Autocad Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek

Merhabalar,Autocad üzerinden 4 daireli 10 Katlı bir bina yapmam gerekmekte fakat hiçbir bilgim yok. Bir doğalgaz projesi için daha doğrusu.

Eğer elinizde örnek varsa diye bir sormak istedim nasıl yapılır yapmalıyım hiç fikrim yok da.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

https://www.pinterest.com/pin/361273201334249909/

Şurada bir kaç çizim var olmadı Google kullanarak yine istediğin herşeyi bulabilirsin. 

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı

https://www.pinterest.com/pin/361273201334249909/

Şurada bir kaç çizim var olmadı Google kullanarak yine istediğin herşeyi bulabilirsin. 

abi burada paylaşılan siteye baktım da site puan ile çalışıyor yani para yatırmam gerek google'da da araştırdım ama pek ulaşamadım bilgiye bir de doğalgaz tesisatını çizmem gerek ne yapıcağım şaşırdım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Yanlış anlama da bunu çizmeyi bilmiyorsan bu işe nasıl kalkıştın, hem doğalgaz tesisatını bilmiyorsun hem autocad'i... Makine mühendisleri bunun için varlar kardeşim, 500-1000 TL (yanlış olabilir) civarı bir rakam diye biliyorum... Senin yapacağın ufak bir yanlış projenin tekrar tekrar onaya gitmesine ve birsürü zaman kaybı+strese sebep olacaktır... İlk cümlende yazan 4 daireli 10 katlı bina çizip sonra da içine tesisat çizeceksen hiç uğraşma bence...

Not: İnşaat Mühendisiyim, statik hesaplarını yaptığım projelerin çizimini bile biraz uğraşsam yapabileceğim halde mümkünse yapmamayı tercih ediyorum, teknik ressamlar bunun için var.

Vesselam her işi ehline bırakmalı...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    TheBattal bunu yazdı

Yanlış anlama da bunu çizmeyi bilmiyorsan bu işe nasıl kalkıştın, hem doğalgaz tesisatını bilmiyorsun hem autocad'i... Makine mühendisleri bunun için varlar kardeşim, 500-1000 TL (yanlış olabilir) civarı bir rakam diye biliyorum... Senin yapacağın ufak bir yanlış projenin tekrar tekrar onaya gitmesine ve birsürü zaman kaybı+strese sebep olacaktır... İlk cümlende yazan 4 daireli 10 katlı bina çizip sonra da içine tesisat çizeceksen hiç uğraşma bence...

Not: İnşaat Mühendisiyim, statik hesaplarını yaptığım projelerin çizimini bile biraz uğraşsam yapabileceğim halde mümkünse yapmamayı tercih ediyorum, teknik ressamlar bunun için var.

yok abi ben böyle bir şeye kalkışamam zaten bitirme projesi olarak hoca bunu verdi benim bilgi sıfır zaten mecbur bunu yapacağız da nasıl yapacağım konusunda firim yok 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    huzi123 bunu yazdı

Merhabalar,Autocad üzerinden 4 daireli 10 Katlı bir bina yapmam gerekmekte fakat hiçbir bilgim yok. Bir doğalgaz projesi için daha doğrusu.

Eğer elinizde örnek varsa diye bir sormak istedim nasıl yapılır yapmalıyım hiç fikrim yok da.

10 katlı 4 daireli nasıl olacak? 40 daire olmasın o. 

Çevrende inş mühendisi ofisleri vardır rica et yardımcı olurlar

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    huzi123 bunu yazdı
    TheBattal bunu yazdı

yok abi ben böyle bir şeye kalkışamam zaten bitirme projesi olarak hoca bunu verdi benim bilgi sıfır zaten mecbur bunu yapacağız da nasıl yapacağım konusunda firim yok 

Hocam o nasıl iş öyle amk. Git hocana söyle değiştirin birlikte bitirme konusunu. "Hoca bunu verdi" bitirme projesi için çok saçma bir durum.

Okul ve bölümü de söyleyebilirseniyi olur, edeceğim küfürler doğru hedefteki hoca/lara gitsin bari.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    TheBattal bunu yazdı

Bazı yerleri düzelttim...

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

@NoktaliVirgul Nereyi düzelttin anlamadım ki???
    @huzi123 baştan öyle desene kardeşim, birsürü serzenişte bulunmuş gibi oldum kusura bakma. Bölüm nedir senin söylersen ona göre bir yolunu bulmaya çalışalım bari.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek

@ehlikeyif hocam kafa güzeldi biraz o yüzden tam açıklayıcı olmamışım :D 40 daire evet her katta 4 daire olacak şekilde 10 katlı bir bina yapmamızı istedi.

@TheBattal  makine müh. okuyorum abi solid filan olsa neyse hallederim de daha önce autocad kullanmadım pek. Dediklerinde de haklısın abi bu zamana kadar bir bok da yapmadım açıkcası kendimi geliştirmekle alakalı.

@torpedo_XL

valla bende küfür ediyorum abi sıkıntı yok hoca ödevi verdi bir şey demeden gönderdi bizi yanınıza gelip sorabilir miyiz dedik gelmeyin dedi resmen yanıma.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Autocad olması şart mı? Bölgeye göre değişir ama zetacad veya gasline kullansan olmuyo mu

ZzZzZzZ...!
Toplam Hit: 3991 Toplam Mesaj: 34
autocad dogalgaz bina