeni sistem mantıklı, okuyan adam için yeni sistem saçma.

Bence yeni sistem mantıklı (ben okuyorum ama) zira eski sistemde bi o kadar adaletsizdi.

bu nasıl bir mantıktır çözemedim ben? madem aöfyi bu kadar hafife alıyorsun madem bu kadar basit o zmaan sende gir bitir 5 ay yap askerliğini.devlet kimseyi ayırmıyor bu konuda

ben oraya aöf ü küçümsediğimden yazmadım. üni okumayanla 2 yıllık okuyan arasında bir farkın olmadığı için yazdım. aöf ü okuyanın ki can da 2 yıllık okuyanın ki patlıcan mı? Yada zenginin canı can fakirin ki ?

Bu gün ibrahim tatlıses çıkmış trt 1 e yok oğlumu niye askere gönderip şehit ettireyim diyor. Bitirin savaşı diyor. Önce pkk ya destek verenleri bitirin diyemiyorda...

Bence gayet iyi oldu bi sene götümüzü si**inler önemli değil .

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naps
    Naps's avatar
    Erkek

Blue_moon bunu yazdı:

tam zamanında yapmışım askerliğimi :D artık benim böyle bir derdim yok. Allah gideceklerin yardımcısı olsun. Sağlam kaynaklardan aldığımız bilgilere göre 4 yıllık üniv. mezunları 15 ay diğer er ve erbaşlar 18 ay yapacakmış. askerliğin 18 aya çıkarılma sebebi ise mevcut kapasite şu anda %60  ve bu günden güne aşağı iniyormuş. Kapasitenin en az %90 olması da göz önüne alınarak askerlik süresinin uzatılması ile ilgili çok ciddi çalışmalar var. zaten siz de yakında duyarsınız.

Blue_moon sağlam kaynak derken?

Hayat Ölüme Giden Yolda Bir Düştür...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

biz enayimiydik,bizim işimiz gücümüz yokmuydu,bizim sevgilimiz yokmuydu, bizi analar doğurmadımı arkamızdan ağlamadılarmı, biz üniversitelerde 2 yılda olsa dirsek çürütmedikmi... bizim askerden önce işimiz yokmuydu.. bizde gittik 15 ay yaptık iki tane kız arkadaşımızdan ayrıldık,işimizi kaybettik, hala geleli 4 ay olmuş işsiziz. Harita Kadastro Teknikeriyim birde ha.... eeee ozaman 4 yıl okuyanlar aman işlerini kaybetmesinler aman karıyer yapsınlar aman tayyibin oğlu gemi alsın biz yaparız askerliği meraklanmasınlar. bu Vatan iki yıllık üniversite mezunları lise mezunları ilkokul mezunlarının zaten.. bu vatan 4 yıllık üni mezunlarının değil heralde.. onlar yaşamıyor bu devlette doğru.. onlar kariyer sahibi.. onlar mayına basar ayağını kaybederse işlerinin başında koşturamazlar .. doğru.. öteki yanda evli çocuk babası üni mezunu olmayan adam bacağını kaybeder köyde ailesine muhtaç yaşamaya mecbur kalır o önemli değil.. zaten allah vurmuş birde devlet vursun mantığıyla telef olur gideriz.. Ama Bunlar Ne İçin Herşey Vatan İçin..

Edit : 4 yıllık mezun derken godaman 4 yıllık üni mezunları ve askerden yırtmayı düşünen diyer sınıflar kasdedilmiştir.

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exTreMe
    exTreMe's avatar
    Erkek

asker sayisinin cokluguna goremi vatan savunuluyo artik bu devirde ya

savasta bize fuze atilsa 20milyon asker hepberaber ufluycezmi fuzeye dusmesin diye

teknolojik olarak biraz gelissek hic bole tartismalara gerek kalmaz gereksiz bi karar bence askerlik 1 hafta olsa n olur 10 sene olsa ne olur caydirici gucun olmadikca onun bunun teskeresine onay veriyimmi vermiyimi diye dusunursun

neyse mevzu derin...

F<ornication U<nder C<ontrol of the K<ing :Pp
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

exTreMe bunu yazdı:

asker sayisinin cokluguna goremi vatan savunuluyo artik bu devirde ya

savasta bize fuze atilsa 20milyon asker hepberaber ufluycezmi fuzeye dusmesin diye

teknolojik olarak biraz gelissek hic bole tartismalara gerek kalmaz gereksiz bi karar bence askerlik 1 hafta olsa n olur 10 sene olsa ne olur caydirici gucun olmadikca onun bunun teskeresine onay veriyimmi vermiyimi diye dusunursun

neyse mevzu derin...

Teknolojik olarak gelişmemişlikten bu konuyu tartışmıyoruz . herkesin eşit haklarda vatandaşlık görevini yerine getirmesinden yana olduğumuz söylüyoruz :)

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Berkant
    Berkant's avatar
    Erkek

Dedelerimiz 48 ay , Babalarımız 20 ay, Ağabeylerimiz 18 er ay askerlik yaptılar. Yazıklar olsun askerlikten korkanlara,sıkılanlara. Türk'ün vatan borcudur askerlik.

Savaş halinde kimlerin en önde kaçacakları belli... Allah Türkü Korusun ve Yüceltsin  [C*]

Söylemediğinin hakimi söylediğinin ise Mahkumusundur...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Şimdi bazı arkadaşlar çıkıp "yok efendim,beyin gücü yok efendim egitilmiş insanların köreltilişi" diyerek konuya istifra edecekler.Hani o,okumuş etmiş,körelmeye meyilli beyinlerin hepsi istisnasız nano teknoloji,kuantum mekanigi üzerinde çalışarak ülkeyi aydınlık gelecegi kavuşturucaklar ya.Bırakın şu palavrayı bahsettigniz adamların %80 i sikko okullardan mezun hiçbir halta yaramıyacak yada ittirme açıkögretim mezunlarını oldugunu biliyoruz.Birde bu adamlarında yarısı zaten askerlikten tabiri caizse "yırtmak" için okuduklarını da biliyoruz.Senin ülkenin üniversitelerinden daha ilk 500 e giren bile yok,fena sikmişler seni.İstersen tarihin en yüksek notlarıyla bitir okulunu,birini altından köpek gibi boyun egip hayatını itaat ederek geciregini sende biliyorsun yeme bizi.Kısaca sistem bu ülkede "ay aman 12 ay askerlik yapıcak körelicek beyni beyincigi,yok olucak ülkemin aydınlık gelecegi" diyebilcegin kültürel,düşünsel bireyler hiçbir zaman vermedi vermiyecekde.

Bireysel olarak bakarsak,4 yılda ögrendikleri ile hayatını idame ettirmeyi düşünen biri için 12 aylık arada veryansın etmek bana hiç inandırıcı gelmiyo.Gelin biz bunu,"Sıçtı kamil bez geitirin" diyelim.Geceyi en azından dürüst bir kaç kelam ederek kapayalım,canların,cananlarım,azap yoldaşlarım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strudll
    strudll's avatar
    Erkek

MaQneToR bunu yazdı:
    bence ii oldu tek tip askerlik ne o öle birisi 1 ay dieri 15 ay

şunun sencesini de açıklasan bi zahmet. bu ülkenin zaten nitelikli yetişmiş insana ihtiyacı varken, okumuş ve belli bir alanda uzmanlığı olan insanları 15 ay askere almanın matığını açıklar mısın bana. bu ülkeye, ekonomisine, bilimsel ve teknik alandaki çalışmalarına katkıda bulunacak insanların önüne engel koymaktır bu. bazıları eşitsizlikten bahsediyo. ben liseden sonra 4 yıl boyunca üniversite okurken yaptığım masraflar ne olacak peki. herhangi bir lise mezunu pekala çalışabilir ve hayatını kendi kazanabilir. ama biz öğrencilik boyunca yarı zamanlı çalışsak bile verimli olabilmek için tam zamanlı çalışmamız imkansız. o zaman benim zorum ne de 4 sene boyunca aileme yük olup okul okuyayım. bi de okuduktan sonra 15 ay askere alınıp bi de orda yük olalım. liseden sonra en az 4 sene de üniversite eğitimi alan mezunlar sonuçta bu ülkeye hizmet ediyorlar ve bu ülkenin ekonomisi içinde çalışıyorlar. bu yüzden ben Genelkurmay ın böyle bi karar alıcağını sanmıyorum. haberlerde çıkanlar da tamamen uydurma, savunma bakanı açıklama bile yaptı. Benim okuduğum kadarıyla yedek subaylığın kaldırılması için çalışma yapılıyomuş. bunun dışında üniversite mezunları yine 6 ay diğerleri ise 15 ay olarak askerlik hizmeti yapacak diye okudum. 

boş tenekeden çok ses çıkar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strudll
    strudll's avatar
    Erkek

olivetti bunu yazdı:

AnaMuhalefet bunu yazdı:

Ya bir de benim merak ettiğim konu şu:

Okuyup da diploma alan herkes kendi kesesi için çalışmayıp da direkt Vatan'ı kurtarmak, Vatan'a fayda sağlamak için mi çalışıyor?

Öyle bir atmosfer yarattınız ki neredeyse üniversite diplomalı herkes TAM BİR SÜPER KAHRAMAN...(Askere gitmemek şartıyla!) 

Atılan Post'lardan (mesajlardan) böyle bir anlam çıkıyor sanki? 

katılıyorum. yerinde bir karar..

insanların ülkelerine fayda sağlamaları demek sadece eline silah almakla olmuyor. ülke ekonomisi içinde çalışan üreten ticaret yapan herkes sonuçta bu ülkeye ve tabiki kendisine de hizmet etmiş oluyor. örneğin baraj projesinde çalışan bir mühendisin, o barajın ülkeye sağlayacağı katkılarda payı yok mu  veya bir işletmede yönetici olarak çalışan bir işletme mezunu o işletmenin faaliyetlerini sağlayarak onlarca yüzlerce belki de binlerce kişiye iş imkanı veren ve ülke ekonomisine katma değer üreten bir işletmeyi idare ederken bu ülkeye değil de başka bir ülkeye mi hizmet etmiş oluyor. ya da bir doktor (insanların hastalıklardan etkilenip işgörememelerinin ülke ekonomilerine olumsuz etkilerinii bir araştırın isterseniz) insanların sağlığı için mesai harcayıp sağlıklı bir toplum için çabalarken de mi bu ülkeye hizmet etmemiş oluyor.  

boş tenekeden çok ses çıkar
Toplam Hit: 13485 Toplam Mesaj: 80