folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateistlik Akla Ne Kadar Yatkın?

Ateistlik Akla Ne Kadar Yatkın?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

Her şeyden önce şuna değineyim: Bu yazdıklarıma inanmak istemezseniz sizi kimse zorla inandıramaz. Okuyacaksanız önyargılarınızı yıkıp okuyun. Akıl sahibi insanlar olarak düşünme yeteneğine sahipsiniz. Hoşunuza giderse,aklınıza yatarsa inanırsınız, yatmazsa inanmazsınız.

Diceksiniz ki kesin kararım inanmamakken neden okuma gereği duyayım. Ozaman pascalı dinleyin;

Pascal Olasılık teoremi ile bize neden dindar olduğu şöyle anlattı:

Beklentilerimize göre yaşayabileceğimiz 2 hayat seçeneğiniz var:

a)beklenen değer (hedonizm yani fiziksel hayattan zevk alma)

b)beklenen değer(dini hayat)

a) (ölümden sonra hayat yok olasılığı =>hedonizmden alınacak zevk),(ölümden sonra hayat var=>sonsuza dek lanetlenmek)

ve

b) (ölümden sonra hayat yok olasılığı=> fakat dinden alınacak zevk),(ölümden sonra hayat var=>sonsuz mutluluk)

-Pascal eğer a 

-ama a>b olursa dindar yaşayacaktı. Değişkenler olarak:

sonsuz mutluluk= ∞

sonsuz lanet= -∞

Dikkat edin. Sonsuz büyük bir sayıdır ve sonucu her türlü etkiler. Değişkenler yerine konursa b>a olur.

Ben size biranda dindar olun demiyorum. Sadece önyargısız okuyunve düşünme yeteneğinizi kullanın diyorum. Çok zor olmasa gerek.

1)Birazcık bilgisayar evrimini anlatayım size:

İnsan ve bilgisayar arasında çok bir fark göremiyorum. İnsanda bilgisayarda ayrıntıda oldukça karmaşık yapıya sahiptir. Biyolojiden insanın yapısını, hobilerinizden de bilgisayarın yapısını bilirsiniz.

Savunmam şu: Bilgisayarlar kendi kendine doğada evrim geçirerek oluştu diyorum. Evet bunda ısrarlıyım. Çünkü bir evrim sözkonusu. İlk bilgisayarlar basit işlemler yapıyordu ve oldukça büyüktüler.Bir hesap makinesi bir odadan daha büyük,mekanik ve 24 saatte cevap veriyordu. Sonra daha kullanışlı olan yeni modeller üredi piyasada. Elektronik olanı gelişti.Doğal seleksiyonla eski olanlar kullanılmadı,piyasaya tutunamadı ve yok oldu. Gün geçtikçe bilgisayarlar kendi kendini geliştirdi. Sonra tesadüfen internet denen şey oluştu. Birkaç kod birleşip bi vürüs oluştu. Virüsler birleşip yazılım tabanlarını,onlarda işletim sistemlerini oluşturdu. Nasıl olduda okadar kod bir araya gelip boyle mukemmel sistemler oluştu bilmiyorum ama bu tesadüfün sebebini anlamaya çalışacağım. Birinin bunu yaptığını görmedim dolayısıyla bu işin arkasında kimsenn olduğunu sanmıyorum.üstelik karsımda bilgisayarlar hakkında mantıklı olarak az gelişmişten çok gelişmişe doğru bir evrim açıklaması varken..”

Biraz bilgisayardan anlayan insan bu işin arkasındaki mühendisi inkar eden kişinin acizliğini anlar. Ateistlerin savunduğu Darvin hipotezi de işte bu kadar zavallı. Monitördeki kimyasalların birleşip ince bir ekran oluşturması, transistörlerin birleşip ağ yolları kurup işlemci oluşturması,bilgisayardaki tuşların oyuğundan boyasına,tasarımından fonksiyonlarına kadar kendi kendine oluşması size nekadar mantıklı geldi? Ki böyle bir şeyin olmayacağı kesinken(olabileceğini savunan aklından şüphe etsin artık bizahmet) nasıl olupda insan gibi mükemmel bir bilgisayarın kendiliğinden tesadüfen doğal seleksiyon zımbırtısıyla oluştuğu savunulur? Hemen laf sokmak yerine oturup önce düşünün biraz derim. Aklınızın hakkını verin!

2) Allah fotosentezde gizlidir. Amerikada yapılan fotosentez deneyi için milyonlarca dolar harcandı.Biri çıkıp o proje  için tüm içeriğinden,projesine,vidasından civatasına bir mimarının olmadığını savunarak kendiliğinden oluştuğu soyluyor. Üstelik Sadece 30 sn fotosentez için birçok biyolog,mühendis çalışıp, milyonlarca dolar harcanmasına rağmen! Bunu ücretsiz olarak yapan sistem piyasada mevcut. Hangi akıl bu sisteme tesadüf der?

3)Yaratıcı rüzgarda gizlidir. Fizikte kimyada biyolojide gizlidir. Duygularda gizlidir. Bilimde gizlidir.İnsanın kendisinde gizlidir.Görmek isterseniz tesadüflük penceresinden değilde mucize penceresinden bakın derim. Aksi halde gözlerinizi kapatıp görmek istemezseniz kimse size zorla gösteremez. Şimdi sanırım artık tanrının yokluğu ihtimali buruşturulup atılabilir diyorum.

“Allah ı görebiliyor muyuz? Hayır. O zaman yoktur”  diyecekler peki aklınızı görebiliyor musunuz? Hayır. o zaman akılsızın tekisiniz. görmedğinize inanmadığınızı kendiniz söylediniz.

Halen inanmıyor musunuz? Ben neden halen inanmadığınızı söyliyeyim. Çünkü kabul ederseniz rahat yalan söyleyemicek, rahat fuhuş yapamayacak,haram parayı rahat kullanamayacak daha genel olarak ifade edersek rahatınızı bozacaksınız. Keyfinize düşkünlüğünüzden ötürü inkardasınız. Ne kadar kötü hüküm veriyorsunuz farkettinizmi? Cesareti olanınız varsa kendisiyle yüzleşsin. Yoksa kendisine çok ama çok yazık eder.

Dipnot: Cennet ve cehennem,insanın neden yaratıldığı ve sınandığı,islamın neden doğru din olduğuna dair konulara final haftası arefesinde olduğum için ilerleyen zamanlarda değineceğim. Zaten inanmayan birine bunları anlatmanın ne kadar saçma olduğunu görmemek elde değil. O yüzden Allah ın varlığını inkar etmek için şimdilik cennet ve cehennem,öteki taraf,nerden doğru dini bulalım vs. tartışmaları şimdilik açmayın. Onlar zamanı gelince zaten konuşulacak.

Eknot: admin konu yanlış yerde mi değilmi pek emin değilim. şu sebepten dolayı toleranslı olmanızı isteyeceğim. derin konulara yazmak istedim.ancak konu açmak iiçin 1000 login istedi.ben pc acıldığında login olurum kapatana kadar oyle gider. hergün 5 kere bile login olduğumu hesaplasak bile 6.5 7 ay gibi bi süre eder. ayrıca sizden ateist taraflı yazılara gösterdiğiniz anlayışı burdada göstermenizi rica edeceğim.

müritlere saygılarla...

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Nedir lan bu ateistlik artmaya başladı konu millet dinden mi dönüyor?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

LÜTFEN MESAJ YAZMADAN ÖNCE 6. SAYFADAKİ YORUMLARI OKUYUN! SANIRIM SORUN ORDA ÇÖZÜLDÜ.

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

hiç yatkın değil akla...

///______________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

baron_27 bunu yazdı:
    -----------------------------

hiç yatkın değil akla...

işte doğru cevap! :D inanmayanlar uzun diye okumayıp atladığı yazıyı okusun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

uhp bunu yazdı:

mortyr bunu yazdı:

Nedir lan bu ateistlik artmaya başladı konu millet dinden mi dönüyor?

hocam müslümanız elhamdülilah. yazıyı okumamıssın anlasılan.

Hocam zaten okumadan yazdım öyle yazma nedenimde sanırım tartşıma oluşacak bu konudan o nedenle daha yeni ateistlerle ilgili 1 konu okudum anında bu açılmış ondan :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

her çocuk ateist olarak doğar... daha sonra toplum onu şucu bucu yada ocu yapar... hala içindeki çocuğu yaşatanlara selam ederim ;)

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

her çocuk ateist olarak doğar... daha sonra toplum onu şucu bucu yada ocu yapar... hala içindeki çocuğu yaşatanlara selam ederim ;)

düzelteyim. her çocuk müslüman doğar. toplum onu şucu bucu yada ocu yapar... hala içindeki müslümanı yaşatanlara selam ederim.

*selam Allahın isimlerinden birisidir. onu kabul etmezken apaçık düşünemediğin belli.

Asıl şimdi selamlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Düşüncelere saygım sonsuzdur. Bir çocuk ateist doğmaz sadece dinin seçmemiş doğar. Ve bilincine kavuştupunda dinin sçmeli. Demokrat ülkede yaşıyoruz. Kimse onu şucu bucu yapamaz isterse istediğini olabilir...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Abi bu hikayeyi milyonuncu kez görüyorum.

He is finding himself.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

Abi bu hikayeyi milyonuncu kez görüyorum.

abicim bikezde okuyup yorum yazın! Konuyu yanlıs baslıklamı actım diye dusunuyorum.

Elhamdülillah müslümanız.

Toplam Hit: 11718 Toplam Mesaj: 87