folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateistlik Akla Ne Kadar Yatkın?

Ateistlik Akla Ne Kadar Yatkın?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:
    -----------------------------

AbdullahAzad bunu yazdı:

zefyhr bunu yazdı:

uhp bunu yazdı:

zefyhr bunu yazdı:

her çocuk ateist olarak doğar... daha sonra toplum onu şucu bucu yada ocu yapar... hala içindeki çocuğu yaşatanlara selam ederim ;)

düzelteyim. her çocuk müslüman doğar. toplum onu şucu bucu yada ocu yapar... hala içindeki müslümanı yaşatanlara selam ederim.

*selam Allahın isimlerinden birisidir. onu kabul etmezken apaçık düşünemediğin belli.

Asıl şimdi selamlar.

bsg

verecek bir cevabın yok sanırım :)

ne diyim? baştada dedim.. beyni yıkanmış milyarlar...

din,devlet,ideoloji,-izmler hepsi sistemli eğitimin ve toplum mühendisliğinin sonucu

en büyük toplum mühendislerinden ve son 2000 yılın en başarılı ateisti  sayın muhammed bin abdullahı saygıyla  anıyoruz. r.i.p.

bütün peygamberler ateisttir.çünkü hep kendinden öncekini inkar etmişlerdir :)))

Okuldayken Tarihin Kaçtı senin?? 30 - 40?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Aynı hikaye, bu hikayeyi tam karşılayacak başka bir hikaye daha var, onuda karşılayacak başka bir hikaye daha...

böyle uzayıp gidiyor bu mevzu...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

ne diyorsun şindi ateist olunmu diyorsun oyle demiyorsan bu yazıyı niye yazma ihtiyacı hissettin?

ftw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

anti-ate olmayı her zaman destekliyorum

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

opensource2009 bunu yazdı:

Bir ateist tanrıya bir inanandan daha yakın olabilir der Mani...(manihizm)

;)

o zaman önemli olan insan olabilmek, zaman kalırsa daha sonra müslüman olunabilir :))

yardırmak bizim işimiz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tagext bunu yazdı:

ne diyorsun şindi ateist olunmu diyorsun oyle demiyorsan bu yazıyı niye yazma ihtiyacı hissettin?

yazıyı bi okusaydın be!

yardırmak bizim işimiz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

erbogan bunu yazdı:

Yok dostum, yanlış biliyorsun...

Tüm peygamberler birbirlerinin kardeşidir, aynı ruhtan gelmişlerdir, hepimiz gibi fakat bunun bilincindedirler ve sevgilerinin kaynağı budur...

Ayrıca incil de, Hz. Muhammed'in geleceği bildirilmiştir, ve Hz. Yusuf'a da bildirilmiştir, özellikle " Ahmed " adıyla...

Hocam sen de yanlış biliyorsun..İncil'i okumadığından eminim..Dediğin gibi bir şey söz konusu değildir.. Buyrun bir okuyun derim..kaynak : meryemana.net eğer ki bu da aklınıza yatmazsa alın elinize bir de İncil'i okuyun derim..Saygılar..

, M.İsa, eli­mizdeki İncil'de birkaç defa, kendisinden sonra, kendisi bu dünyadan ayrıldıktan sonra, bir başkasının geleceğini, başka bir "Yardımcı", ya da bir "Tesellici'"nin geleceğini, kendisinin veya Peder'in onu göndereceğini, daha doğrusu hem kendisi­nin hem de Peder'in onu göndereceğini, açık bir şekilde söy­lemiştir (bk.Yu.14.16; 14,26; 15,26; 16,7; 16,13). Bu Yardımcı ya da Tesellici'nin veya Öğütçü'nün kim veya ne olduğunu, onun vasıflarının ne olduğunu da, az da olsa, açıklamıştır. Onu da "Hakikat Ruh'u" (Yu.14,16; 15, 26) ve "Kutsal Ruh" (Yu.14 ,26) olarak tanımlamıştır; O, Havarilere "her şeyi öğretecektir" (Yu.14,26). Havariler de onu birçok defa bu sözlerle belirtmiş­lerdir (H. İ. 1, 5; 1, 8; 2, 4; 4, 8: vs. Pavlus, Rom. 5, 5; 9, 1; 14, 17; Ef. 4, 30; vs. Petrus, I. Pet. 1,13). Ayrıca, Pavlus (Rom. 8, 9) onu hem Allah'ın Ruhu hem de Mesih'in Ruhu olarak belirtmiştir. Hı­ristiyanlar da onu eskiden beri genellikle Kutsal Ruh adı ile anmaktadırlar, çünkü M. İsa'nın kendisi onu iki defa (Yu. 14, 26 ve 20,22) bu adı ile belirtmiştir, Havariler de bir çok defa ay­nı sıfatı kullanmışlardır. Bu Kutsal Ruh gerçekten, Paskalya gününden elli gün sonraya tesadüf eden Pentekostes gününde Havariler üzerine inmiştir. Aziz Luka bu olayı açık ve ayrın­tılı bir şekilde anlatmıştır (H. İ. 2,1-10).

Ancak, bu Yardımcı ya da Tesellici sıfatı, İncil'in asıl lisa­nı olan Yunancada, Parakletos sözcüğü ile ifade edilir, ve bu Parakletos kelimesi İncil'de, Kutsal Ruh'u adlandırmak için dört defa kullanılmıştır (bk.Yu.14,16; 14,26; 15,26 ve 16,7). Şimdi, bu Parakletos kelimesinin yerine Periklitos yazılırsa, onun manası Yardımcı değil fakat Ünlü, çok Meşhur olur ki, bu ye­ni kelimenin arapçası Ahmet'tir; Ahmet kelimesi ise Muhammed kelimesine çok benzer, aynı ünsüz harflerden oluşur, ve zaten Ahmet ismi Hz.Muhammed'in bir lakabı ya da bir çeşitlemesidir. Bu şekilde bazı kişiler İncil'de Hz.Muhammed'in geleceği önceden belirtmiştir, diye iddialarda bulunmaktadır­lar.

Bu iddianın kanıtlarının ve delillerinin değerini, dayanıklığını ve ciddiyetini okuyucuların takdirine bırakmakla iktifa etmeliyiz.

Ancak, şunu ilâve etmeliyiz ki, İncil'in binlerce, 5.200'den fazla Latince ve Yunanca elyazmasının hiç birisinde bu Perik­litos kelimesi bulunmaz. Ve M.İsa'nın kendisi de, gelecek olan Parakletos'un Kutsal Ruh olduğunu şu sözlerle açıkça ifade etmiştir: "Peder'in benim namına göndereceği Yardımcı, Kutsal Ruh, size her şeyi öğretecektir" (Yu.14,26).

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

erbogan bunu yazdı:

;)

o zaman önemli olan insan olabilmek, zaman kalırsa daha sonra müslüman olunabilir :))

Tabi ki öyledir.Tanrı dinlerde anlatıldığı kadar basit değil diye düşünüyorum.Bütün dinler aynı denize akan ırmaklardır.Sonunda kendini bulan kişi onu anlayacaktır.Dinler sadece araçtır işte biz aracı amaç yerine koyduğumuz için dediğin gibi müslümancıklar ortaya çıkıyor.En azından ben böyle düşünüyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

erbogan bunu yazdı:

uhp bunu yazdı:

;)

Tabi ki öyledir.Tanrı dinlerde anlatıldığı kadar basit değil diye düşünüyorum.Bütün dinler aynı denize akan ırmaklardır.Sonunda kendini bulan kişi onu anlayacaktır.Dinler sadece araçtır işte biz aracı amaç yerine koyduğumuz için dediğin gibi müslümancıklar ortaya çıkıyor.En azından ben böyle düşünüyorum.

düzeltme yapın arkadaslar ben oyle bişey yazmadım

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thend
    thend's avatar
    Erkek

İnsanın yaratılışı

Ateistler, kendi aralarında âyetlerde çelişki aramışlar. Bazı âyetlerin çelişkili olduğunu iddia ediyorlar. Ateist postuna bürünen misyoner diyor ki:
    İnsanın yaratılışı, Kur’anda çamurdan, topraktan, sudan falan denilerek on çeşit farklı ifade vardır. Bunlar çelişki değil mi?

Sual:

İşte âyetler:
    1-
    Döllenmiş Yumurta
    O, insanı alekadan yarattı. (Alak 2) [Aleka’yı, embriyo, döllenmiş yumurta veya kan pıhtısı olarak tercüme edenler oluyor.]
    2- Nutfeden
    O insan, [rahme] akıtılan meninin içinden bir nutfe [sperm] değil miydi? (Kıyamet 37)
    Rahimlere atılan meniden insanı yaratan siz misiniz, yoksa biz mi? (Vakıa 58-59)
    O, insanı bir damla nutfeden [spermden] yarattı. (Nahl 4)
    Biz insanı katışık bir nutfeden [sperm ile ovumun birleşmesinden] yarattık. (İnsan 2)

3- Sudan
    Her canlı şeyi sudan yarattığımızı görüp düşünmediler mi? (Enbiya 30)
    Allah, her dabbeyi [her hayvanı, her canlıyı] sudan yarattı. (Nur 45)
    Sudan bir insan yaratıp onu nesep ve sıhriyete dönüştüren Odur. (Furkan 54)

4- Topraktan
    Allah nezdinde İsa'nın durumu, Âdem'in durumu gibidir. Allah onu topraktan yarattı. Sonra ona ol dedi ve oluverdi. (Al-i İmran 59)
    Sizi topraktan yaratması, Onun [varlığının] delillerindendir. (Rum 20)
    O sizi yerden [topraktan] yarattı. Ve sizi o yerde yaşattı. (Hud 61)
    Sizi yerden [toprakta] yarattık; yine sizi o yere [toprağa] döndüreceğiz. (Taha 55)

5- Balçıktan
    Biz insanı, kuru çamurdan, şekillenmiş balçıktan yarattık. (Hicr 26)
    O sizi çamurdan yarattı. (Enam 2)
    Biz insanı süzme çamurdan yarattık. (Müminun 12)
    O, insanı, pişmiş [tuğla gibi] bir balçıktan yarattı. (Rahman 14)

6- Toprak ve Meni
    Allah sizi topraktan, sonra meniden yarattı. (Fatır 1)
    Yarattığı her şeyi güzel yaratan ve insanı yaratmaya bir çamurdan başlayan Odur. Sonra onun zürriyetini, değersiz, hakir bir sudan [meniden, spermden] üretti. (Secde 7,8)

7- Topraktan, nutfeden, alekadan
    Ey insanlar, eğer öldükten sonra dirilmekten şüpheniz varsa, [bilin ki] biz, sizi topraktan, sonra nutfeden [spermden] sonra alekadan [embriyodan] sonra yapısı belli belirsiz bir et parçasından yarattık. (Hac 5)
    Sizi topraktan, sonra nutfeden, sonra alekadan [embriyodan] yarattı. (Mümin 67)
    Allah sizi topraktan, sonra nutfeden [spermden] yarattı. (Fatır 11)

8- Aşamalardan geçerek
    Sizi merhalelerden [aşamalardan] geçirerek O yarattı. (Nuh 14)

9-
    Tek nefisten
    O, sizi bir tek nefisten [Âdem’den] yarattı. (Enam 98, Zümer 6)
    Sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. (Hücurat 13)

10- Yoktan yarattı
    İnsan düşünmez mi ki, o hiçbir şey değil iken biz onu yoktan yarattık. (Meryem 67)

Albert Einstein'den ateist profesöre cevap:

http://video.yahoo.com/watch/4968079/13226385

Toplam Hit: 11697 Toplam Mesaj: 87