folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder B12 Vitaminim Eksik İmiş Epey

B12 Vitaminim Eksik İmiş Epey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Cok yogun zamanlarimda benexol aliyorum ben. Yarim kutu kullanip ara veriyorum. Inanilmaz faydasi oluyor. Daha dikkatli daha az unutkan uykusuzluga daha dayanikli daha az acikan daha az sinirlenen bir insan oluyorum, duygu v.2. Zirh gibi bir sey b vitaminleri. Hele ki dodexin faydasini hemen goreceksin ^_^ gecmis olsun.

sigara değil, balık olan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Mudur. Emilimde sorun varda bir dahiliye uzmanina gorun ve mide suyunda helikobakterpylori isimli bakteri olup olmadigina baktir.

Bunun basit bir tahlili var. Kolonyali mendil gibi biseye ufluyosun o kadar. Bende cikmisti. Ancak Helipak diye bir antibiyotik ile yok edilebiliyordu o zamanlar. Bu serefsiz bakteri vitamin emilimine engel oluyor. Bina mutlaka baktir derim

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    ANZAK
    ANZAK's avatar
    Erkek
    cenk88 bunu yazdı

Öncelikle geçmiş olsun Hocam,

B12 vitamininin normal degerleri 191.00 - 630.00 arasında olması gerekir. Senin sonuca bakarsak baya bir düşük çıkmış. 

Bu konuda Doktorunuz  ne tavsiye ettiyse onu kullanmanı öneririm. Bu konularda benoxol b12 de baya faydalı bir haptir.  İğneden sonra duzelme olmazsa Doktorunuza danisip söylediğim hapı kullanmanızı öneririm. 

Arkadas dogru demis bende de b12 eksikligi vardı benoxol yazdi doktor onu kullaniyorum 

Amatör forever
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

benoxol b12 pembe olan hap bu yalnız bunu kulladım doktor tavsiyesiyle birlikte gözlerimde bulanık görmeye başladım yan etkisi olarak yazıyordu zaten doktor kes dedi alacak arkadaş olursa bunu göz önünde bulundursun çok yazı okuyacağınız bir dönem olursa gayri ihtiyari yan etkisel olarak odaklanamıyorsunuz.... "herkeste görülmüyormuş"

ben kullanıyorum o ilacı bana da doktor önerdi şimdilik bi sıktı yok sadece kokusu ağır idrarımdan da aynı koku gelmeye başlayınca 1 gün arayla almaya başladım bi de yanında supraydın alıyomm 

..Morali hep bozuk olan insan..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

51 lira borcum old. Icin sadece igne aldim 9 liraya. Dediginiz hapids yazmis. Bide supradey mi ne onu bir ay kullandim acile dustum kalp krizi suphesiyle. Biraktim sonra.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

51 lira borcum old. Icin sadece igne aldim 9 liraya. Dediginiz hapids yazmis. Bide supradey mi ne onu bir ay kullandim acile dustum kalp krizi suphesiyle. Biraktim sonra.

valla hocam benoxol b12 ve supraydın alıyom ama benim ihtiyacım var mide küçülttürdük  zayıflamak için 5. aydayım yediğim içtiğim beni yeteri kadar vitaminlemediği için kullanıyom ,

doktorun önerilerini uygula dışına da çıkma keyfine alınan her ilaç adamın ayağını kaydırır yani moda olmuş eczanye gidip vitamin ilacı almak kendini halsiz hisseden eczaneye koşuyo bunun tahllili ıvırı zıvırı var milletimiz işte

piiiranha9242 tarafından 26/Ağu/15 01:51 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek

dodex yiyeceksin kardeşim :) etkisini görürsün geçmiş olsun

sırıtma la.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun.

Bu B grubu vitaminler gerçekten muhterem vitaminler grubuna alınması gerekmektedir.

dodex ampül, benexol B12 benimde kullandığım B vitaminleri.

Sağ dirseğimde sinir sıkışması çıktı, verdikleri ilaç, Benexol B12. bağışıklık sistemim çöktü, verdikleri Dodex ampul.

Uyanamama, uyku hali, hafıza, sinir sistemi gibi rahatsızlıklarda direk B grubuna dayanıyorla. hatta ben çok faydasını görmüş biriyim.

B 12 kullanmaya başladığında düzenli ve bir süre kullanınca kilo da almaya başlıyorsun kardeşim. 

Hatta B17 vitamini eksikliğinin Kanserin sebebi olduğu ile ilgili görüşler var. O araştırılıyor şu aralarda.

Kullan kardeşim. vitaminler vücutta birikmez zaten. etkisi yok. mümkün olduğunca doğal vitamin grubu kullanmaya çalış.

Hala şu an bile Benexol B12, Zinco (çinko da çok faydalı bunuda kullan bence.) ve Medigard vitamin desteğini kullanıyorum. Vücudumda herşey yolunda. Supradyn kullanacaksanda, dokturun verdiği o kahverengi drajeyi kullanma :) onun yerine kıy paraya Medigard al. Yada supradyn all day al.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

Konu vitamin iken b12 nin yaninda d vitaminin de onemine değinmek lazim. Cilt icin en önemli vitaminlerdir. B12 ve d vitamini eksikliğinde ciltte belli başlı kusurlar cikabilir. 

Ciltte kuruluk, parmaklar da hafif deri  döküntüleri, parmak arası kaşıntı vb

@zeybekustasi hocam b12 eksikliginin yanin da özellikle d vitamini için  de ilgilenmeni oneririm.

Eğer degerler 29-33 arasindaysa sıkıntı yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Verilen değerler hastanelere göre değişir bu arada. Bunu da belirtelim.

Toplam Hit: 2551 Toplam Mesaj: 26
hasta olmak kötü bir şey iyi olmaksa harika