folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Atlas, The Next Generation [Boston Dynamics]

Atlas, The Next Generation [Boston Dynamics]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Çay getireni çift girişli yapsınlar yemin ediyorum peynir ekmek gibi satılır.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    BEDB1N bunu yazdı

google'nun alt şirketi değil miydi bunlar.

Google'ın çatı şirketi Alphabet'in sahip olduğu Boston Dynamics

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Lightsaber bunu yazdı

boston dynamics çok fena işler yapıyor. bu teknolojinin askerlerin yerini alacak olması fikri ise gerçekten ürkütücü. iki ülkenin robotlarının cephede savaştığı bir savaşın sonuçlarını tahmin edemiyorum şahsen.

bu arada akınoid 3 o videoda cidden sineği kapıyor mu :)

Korkma türk zekasındaki değiskenlikle savaşamazlar :))

Bugün ak dediğimize kara diyoruz. 

Bugün ölürüm sana nejla dediğinize yarin defol git diyoruz. Poposuna hasan dövmesi yaptiran kız gidip ardayla evleniyor.

Engebeli yolda yürümesi korkuttu azcık. Sokaklarımıza alışkın olacak o kötü işte.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    benim anlamadığım : karlı zeminde ileri doğru yürürken, yana doğru sendeledigindeki eklem hareketini nasıl sağlıyorlar?

doğru yolda yürürken benzeri bir durumda ben zor dengede kalıyorum :-D╭∩╮

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Dün gece gördüm konusunu açacaktım ama iş yine ülkemizin hal ve vaziyetine çekileceği için açmaktan sakındım.

Boston dynamics devlet destekli olmayan özel bir kuruluş. Adamların çok güzel projeleri var. Şu an için adamlar doğal hareketlerden çok robotun çevresini çok iyi tarayıp anlık olaylarda reaksiyon süresini minumuma düşürmek için çabalıyor. İleride daha esnek hantal olmayan kalas gibi durmayan robotlar üreteceklerdir. Ayrıca ses konusunda da büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bunu da sık sık dile getiriyorlar. Özellikle köpek tazı şeklindeki robotlarında ses yalıtımı için çalışıyorlar. 

Bu şirket dışında spaceX firmasıda tkaip edilmeye değer. Adamlar uzaya roket yolluyorlar aynı roket tekrar dünya üzerindeki noktaya iniyor. En son roketleri sanırım sıkıntısız şekilde uzaya çıkıp geriye belirli noktaya herhangi bir sapma olmadan geri inmiş olması lazım. Devletlerin uzay konusunda ki en büyük sıkıntılarından biri olan roketlere harcanan masraf böylece ortadan kalkmış olacak. 

Bunlar gibi özel şirketlerin yaptıklarını hayranlıkla takip ediyorum. Umarım bir gün bizim ülkemizden de bunlar gibi özel şirketler çıkarda teknoloji üzerine geliştirmeler yapar.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

ahah kapıyı açtı ya la :) 

Bu bile bana yeter kafamda belirdi evin kapısını böyle bir şey açsa kesin olay çıkardı :D

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

boston dynamics çok fena işler yapıyor. bu teknolojinin askerlerin yerini alacak olması fikri ise gerçekten ürkütücü. iki ülkenin robotlarının cephede savaştığı bir savaşın sonuçlarını tahmin edemiyorum şahsen.

bu arada akınoid 3 o videoda cidden sineği kapıyor mu :)

Herkes askerlerin yerini alacak diyor da, bence öyle birşey olmayacak.

Şu robotun maliyeti ile bir askerin maliyeti arasında şu anda uçurum var. 

Ancak bu maliyet yaklaşırsa, robotlar askerlerin yerini alır yoksa hayal.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Dün gece gördüm konusunu açacaktım ama iş yine ülkemizin hal ve vaziyetine çekileceği için açmaktan sakındım.

Boston dynamics devlet destekli olmayan özel bir kuruluş. Adamların çok güzel projeleri var. Şu an için adamlar doğal hareketlerden çok robotun çevresini çok iyi tarayıp anlık olaylarda reaksiyon süresini minumuma düşürmek için çabalıyor. İleride daha esnek hantal olmayan kalas gibi durmayan robotlar üreteceklerdir. Ayrıca ses konusunda da büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bunu da sık sık dile getiriyorlar. Özellikle köpek tazı şeklindeki robotlarında ses yalıtımı için çalışıyorlar. 

Bu şirket dışında spaceX firmasıda tkaip edilmeye değer. Adamlar uzaya roket yolluyorlar aynı roket tekrar dünya üzerindeki noktaya iniyor. En son roketleri sanırım sıkıntısız şekilde uzaya çıkıp geriye belirli noktaya herhangi bir sapma olmadan geri inmiş olması lazım. Devletlerin uzay konusunda ki en büyük sıkıntılarından biri olan roketlere harcanan masraf böylece ortadan kalkmış olacak. 

Bunlar gibi özel şirketlerin yaptıklarını hayranlıkla takip ediyorum. Umarım bir gün bizim ülkemizden de bunlar gibi özel şirketler çıkarda teknoloji üzerine geliştirmeler yapar.

nerden cikariyorsun devlet destekli olmadigini.. Boston Dynamics google un alt sirketi ve DARPA tarafindan desteklenir.

Boston Dynamics is an engineering and robotics design company that is best known for the development of BigDog, a quadruped robot designed for the U.S. military with funding from Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA),[1][2] and DI-Guy, software for realistic human simulation. Early in the company's history, it worked with the American Systems Corporation under a contract from the Naval Air Warfare Center Training Systems Division (NAWCTSD) to replace naval training videos for aircraft launch operations with interactive 3D computer simulations featuring DI-Guy characters.[3]

darpa nedir ogrenmek icin de buraya bak https://en.wikipedia.org/wiki/DARPA

ben boston dynamics i bizim aselsan gibi dusunuyorum. Urettigi silahlari/cihazlari disari satamiyor ve devlet icin gelistiriyor. Belki boston dynamics in biraz daha farkli yapisi vardir ama bu urettigi robotlar darpa icin yapiliyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Lan bu ne amk :D :D

Dayak Yiyen Atlas Robotun Dramı

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/295010/dayak-yiyen-atlas-robotun-drami

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    SamSara bunu yazdı
    benim anlamadığım : karlı zeminde ileri doğru yürürken, yana doğru sendeledigindeki eklem hareketini nasıl sağlıyorlar?

doğru yolda yürürken benzeri bir durumda ben zor dengede kalıyorum :-D╭∩╮

kimse yok mu yav ^^//

mekanik, hidrolik vs nasıl nasıl nasıl?

yok mu kahveyi projeye çevirecek mühendis ^^

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 4556 Toplam Mesaj: 38
dynamics next boston atlas generation