Autocad Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek
    huzi123 bunu yazdı

@ehlikeyif hocam kafa güzeldi biraz o yüzden tam açıklayıcı olmamışım :D 40 daire evet her katta 4 daire olacak şekilde 10 katlı bir bina yapmamızı istedi.

@TheBattal  makine müh. okuyorum abi solid filan olsa neyse hallederim de daha önce autocad kullanmadım pek. Dediklerinde de haklısın abi bu zamana kadar bir bok da yapmadım açıkcası kendimi geliştirmekle alakalı.

@torpedo_XL

valla bende küfür ediyorum abi sıkıntı yok hoca ödevi verdi bir şey demeden gönderdi bizi yanınıza gelip sorabilir miyiz dedik gelmeyin dedi resmen yanıma.

Açıkçası vaktim yok şu an yoksa yardım edeyim derdim, sana iki yol görünüyor bu durumda. Bir netten veya bir proje ofisinden (tanıdık falan) bulacaksın benzer bir proje (üst dönemlerin bitirmeleri de olabilir, mhtemelen aynı işi vermiştir başkasına da) bulup, üstünde oynayarak yapacaksın, iki baştan oturup çizeceksin... Ki ikincisi çok vakit alır. Solid biliyorsan kafan çalışıyor demektir (en azından paket program öğrenmeye) Autocad çok zorlamaz, üç beş komutla çoğu işini halledebilirsin, line, circle, rectangle, array, CTRL+C&V ile işin % 90 ını halledersin desem abartmış olmam. Olay 3 boyutlu çizime işler zorlaşır ama anladığım kadarıyla cephe görüntüleri ve kat planları yeterli olacaktır.

Not: Autocad'i her türlü öğrenmeni tavsiye ederim, en azından temel seviyede.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı

Autocad olması şart mı? Bölgeye göre değişir ama zetacad veya gasline kullansan olmuyo mu

Hocam valla onlar hakkında hiç bilgim yok ki hoca autocadde yapın dedi ama.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    TheBattal bunu yazdı
    huzi123 bunu yazdı

@ehlikeyif hocam kafa güzeldi biraz o yüzden tam açıklayıcı olmamışım :D 40 daire evet her katta 4 daire olacak şekilde 10 katlı bir bina yapmamızı istedi.

@TheBattal  makine müh. okuyorum abi solid filan olsa neyse hallederim de daha önce autocad kullanmadım pek. Dediklerinde de haklısın abi bu zamana kadar bir bok da yapmadım açıkcası kendimi geliştirmekle alakalı.

@torpedo_XL

valla bende küfür ediyorum abi sıkıntı yok hoca ödevi verdi bir şey demeden gönderdi bizi yanınıza gelip sorabilir miyiz dedik gelmeyin dedi resmen yanıma.

Açıkçası vaktim yok şu an yoksa yardım edeyim derdim, sana iki yol görünüyor bu durumda. Bir netten veya bir proje ofisinden (tanıdık falan) bulacaksın benzer bir proje (üst dönemlerin bitirmeleri de olabilir, mhtemelen aynı işi vermiştir başkasına da) bulup, üstünde oynayarak yapacaksın, iki baştan oturup çizeceksin... Ki ikincisi çok vakit alır. Solid biliyorsan kafan çalışıyor demektir (en azından paket program öğrenmeye) Autocad çok zorlamaz, üç beş komutla çoğu işini halledebilirsin, line, circle, rectangle, array, CTRL+C&V ile işin % 90 ını halledersin desem abartmış olmam. Olay 3 boyutlu çizime işler zorlaşır ama anladığım kadarıyla cephe görüntüleri ve kat planları yeterli olacaktır.

Not: Autocad'i her türlü öğrenmeni tavsiye ederim, en azından temel seviyede.

Valla abi sabahtan beri oturdum 2.yoldan ilerlemeye çalışıyorum yavaş yavaş bakalım yapıcağız umarım. Teşekkür ediyorum. 

Autocad'de bu sayede az çok öğrenmiş olacağım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

https://easyupload.io/yyehxu

şifre tbt

2012 yılından kalma ödevlerim, vay amk arşivciliğin bokunu çıkartmışım.

İçlerinde neler var kontrol etmedim ama muhtemelen 10 katlı 2 bloklu siteler vs olabilir.

9 tane proje var içinde, arkadaşlarına da dağıtırsın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

https://easyupload.io/yyehxu

şifre tbt

2012 yılından kalma ödevlerim, vay amk arşivciliğin bokunu çıkartmışım.

İçlerinde neler var kontrol etmedim ama muhtemelen 10 katlı 2 bloklu siteler vs olabilir.

9 tane proje var içinde, arkadaşlarına da dağıtırsın.

Teşekkür ederim abi işime yarayacak.2 daireli projeler ama bir şekilde kaparım ben bu işi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bak şöyle yaptık doğalgaz projelerini,

gasline programını kurduk.

İyi proje okuyan birisi geçti başka bir pc'ye.

Onlar okudu işte 3metre yukarı, 2 metre sağ, ocak koy, sonra 4m yukarı vs.

Pat pat bitirdik, onu dxf çıktı alıp autocad dosyasına ekledim o kadar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Bak şöyle yaptık doğalgaz projelerini,

gasline programını kurduk.

İyi proje okuyan birisi geçti başka bir pc'ye.

Onlar okudu işte 3metre yukarı, 2 metre sağ, ocak koy, sonra 4m yukarı vs.

Pat pat bitirdik, onu dxf çıktı alıp autocad dosyasına ekledim o kadar.

abi o programa baktım da baya kolay gözüküyor öğrenmesi öyle yapsam sorun olmaz herhalde hocaya bir sorayım yarın

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Atocad kolay programdır 3 günde öğrenirsin videoderslerden..

kat panını da kendi evinden uydur..bir tek zemin katta dışarı çıkış için kapı koyarsın

0. hariç hepsi birbirinin aynı olur.. Kalorifer tesisatı değil ya altı üstü doğalgaz tesisatı.. 

Hesap ilkelerini bilmiyorsan öğren bi zahmet.. Artık bir mühendissin .. Proje senden korkacak.. sen değil..

MMO ya git yardımcı olurlar..

Ebik gübük diyecek arkadaşlar adam artık makina mühendisi.. kendi başına öğrenmeyi de iş yapmayı da öğrenecek..

ltcelik tarafından 06/Kas/19 01:31 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Atocad kolay programdır 3 günde öğrenirsin videoderslerden..

kat panını da kendi evinden uydur..bir tek zemin katta dışarı çıkış için kapı koyarsın

0. hariç hepsi birbirinin aynı olur.. Kalorifer tesisatı değil ya altı üstü doğalgaz tesisatı.. 

Hesap ilkelerini bilmiyorsan öğren bi zahmet.. Artık bir mühendissin .. Proje senden korkacak.. sen değil..

MMO ya git yardımcı olurlar..

Ebik gübük diyecek arkadaşlar adam artık makina mühendisi.. kendi başına öğrenmeyi de iş yapmayı da öğrenecek..

haklısın abi sadece tavsiye istemiştim sağolasın. Öğrenmeye başladım bugünden itibaren hallederim 1 2 haftaya.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Doğalgaz tesisatı işini 3 saatte öğrenemiyorsan ya hocanda , ya sende problem vardır.

Bu arada,

Doğalgaz, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, havalandırma tesisatları neredeyse aynı mantıkla yapılır.

Birinde kablo kesitini arttırırsın, birinde boru çapını. Birini iyi öğrenirsen diğerlerini de hızlıca kavrayabilirsin.

Bu alan mühendisliğin en kötü alanlarındandır :)

6 ayda uzmanı olabileceğiniz işlerden uzak durun.

Kaan tarafından 06/Kas/19 02:18 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4025 Toplam Mesaj: 34
autocad dogalgaz bina