folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder B12 Vitaminim Eksik İmiş Epey

B12 Vitaminim Eksik İmiş Epey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Merhaba sevgili TBT üyeleri,

Cuma günü doktora gittim 1,5 senede 85 den 105 kilo olunca acaba dedim tiroid bozuldu mu ?

Birde akciğer filmi çektirdim, 2,5 yıl önce tespit edilen kitleler(nodüller) takibi için.

Allah'a hamd olsun akciğerde bir şey yok, kan ve idrar tahlilleri de gayet temiz çıktı kolestrol filanda çıkmadı.

Sadece B12 vitamini epey düşükmüş, hatırlıyorum bu meret 13 yaşımda da düşüktü 23 yaşımdyım yine düşük.

Et filan yiyorum bu yüzden doktor emiliminde sıkıntı var iğne yazıyorum dedi.

Kullanacağım da acaba olumlu etkisini gören var mı bunun ?

Bende acayip hafıza problemi vardı zaten. Sebebi bu olsa gerek tecrübeli insanlardan fikirlerini almak istiyorum.

Bir Teşekkür:

Nodüller kafamı kurcalarken, internette ki onca kötü senaryoya rağmen benim raporlarımı değerlendirip bu sonuçların kötü bir şeye yol açmayacağını söyleyen attığım maillerime samimiyetle dönen TBT 'nin değerli Medikal Onkoloğu vebay 'e

Son iki yıldır maddi manevi desteğini esirgemeyen, verdiği fikirlerle ileri doğru büyük adımlar atmamı sağlayan unbalanced 'e teşekkür ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Oncelikle gecmis olsun hocam.

Kullananlar bir etkisini gordu mu diye sorman sacma biraz. Hatta biraz degil epey.

Kullanip kullanmamak konusunda burdakilerin tecrubesinden yararlanmaktan ziyade merak ettiginden soruyorsun diye tahmin ediyor en azindan umuyorum :)

Unutma ki her hastaligin ve ilacin her bunyede etkisi ayni olmayabiilir. Merak gidermek icin soruyor olsan bile burada nilletin ilac tecrubelerine bakip herhangi bir algiya kapilmamani dilerim.

Tekrardan gecmis olsun :)

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

Oncelikle gecmis olsun hocam.

Kullananlar bir etkisini gordu mu diye sorman sacma biraz. Hatta biraz degil epey.

Kullanip kullanmamak konusunda burdakilerin tecrubesinden yararlanmaktan ziyade merak ettiginden soruyorsun diye tahmin ediyor en azindan umuyorum :)

Unutma ki her hastaligin ve ilacin her bunyede etkisi ayni olmayabiilir. Merak gidermek icin soruyor olsan bile burada nilletin ilac tecrubelerine bakip herhangi bir algiya kapilmamani dilerim.

Tekrardan gecmis olsun :)

Kesin kullanacağım da asıl merak ettiğim şu,

Şimdi benim hafızam gerçekten iyi değil. Bunu kullandıktan sonra hafızam daha iyi olacak mı onu merak ediyorum.

Biri çıkıp şunu diyebilir, ben kullandım hafıza daha iyi gibisinden bir yanıt.

Hani tavsiye usulu ilaç alacak veya almamak değil amacım :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

şu 100 gramlık konserve ton balıklarında bolca b12 var onlardan yiyebilirsin diycektim ama emilimin sıkıntılı ise hayat boyu İM enjeksiyon alman şartmış.

Converse giyen uzaylı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

hocam kaç çıktı ? benim 85 mi ne çıktı. hap verdi doktor bana.. benim de hafızam felakettir. (3 gün oldu kullanmaya başlayalı, yorum yapamıcam o yüzden)

nurulmac11 tarafından 25/Ağu/15 00:53 tarihinde düzenlenmiştir

black implies white, self implies other, life implies death.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam b12 vitamini ile ilgili birşeyler yazmıştım,  mesajlarda ara istersen. 

Dodex ampul kullanmani oneriririm.

Çok önemlidir bu meret,  karaciğer fonksiyonlarında problem olabilir eğer et yiyorsan. 

Unutkanlik,  saç dökülmesi,  sabah uyanamama/uyanip ayikamama,  güçten düşme vs vs her boku yapar. B12 dodex ampul once bir hafta hergun,  ikinci hafta gün asiri,  sonraki alti ay 15 günde bir vuruldum. Ilk iğnede fark etmisti. 

Gecmis Olsun. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

b12 vitamininin hafıza ve sinir hücrelerinin üretim sağlar, tahribatını önler. b12 eksikliği sendeki unutkanlığın yegane sebebi olabilir.

Et falan yiyorsan büyük ihtmalle doktorun dediği gibi emiliminde bir problem var. Yanlış söylemiş olmayayım ama hormaonal bir durum olabilir.

Kilo almanın b12 vitamini ile alakası yok.

Özellikle sakatat dediğimiz kırmızı etli hayvanların organlarında bolca bulunur. Hatta vegan beslenenlerin çok büyük çoğunluğu b12 eksikliği çeker.

Benim bir arkadaşımda da böyle b12 eksikliği vardı iğne vuruluyordu.

Bu arada python'un kullanım alanları hakkında yeni şeyler öğrenmemi sağlayan ve ikimizin de ufkunu geliştiren sohbetlerin karşı tarafı olan @daft 'a, yılmadan bana soru sorarak ve görece saçma muhabbetlerle zihnimi dinç tutan @ka1nsha'ya (şimdiki nicki sıçmık birşey yazamadım), aynı şekilde raspberry pi kullanımı ve elektronik hakkında sorduğu sorularla kafamı arada mikerek gene bilgilerimi taze tutmamı sağlayan @lightsaber'a, network altyapısı ve troll sanatı hakkında verdiği bilgilerle ufkumu genişleten @ZINDIK 'a, linux hardening ve bilimum saldırı tipine karşı beni bilgilendiren @nmce 'ye ve ayrıca bana soru soran ve benden yardım alan herkese teşekkür ediyorum.

torpedo_XL tarafından 25/Ağu/15 01:34 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

İğneler bi boka yaramıyor. Haplar vardı böyle pembe bonibon gibi, ismini hatırlayamadım. Bir ayda rayına girmişti her şey bende. Beslenme ile bu eksikliği gideremezsin. İlaç şart. Ancak tedavi bittikten sonra günlük hayatta çay ve ayranla beraber yemek yememeye dikkat etmen faydana olur. Portakal suyu tercihe şayandır. Sebebi ise bu iki meret bazı vitaminlerin emilimini büyük oranda düşürüyor.

Son olarak; eğer yanlış hatırlamıyorsam b12 eksikliğinden kaynaklı ortaya çıkan hasarlar ikame edilemiyor. Sadece daha fazla yıkım olmasını engelleyebiliyorsun.

literatur tarafından 25/Ağu/15 02:23 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

Öncelikle geçmiş olsun Hocam,

B12 vitamininin normal degerleri 191.00 - 630.00 arasında olması gerekir. Senin sonuca bakarsak baya bir düşük çıkmış. 

Bu konuda Doktorunuz  ne tavsiye ettiyse onu kullanmanı öneririm. Bu konularda benoxol b12 de baya faydalı bir haptir.  İğneden sonra duzelme olmazsa Doktorunuza danisip söylediğim hapı kullanmanızı öneririm. 

cenk88 tarafından 25/Ağu/15 07:51 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

benoxol b12 pembe olan hap bu yalnız bunu kulladım doktor tavsiyesiyle birlikte gözlerimde bulanık görmeye başladım yan etkisi olarak yazıyordu zaten doktor kes dedi alacak arkadaş olursa bunu göz önünde bulundursun çok yazı okuyacağınız bir dönem olursa gayri ihtiyari yan etkisel olarak odaklanamıyorsunuz.... "herkeste görülmüyormuş"

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

dodex yazmış aldım iğneleri 

Toplam Hit: 2538 Toplam Mesaj: 26
hasta olmak kötü bir şey iyi olmaksa harika