folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Atatürkün Manevi Koızı 5.000 Ytl Alıor :S Yuhhhhh

Atatürkün Manevi Koızı 5.000 Ytl Alıor :S Yuhhhhh

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuDe_BoY
    RuDe_BoY's avatar
    Erkek

o kadar parayı alma sebebi sadece atatürkün manevi kızı olması ise gerçekten üzücü..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aZaPp
    aZaPp's avatar
    Erkek

Bizim babamız ataturk olmadı ama ataturku ataturk yapan bu ulkenın evlatları sehitlerıdır.Benım atam sehıt olmasaydı Ataturk olmazı(yanlıs anlamayın ataturku kotulemıyorum ama elestırme hakkına sahıpım hepımız sahıpız)bu ulke olmazdı,tabı bızlerde olmazdık.Sımdı soruyorum sıze yurdumuzun kurtulmasın da en buyuk rolu oynayan Gazi Mustafa Kemal ATATURK neden kızının menfaatlerını dusunerek bole bır vasıyet bıraktı(evet bunu hakedıyor 5.000 degıl 5.000.000 ytl versek az ama ataturkun yolundan gıtmek sartı ılen).Yok ne ataturku ben barlarda dıskolarda  fınk atacam dıyosa ona 5 kurus bıle fazla,haram...

Sızce sımdı bu ulkenın piçi muamelesını gormuyormuyuz,onlar yıyo bız bakmıyomuyuz,yada yalanmaktan zevk alıyosanız agzınızın suyunu doya doya yutkunun,cunku hıcbırınız ataturkun manevı kızı olamayacaksınız.Olamayacagız....

Hayat bir oyun olmuş sokaklar sahne,herşey sahte...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gulyabani
    gulyabani's avatar
    Erkek
    azapp doğru söylüyor bence. Atatürk her zaman eşitliği savunmuş ayrımcılığı adam kavurmayı sevmemişti.
    atatürk ün manevi kızı olabilir ama normal çalışmayan kadından ne farkı var, o da TC vatandaşı değilmi onun ne eksiği var ondan. sırf Atatürk ün manevi kızı diye bu kadar yardım mı edilir, ne gazilerimizin şehitlerimizin öz çocukları akrabaları var, onların kaçı ne kadar yardım alıyorlar?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

azap rumuzlu arkadaşa katılıyorum.sırf atatürk'ün kızı oldugu için ona o meblağ'da maaş bağlamak saçma.tamam ülkemiz avrupa birliği standartlarında bir ülke olur herkes maddi açıdan refah içinde olur şehitler gaziler işsizler fakirler fukaralar maddi açıdan muhtaç olmayacak şekilde yaşar o zaman verilir ama kalkıp bu ülke için elini kolunu babasını abisini kaybetmiş  gazi/şehitlerin kendilerine bağlananan asgari maaşla halk ekmeği kuyruklarında,ssk köşelerinde sürünürken kalkıp bu kadına milyarlarca maaş bağışlayıp kokteyl'lerde bilmem ne galalarında elinde şarap kadehi ile görmek benim içimi sızlatıyor...

aynı şekilde turgut özal'ın eşi semra özal içinde geçerli..turgut özal öleli 9 yıl felan oluyor.hala bu kadın açlıktan midesi kokanların takip etmekten kaçınmadığı elit kesimin himayesi altında olan posta gastesinin magazin sayfalarında boy gösteriyor.yiye yiye bitiremedi parayı..

bak ne güzel söylemiş rahmetli yavuz çetin..

Bak yine geliyor ayın sonu
    Yok mu yardım fonu
    Kimisi beş kuruşun
    Derdine düşmüş
    Kimisinin keyfi yerinde

Herkesin derdi ayrı
    Herkesin derdi aynı

Herkesin derdi kendine
    Bu dönemde
    Her dönemde

Platin saçlı karıların
    Altında grand cherokee
    Etiler ve boğaz hattı
    Civarında gezer tozarlar

Bir de ona sormak lazım
    Senin de bir derdin var mı diye

Herkesin tuttuğu kendine

Bu dönemde
    Her dönemde

Yine yaklaşıyor aybaşı günlerim
    Yokladım ceplerim
    Ben yine beş kuruşun
    Derdine düştüm
    Kiminin cebi şişkin

Herkesin derdi ayrı
    Herkesin derdi aynı

Herkesin derdi kendine
    Bu dönemde
    Her dönemde

Yetmişlilerde altmışlılarda
    Gözüm taytlarda

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    aZaPp bunu yazdı:

Bizim babamız ataturk olmadı ama ataturku ataturk yapan bu ulkenın evlatları sehitlerıdır.Benım atam sehıt olmasaydı Ataturk olmazı(yanlıs anlamayın ataturku kotulemıyorum ama elestırme hakkına sahıpım hepımız sahıpız)bu ulke olmazdı,tabı bızlerde olmazdık.Sımdı soruyorum sıze yurdumuzun kurtulmasın da en buyuk rolu oynayan Gazi Mustafa Kemal ATATURK neden kızının menfaatlerını dusunerek bole bır vasıyet bıraktı(evet bunu hakedıyor 5.000 degıl 5.000.000 ytl versek az ama ataturkun yolundan gıtmek sartı ılen).Yok ne ataturku ben barlarda dıskolarda  fınk atacam dıyosa ona 5 kurus bıle fazla,haram...

Sızce sımdı bu ulkenın piçi muamelesını gormuyormuyuz,onlar yıyo bız bakmıyomuyuz,yada yalanmaktan zevk alıyosanız agzınızın suyunu doya doya yutkunun,cunku hıcbırınız ataturkun manevı kızı olamayacaksınız.Olamayacagız....

hoca senin sehidin olmasa Ataturk olmazdı diosun ama Ataturk olmasa senin şehidin bok yoluna ölücekti onu hic dusunuyomusun??. Bazı seyleri yargılarken cevrenize bakın tayyip 7milyar maaş alıyor hakediyormu?? HYR Atamızın kızı 5milyar almıs cok mu goruyorsunuz millet devleti hortumluyor trilyonlar goturuyor Atamızın kızına 5milyar cokmu ??bugun devletin butun kademesinde yolsuzluk var hepsi trilyonlarla oynuyor atamızın kızına 5milyar cokmu?? siz 5milyarın pesinden kosucanıza sizin cebinizden cıkan paralarla trilyoner olan a.k evlatlarının pesinden kosun onları halledin sonra 5milyarın derdine düşün.70milyon insanı 5milyar mı kurtarıcak HYR ama 70milyon insanı o trilyonlar kurtarıcak

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

seninkinede züğürt tesellisi denir.o 5 milyarlar toplana toplana trilyon oluyor..tabii senin keyfin yerindedir asgari ücretle ev geçindirmediğin için 5 milyarın önemini kavrayamıyorsun..tayyip başbakan bu ülkenin başında iş yapsada yapmasada o maaşı alacak devlet başkanı sıfatı ile.peki ya atatürkün kızının sıfatı ne?

5 milyar toplan 12 adet asgari ücrete tekabül ediyor.yani o maaşla 12 kişi ev geçindiriyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    dkn dostuma sonsuz katılıyorum. Atamız olmasaydı sonsuz şehitlerimiz olurdu. Fakat Yunan topraklarında anzakların yaptığı uyduruk anma törenleri onları anıyor olurduk yunan soyismizle!! Arkadaşım Vehbi Koç'un vasiyeti ile sülalesi ne halde görmüyormusun? Onları neden irdelemiyorsun? 5 bin değil 5 milyar var onlarda!! O kadın o parayı almasın ite puştamı muhtaç olsun? Hem Atatürk kızana banka mı bırakmış? büyük şirketmi bırakmış. Küçük beyinlerinizi biraz yorun.Sağdan soldan duyduklarınızla el altından Atatürk düşmanlığı yapmayın.Atamız yüce türk ulusunun baş tacıdır.

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı:

seninkinede züğürt tesellisi denir.o 5 milyarlar toplana toplana trilyon oluyor..tabii senin keyfin yerindedir asgari ücretle ev geçindirmediğin için 5 milyarın önemini kavrayamıyorsun..tayyip başbakan bu ülkenin başında iş yapsada yapmasada o maaşı alacak devlet başkanı sıfatı ile.peki ya atatürkün kızının sıfatı ne?

5 milyar toplan 12 adet asgari ücrete tekabül ediyor.yani o maaşla 12 kişi ev geçindiriyor.

asıl seninkine mongol cevabı denir 5milyar toplana toplana trilyon olur diyosun o 5milyar 1kişiye veriliyor neyini toplicaksın arkadasım akıl var mantık var sana soyluyorum eger birseyler yapmak istiyorsan 5milyarın deil devletten hortumlanan trilyonların peşinden koş o trilyonlar bugun devletin kasasında olsaydı halkımız sefil olmazdı

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    1- azap adlı arkadaşımızı günah keçisi ilan edermiş gibi bir haliniz var, o Atatürk e bir şey dememiş ; Şehitlerimiz olmasaydı Atatürk, Atatürk olmasaydı Şehitlerimiz bir işe yaramazdı, Atatürk vatan uğruna ölümü göze almamış adamlar ile ne yapa bilirdiki.----- 2- Atatürk'ün kızına aylık 2000 Ytl neden yetmesin? 5000 ytl den daha az maaş alanlar ite-puşt a mı muhtaç?----- 3- Koç ailesine nolmuş? adamlar almanyadan yahudi leri taşıyarak paranın kulpuna vurmuş, bunun neyi kötü , adam kafayı açlıştırmış.----- sonuç olarak milli gelirin düşük olduğu bir devlette yaşıyoruz, 5000 ytl bazılarımız için çok büyük bir miktar.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    VisualBoy bunu yazdı:

1- azap adlı arkadaşımızı günah keçisi ilan edermiş gibi bir haliniz var, o Atatürk e bir şey dememiş ; Şehitlerimiz olmasaydı Atatürk, Atatürk olmasaydı Şehitlerimiz bir işe yaramazdı, Atatürk vatan uğruna ölümü göze almamış adamlar ile ne yapa bilirdiki.----- 2- Atatürk'ün kızına aylık 2000 Ytl neden yetmesin? 5000 ytl den daha az maaş alanlar ite-puşt a mı muhtaç?----- 3- Koç ailesine nolmuş? adamlar almanyadan yahudi leri taşıyarak paranın kulpuna vurmuş, bunun neyi kötü , adam kafayı açlıştırmış.----- sonuç olarak milli gelirin düşük olduğu bir devlette yaşıyoruz, 5000 ytl bazılarımız için çok büyük bir miktar.

ya arkadaslar anlatamıyorum galiba japonca mı solemem gerekiyor birkez daha soyluyorum ta ki siz anlayana kadar siz 5milyarın tasasına düşüceginize devletten hortumlanan trilyonların peşine düşün,suanda devletten trilyonlar hortumlayan bakanların peşine düşün bu trilyonlar sizin cebinizden cıkıyor anlamıyormusunuz bir yerde 5milyar obur yerde trilyonlarca para siz 5milyarın pesinden kosun sonrada 5milyar buyuk miktar diyin o devletten hortumlanan kattrilyonlar bugun yerine konulsa turkiyede ekonomik sıkıntı diye birsey kalmaz halkımız sefaletten kurtulur ama suc halkta o trilyonların pesinden kosucagına Atamızın kızının 5milyarının peşinden kosuyo

Toplam Hit: 7776 Toplam Mesaj: 55