Ateş, Su, Toprak, Tahta

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Zande bunu yazdı
    Bugun bir temizlik yapilsa; egitim sistemini tekrar duzeltip; yeni bir nesil yetistirmek en az 30 seneye malolacak. Kaldi ki; egitim sistemi artik yama tutmaz. Tamamen sifirlamak lazim. Ilkokuldan universiteye kadar. Tum mufredat, kitaplar ve sinav sistemleri... Ama bu arada bu isi yapabilecek kalifiye eleman yok; zira mevcut sistemden bu adamlar cikmaz :(

Katılmıyorum şu noktaya : Adam gibi sıfırdan sistem yapılsa  iyi özverili bir çalişmayla bence 5 yılda harikalar yaratılabilir. 

Durum eleman yokluğu değil aslinda. Bakın sizler varsınız. Koca türkiyede kafası çalışan kişi yok demek kendinizide gömmek demek :)

Sadece şu mesele insanlarin içine hücrelerine kadar hatta mitokondrilerine kadar yerleşmiş :

" Çalışsamda  aynı para çalışmasamda niye çalışayım ? Üstelik hata yapsamda iştende kovulmuyorum en kötü yerimi değiştirirler" 

Bu zihniyeti kirarsan başarilir. Millet 10 yil hatta daha fazla kpss sinavina niye giriyor saniyorsunuz?

Her yil dershaneye 3000 tlx 10 yıl : 30.000 tl para yatiriyor en az. Sirf bu sistemde yatmak için. 

Şimdiye kadar kpss gibi sinavlara harcadigim eforu keske baska seylere harcasaydim çok pişmanim. Torpilden hiç bahsetmeyim hiçbir küfür içimi rahatlatmiyor. 

Birkaç stratejik mevzu hariç heryerin özelleştirilmesi taraftariyim. Kanunlarlada işcini koru tamamdir.

Evet 5 yilda sistemi oturtabilirsin. Ancak o sistem ile yetisecek neslin; is hayatinda deneyim kazanarak; onemli noktalara gelmesini kastediyorum ben. Evet ben varim, sen varsin, biz variz. Ama su anda Holly dahil; herhangi bir yerde kritik karar verebilecek bir noktada degiliz ve gelemeyiz. Saygilar efendim ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek
    Bir cumlede; biz elestirdigimiz zaman siyaset yaptigimizi dusunenlere ve MO 300 yazdigi icin TAHTA'yi savunan arkadaslara. Koru korune savunmadan once bir arastirin. http://www.columbia.edu/itc/chemistry/chem-c2507/navbar/chemhist.html
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Cem Yılmaz'ın kahkahalarını duyar gibiyim :)

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    DeepInside bunu yazdı

Birileri siktir olup gitse bile geride bıraktığı enkaz çok ağır olacak. 

Malesef öyle görünüyor.

Aynen öyle olacak. Ülkedeki beyin tahribatı çok fazla.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 6327 Toplam Mesaj: 45
toprak tahta hava ateş su ateş